Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11955 από egglezos
Απαντήθηκε από egglezos στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

Αgrovann έγραψε: Κυριε Σαμαρα στο ταυ στην έξοδο του λέβητα έχω βάλει την βαλβίδα διπλής λειτουργίας θερμοστατική 95 βαθμους / ασφαλιστικο 3.5bar πριν την βανα και μετα μια δεύτερη μονο πίεσης ασφαλιστική μετά την βάνα
Οι κυκλοφορητες ειναι στην προσαγωγη
Αυτο που δεν εχω βάλει είναι τριοδι θερμοστατική να μου κρατάει τις επιστροφές 55 βαθμούς και αυτο θα το βρω μπροστά μου σε μερικά χρόνια απο την διαβρωση


να αφήσετε ανοιχτή την βάνα και να βγάλετε το χεράκι της για να μήν πάει κανείς και την κλείσει κατά λάθος...

επίσης ανοιχτό τον αυτόματο πλήρωσης πάντα

οι επιστροφές των 55 βαθμών είναι καλό και για την κάυση (καλύτερες θερμοκρασίες θαλάμου κάυσης) αλλά και για τις υγροποιήσεις (=διάβρωση)..σε επόμενο στάδιο...τώρα μια χαρά είναι...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Αgrovann

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11956 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann
φώτο από τον δεύτερο που εγκατέστησα άλλα σε μεγάλο λεβητοστάσιο ευρύχωρο οχι σαν τον δικο μου
που μου έχει πιαστεί η μέση από το σκύψιμο :S
















Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11959 από kakos
Απαντήθηκε από kakos στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann
Αgrovann πολύ καλή η παρουσίασή σου. Κάρβουνο Eco groszek 28mJ απο που προμηθεύτηκες και σε τιμή;
Επίσης μια ερώτηση ακόμη Το βεντηλατέρ που έχει απο κάτω ρυθμίζετε και χειροκίνητα (η εισαγωγή της ποσότητας του αέρα εννοώ)

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11967 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

androutso έγραψε: Το μετανιωσες καθολου που αγορασες απο το εξωτερηκο????
Εκανα και εγω αγορα απο το εξωτερηκο μπορω να πω πως τα σηνεσθηματα ειναι αναμηκτα....
Η διαφορα μου ηταν περηπου στα 1000-1100 ευρο. Αλλα η πραγματηκι διαφορα δεν ηταν πανω απο 600 ευρο.
Αγορασα χωρις ΦΠΑ οπου αν αγοραζα και απο εδω και απεδιδα μετα το ΦΠΑ θα ειχα κερδος 500-600 ευρο.
Δεν ειναι πολα νομιζω για οσα τραβηξα..... :angry: :angry: :angry:
Ειχα αρκετα θεματα και δεν ειχα που να απευθηνθω.Ευτυχος που με βοηθησαν παρα πολλοι εδω μεσα στο φορουμ αλλα και απο την μαμα εταιρια που ηταν αψογη στο τεχνηκο τμημα..
Σε ρωταω γιατη ο δικος μου ειναι ενας λεβητας ξυλου και ειχα τοσα θεματα ποσο μαλον εσυ με τοσους αυτοματησμους!!!!!!


Ειχα και εγω τα θεματακια μου με την εισαγωγή
Προβλήματα δεν ειχα και αυτα που προέκυψαν τα έλυσα μόνος μου
Πάντως όταν έκανα εγω την παραγγελία δεν υπήρχε ανάρτηση στο διαδίκτυο στα ελληνικά παρά μόνο μια ερώτηση δική μου αν ξέρει κάποιος για τον εν λόγω λέβητα χωρίς φυσικά απάντηση
Τελικά κατάλαβα οτι από όπου και αν αγοράσεις κατι θα σου παρουσιαστεί δεν είμαστε μόνο εμείς σαν λαός χύμα
Στον δικο μου δεν είχαν βάλει τα σωληνάκια της παροχής δευτερογενούς αέρα, κατι καλώδια και ταπες ενω στον άλλον υπήρχαν όλα κομπλέ τι να πεις τα έστειλαν βέβαια αλλά εγώ κουρμπαριζα Χριστουγεννιάτικα
Προσωπικά δεν μπορούσα να διαθέσω 6000 ευρώ σε Ελληνα αντιπρόσωπο και κατασκευαστή δεν βρήκα στα μερη μου με αυτές τις προδιαγραφές γιατί είχα αποφασίσει για καύσιμο πελλετ
Που να φανταστώ ότι θα έφτανε 350 ο τόνος Με σημερινά δεδομένα θα έπαιρνα Σαμαρα (αν θεωρηθεί διαφήμιση ας σβηστεί) γιατί τον είδα σε φίλο να καίει πυρηνοξυλο δυο σπίτια και ταβέρνα και δεν καταλάβαινε τίποτα και τα ευρωπουλα θα μένανε στον τόπο μου, τώρα πάει
Πάντως πολύ απάτη φρου φρου και αρώματα απο τους πωλητές
Πήγα στην έκθεση στο αεροδρόμιο και τρόμαξα Ο άλλος ήθελε να με πείσει και καλά οτι πυρολυτικος με 50 κιλά ξύλα γέμισμα κάθε 6 ώρες είναι η πιο οικονομική λυση 200 κιλα την ημερα για 5 μηνες 30 τόνους Μονο το κουβάλημα σε έχει στείλει στο ΚΑΤ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": egglezos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11968 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

kakos έγραψε: Αgrovann πολύ καλή η παρουσίασή σου. Κάρβουνο Eco groszek 28mJ απο που προμηθεύτηκες και σε τιμή;
Επίσης μια ερώτηση ακόμη Το βεντηλατέρ που έχει απο κάτω ρυθμίζετε και χειροκίνητα (η εισαγωγή της ποσότητας του αέρα εννοώ)


Το καρβουνο 285 ευρω ο τονος και το πελλετ 50%hardwood 175 ευρω ο τονος το εφερα μαζι με τον λεβητα απο την Πολωνία το απλό απο ξυλο ειχε 130ευρω ο τονος και ηταν το δέλεαρ θα λεγα για την ολη υπόθεση
Ποιος μπορούσε να φανταστεί οτι θα έφτανε 350 Αυτά ειναι τα θετικά ως προς τις τιμές
Πληρώνω μετα 175 ευρώ την παλέτα μεταφορικά και ειπα τον δεσπότη Παναγιώτη Δεν ξέρω με ομαδική παραγγελία τι μπορεί να γίνει Το κάρβουνο ειναι εξευγενισμένο? το λενε (μη πω και καμιά κοτσάνα και γελάτε)χωρίς καπνό μυρωδιά και θερμογόνο δύναμη τεράστια


το πελλετ τελεια καύση λαμπρή φλόγα και το κλινγερ το έμαθα απο εσάς εδω αγνοούσα και την λέξη

Κατι που παρατήρησα απο γραφόμενα άλλων φίλων είναι οτι αναφέρονται σε κατανάλωση με μονάδα μέτρησης σάκους και είχα καταμπερδευτει δεν ειναι ολοι 15 κιλα οπως βλεπεται :P


Το βεντηλατερ εχει και ένα κλαπε ρυθμιζόμενο με μια πεταλούδα χειροκίνητα
Σε φόρουμ Πολωνικά που τους έκανα ...μαύρη μετάφραση με το google έμαθα οτι μπορεί να δουλέψει και χωρίς ρεύμα απο π.χ. διακοπή και ρουφάει αέρα απο μπροστά απο μια θυρίδα που εγώ εχω αφαιρέσει τελείως και φυσική κυκλοφορία νερού!!
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #12203 από DEKOSTEL
Απαντήθηκε από DEKOSTEL στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann
Αγαπητοί φίλοι γεια σας!!!
Είμαι νέο μέλος και θέλω να εκφράσω τα συγχαρητήρια για αυτό το τόσο ωραίο και ενημερωτικό forum.
Αγαπητέ φιλέ διάβασα προσεκτικά το αρθώ σου για τον λέβητα που αγόρασες. Τελικά είσαι ευχαριστημένος από αυτό το μηχάνημα??? Ρωτώ γιατί και εγώ ενδιαφέρομαι για μια τέτοια αγορά. Είμαι από χωρίο της Κέρκυρας και εδώ έχουμε από όλα τα Καύσιμα!!!! Έχεις δοκιμάσει Πυρηνόξυλο???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.116 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ