Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #87959 από sakis441
Απαντήθηκε από sakis441 στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann
για σας ενδιαφέρομε και εγώ για τον defro αλλά λήγω πιο μεγάλο τον 35kw η για τον 50kw, γιατί έχω γύρω στα 350 t.m. εγώ θέλω να καίω ξύλο και καλαμπόκι. σαν μηχάνημα πρεπι να είναι καλώ γιατί δεν γράφετε τίποτα προβλήματα από τη έχω ψαξη στο φόρουμ. έχει μεγάλο χώρο για ξύλα? γιατί δεν μπορώ να καταλάβω πόσα ξύλα θα χωράει. το εχει δοκιμασει κανείς με σκέτο καλαμπόκι? σας έβγαλε τίποτα προβλήματα? από ανταλλακτικα υπάρχουν στην Ελλάδα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88035 από parth
Απαντήθηκε από parth στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann
ερωτηση για τον agrovann : τα αισθητηρια θερμοκρασίας που εχεις στο αρχικό ποστ (καυσαεριων και νερου) ειναι με αισθητήριο PT100 ή με άλλου τύπου (αν θυμασαι βεβαια)?
Επίσης ασχετο, αλλα σε φωτο πολλων στο site βλεπω οτι υπάρχουν συνδεσεις εξαρτημάτων απο σίδηρο με χαλκό. Εκεί δεν θα δημιουργηθεί διάβρωση λόγω ηλεκτρόλυσης?
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by parth.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91283 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

sakis441 έγραψε: για σας ενδιαφέρομε και εγώ για τον defro αλλά λήγω πιο μεγάλο τον 35kw η για τον 50kw, γιατί έχω γύρω στα 350 t.m. εγώ θέλω να καίω ξύλο και καλαμπόκι. σαν μηχάνημα πρεπι να είναι καλώ γιατί δεν γράφετε τίποτα προβλήματα από τη έχω ψαξη στο φόρουμ. έχει μεγάλο χώρο για ξύλα? γιατί δεν μπορώ να καταλάβω πόσα ξύλα θα χωράει. το εχει δοκιμασει κανείς με σκέτο καλαμπόκι? σας έβγαλε τίποτα προβλήματα? από ανταλλακτικα υπάρχουν στην Ελλάδα?


προβλήματα μέχρι τώρα δεν έχει
καίω πελλετ κάρβουνο και τώρα μονο ελαιοπυρήνα
αντιπροσωπία απο οσο ξερω δεν υπάρχει στην Ελλάδα ανταλλακτικά απο Πολωνία μόνο
αλλά οτι και να χαλάσει στους λέβητες το φτιάχνουμε μόνοι μας μεταλλο ειναι οχι πύραυλος της νασα :lol:
εχει μικρο χώρο για ξυλα και οι προδιαγραφές λενε οτι καίει δημητριακά και καλαμπόκι φέτος εχω σπείρει βρώμη αν πάνε ολα καλά θα γινω αυτόνομος ....θερμοκρασιακά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91287 από Αgrovann
Απαντήθηκε από Αgrovann στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

parth έγραψε: ερωτηση για τον agrovann : τα αισθητηρια θερμοκρασίας που εχεις στο αρχικό ποστ (καυσαεριων και νερου) ειναι με αισθητήριο PT100 ή με άλλου τύπου (αν θυμασαι βεβαια)?
Επίσης ασχετο, αλλα σε φωτο πολλων στο site βλεπω οτι υπάρχουν συνδεσεις εξαρτημάτων απο σίδηρο με χαλκό. Εκεί δεν θα δημιουργηθεί διάβρωση λόγω ηλεκτρόλυσης?


το αισθητήριο ειναι τύπου Κ και αντέχει 1200 βαθμούς
αυτά είχα αυτά έβαλα
αν αγοράσεις αυτού του είδους είναι πανάκριβα και υπερβολή
κάνεις δουλειά και με 40 ευρό διπλό όργανο από ebay

ηλεκτρόλυση πάντα γίνετε
η εγκατάσταση είναι ίδια με του πετρελαίου
θέλει προστασία με το κλασικό ανοδιο μαγνησίου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91525 από sakis441
Απαντήθηκε από sakis441 στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann
ευχαριστώ agrovann!! βρήκα μια αντιπροσωπία στη βουλγαρια θα τον πάρω από εκεί μιας και είμαι γείτονας, θα πάρω τον duo uni 50kw. 4000 ευρώ. το δοχείο bafer είναι απαραίτητο? εδώ η υδραυλική μας έχουν μαύρα μεσάνυχτα :( έχει δικό του σχέδιο εγκαταστάσεις ο λέβητας? από τον Οκτώβριο που θα τον δουλεύο θα σου ζητήσω να μου πεις μερικά πράγματα λειτουργίας και ρυθμίσεις :) ! ευχαριστώ!! :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91543 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Defro Agro Uni 25kW by Αgrovann

sakis441 έγραψε: ευχαριστώ agrovann!! βρήκα μια αντιπροσωπία στη βουλγαρια θα τον πάρω από εκεί μιας και είμαι γείτονας, θα πάρω τον duo uni 50kw. 4000 ευρώ. το δοχείο bafer είναι απαραίτητο? εδώ η υδραυλική μας έχουν μαύρα μεσάνυχτα :( έχει δικό του σχέδιο εγκαταστάσεις ο λέβητας? από τον Οκτώβριο που θα τον δουλεύο θα σου ζητήσω να μου πεις μερικά πράγματα λειτουργίας και ρυθμίσεις :) ! ευχαριστώ!! :)



Να ρωτησω με το φ.π.α απο βουλγαρια πως γινεται η τιμη που λες θα ειναι με 23%.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ