Πρόβλημα με το καυστήρα πέλλετ

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169535 από Tsampitos
Καλημέρα μιας και το η τιμή του πετραλαίου έχει φτάσει στα ύψη είπα πριν 2 μήνες να βάλω πέλλετ. Ήρθε ο μάστορας και μου έβαλε ένα λέβητα radialand 50.000 και ένα καυστήρα ms 50 της mytherm και από τότε ξεκίνησαν τα προβλήματα μου, θέλω να ζεστάνω ένα σπίτι 120 τετραγωνικά και ένα 80, ένα διώροφο σπίτι και τώρα που ξεκίνησαν τα κρύα Βάζω τον θερμοστάτη μέσα στο σπίτι στους 21 βαθμούς και το καλοριφέρ δουλεύει ασταμάτητα θα σβήσει μόνο αν κατεβάσω την θερμοκρασία του θερμοστάτη εγώ συνήθως σβήνει στους 19 βαθμούς και όσον αφορά το θέμα του πέλλετ η κατανάλωση του στο 24ωρο είναι 7-8 σακούλες. Τι μπορώ να κάνω για να το ρυθμίσω να δουλεύει σωστά; Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169536 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Φίλε ΤΟ ΜΑΣΤΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΣΕΣ (ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ!!!!!!!)ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΦΕΡΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ?ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΩ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!Η MY THERM είναι από τις πολύ σοβαρές εταιρίες και έχουν ΤΕΧΝΩΓΝΟΣΙΑ και ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ.ΕΦΕΡΕΣ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΟ ΡΥΘΜΙΣΑΝ? Η ΤΟ ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΑΝΗ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΨΑΡΑΣ ?(ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΨΑΡΑΔΕΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΨΑΡΑΣ).ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΚΤΙΜΑΤΑΙ ΤΑ ΕΥΡΩ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΑΒΆΖΕΤΑΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Η ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ!!!!
Last edit: 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169537 από Tsampitos
Απαντήθηκε από Tsampitos στο θέμα Πρόβλημα με το καυστήρα πέλλετ
Καλημέρα φίλε μου ο μάστορας που το εγκατέστησε τον έχω φέρει 3 φορές για να το φτιάξει και όλο λέει το έφτιαξε αλλά το ίδιο πρόβλημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169538 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΑΡΑ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΕΥΡΩ!!!!Απευθυνσου η σε άλλον αλλά το καλύτερο σε τεχνικό τις εταιρίας κάτι θα ξέρει παραπανω!!!!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169556 από meletis
Απαντήθηκε από meletis στο θέμα Re:Πρόβλημα με το καυστήρα πέλλετ
Το καυστήρα σου το τοποθέτησε σε λέβητα πετρελαίου ; Κάτι το οποίο είναι πατέντα και δεν συμφωνώ.
Ίσως πρέπει να ασχοληθείς και από μόνος σου να μάθεις το κρυφό μενού για περαιτέρω ρυθμίσεις.
Αλλιώς ψάξε για άλλο τεχνίτη που να σέβεται τα χρήματα του και να ασχοληθεί.

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φοιτητής Μηχ.Πληροφορικής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169559 από Tsampitos
Απαντήθηκε από Tsampitos στο θέμα Re:Πρόβλημα με το καυστήρα πέλλετ
Ναι σε λεβήτα πετρελαίου ο οποίος γράφει ότι καίει πετρέλαιο αέριο πέλλετ. Το θέμα είναι ότι είμαι αργολίδα και όσους καυστηρατζές έχω ρωτήσει λένε ότι δεν έχουν ασχοληθεί με πέλλετ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ