Πρόβλημα στη σόμπα πελλετ.

Περισσότερα
2 Μήνες 1 Ημέρα πριν #181514 από Σταμπουλιδης17231981
Καλησπέρα!έχω μια σομπα royal  και 3 ημέρες τωρα με το που την ανάβω βγάζει κατευθείαν alarm deep fail.Με το που ξεκινάει και δείχνει το load wood  βγάζει alarm.Δεν μπορεί να κατεβάσει πελλετ για να ξεκινήσει η καύση. Αν μπορεί κάποιος να με καθοδήγησή. Ευχαριστώ πολύ 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Μήνες 1 Ημέρα πριν - 2 Μήνες 1 Ημέρα πριν #181515 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΚΑΝΕ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΕΣΥ Η ΤΕΧΝΙΚΟΣ (ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΝ ΞΕΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ)ΟΠΩΣ ΠΡΟΒΛΈΠΕΤΑΙ ΣΤΗ ΣΟΜΠΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΔΕΣ ΑΝ ΤΟ ΚΟΡΔΟΝΙ ΤΙΣ ΠΟΡΤΑΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΛΛΑΓΗ((ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΣΦΡΑΓΙΖΕΙ)ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΛΛΑΡΜ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΥΠΟΠΙΕΣΗ.
Last edit: 2 Μήνες 1 Ημέρα πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Μήνες 22 Ώρες πριν #181518 από Σταμπουλιδης17231981
Καλησπέρα σας! Βρίσκομαι στην Νέα Ερυθραία, γενικά τον καθαρισμό τον κάνω εγώ.Σημερα το πρωί άνοιξα από πίσω, καθάρισα γενικά από σκόνες, χνούδια κτλ,καθάρισα τον πιεσοστατη και το σωληνάκι.Την έβαλα μπροστά και δούλεψε,για καμια ώρα και μετά την έσβησα. Γενικα όμως δεν δουλεύει καλά η σόμπα, δλδ όταν την βάζω στην ένταση 1 η 2 βγάζει παλι alarm ,δουλεύει μόνο στη σκάλα 3-4-5.Επισης μια ημέρα με πολύ αέρα εξω δεν δουλεύει ούτε στο 3,θελει από το 4 και πάνω στο 4-5.Το τελευταίο διάστημα μαυρίζει και το τζαμι.Νομιζω ότι θελει σχολαστικά ρυθμίσεις στις παραμέτρους από κάποιον που να γνωρίζει πραγματικά κύριε Κώστα. Ξερω να μπαινω στο κρυφο μενου αλλα δεν ξερω τις παραμετρους.Παλαιότερα που την σόμπα την είχαν οι γονείς μου δεν δουλευε καλα στην σκαλα 4 και 5,δουλευε μόνο από την 3 και κάτω. Ερχόντουσαν από την εταιρεία για ρυθμίσεις και δεν κάνανε τπτ.Εγω ότι κάνω ψάχνοντας από το φόρουμ εδώ και από το internet μόνος μου. Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο απλα ήθελα να σας δώσω μια εικόνα της κατάστασης. Θα τσεκάρω και αυτά που μου είπατε.Σας ευχαριστώ πολυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Μήνες 18 Ώρες πριν - 2 Μήνες 18 Ώρες πριν #181519 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΔΕΣ ΤΟ ΚΟΡΔΟΝΙ ΚΑΙ ΑΝ Η ΠΟΡΤΑ ΣΦΡΑΓΙΖΕΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΚΑΜΙΝΑΔΑ.ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΑΕΡΙΔΕΣ ΕΞΩ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΕ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ ΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΕΞΩ ΤΟΝ ΚΑΠΝΟ ΜΕ ΤΗΝ  ΠΙΕΣΗ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΥΠΕΡΝΙΚΑ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙ Ο ΑΙΣΘΗΤΗΡΑΣ ΥΠΟΠΙΕΣΗΣ ΚΑΙ **ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΟΡΙΩΝ Pa ***ΚΑΙ ΑΛΑΡΜ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ Η ΔΙΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΥΨΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΤΟ ΜΟΤΕΡ ΚΑΥΣΑΕΡΙΩΝ ΑΝΑ ΣΚΑΛΑ ΑΦΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΥΦΟ ΜΕΝΟΥ.ΙΣΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ **ΑΛΛΑΖΕΣ ΤΕΧΝΙΚΟ ***;!!!!ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΔΕΙ ΟΛΑ ""ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ"ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΛΥΣΗ "ΠΑΡΕ ΜΕ ΤΗΛ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ ΕΔΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ Η ΣΤΟ FACEBOOK www.facebook.com/kostas.pixas
Last edit: 2 Μήνες 18 Ώρες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ