λέβητας, Kozlusan SlimpelEasy 25 Kw - reset Pass ?

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168666 από bitbit
Καλησπέρα σας,
Έβαλα αρχές Απρίλη έναν Kozlusan Slimpel Easy 25 Kw Pellet



Είναι ημιαυτόματος (δεν ξερω τι εννοεί, δεν τον βρήκα εγώ, η μητέρα μου και ο μηχανικός κατέληξαν σε αυτόν).
Χωρά περίπου 130 κιλα πελλετ αν θυμαμαι καλά.

Το πρόβλημα:
- μαζεύει την στάχτη γύρω από το ποτήρι καύσης. Πελλετ Α2 όχι από τα γνωστά αλλά δοκιμασμένο σε σόμπα ΟΚ.


- Κάτω στο συρτάρι στάχτης φτάνει ελάχιστη στάχτη.
- Μαυρίζει το τζαμάκι.

Τι έκανα :
-σκέφτηκα πως έχει πολλές δυνατό ανεμιστήρα.
-στο μενού του controller SmartPel υπάρχει επιλογή για ανεμιστήρα αλλά είναι κλειδωμένος (δεν ανεβάζει κατεβάζει δηλαδή).


-Προσπάθησα να το αλλάξω από το μενού ΑΛΛΑ στην επιλογή SERVICE έχει προστασία με PASSWORD. Password που δεν το ξέρω και ο εγκαταστάτης ας πω πως "δεν υπάρχει".
- ΔΕΝ έχει τηλεκοντρολ (δεν έδωσαν)

Ερωτήσεις:
1) τι μπορώ να κάνω;
2) Υπάρχει default password στους Smartpel (ποιός είναι), αν θες μπορείς να το αλλάξεις; Μπορώ να κάνω Reset password για επιστροφή στο default ? (πχ πάνω απο πλακετα κλπ όπως Bios Η/Υ)

Ευχαριστώ
Συνημμένα:
Last edit: 4 Χρόνια 5 Μήνες πριν by bitbit.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168669 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Καλησπερα .ΡΕ ΦΙΛΕ (ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ) ΔΙΝΕΤΑΙ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ '''Π Ο Ι Ο Σ''''''????????????????????????????????ΣΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΑ ΤΙΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΚΑΙ ΑΓΙΑΣΜΟ??????????????ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΕΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΖΕΤΕ ΧΕΡΙ ΖΗΤΩΝΤΑΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΥΠΟΣΤΙΡΗΞΗ !!!!!!!!ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΛΕΣ ΤΟΝ ΕΒΑΛΕΣ ΚΑΙ ΘΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΚΑΛΙΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΣΟΥ ???????????ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΗΡΕΣ ΑΠΕΥΘΥΝΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΜΜΑΤΑ!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΟΝ ΛΕΩ ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΜΠΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ (ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ Π Ο Λ Λ Α )ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΞΕ ΠΑΙΞΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΠ...ΡΙΑ!!!!!!!!!ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": bitbit

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168675 από bitbit
Απαντήθηκε από bitbit στο θέμα Ρύθμιση λέβητα pellet, Kozlusan Slimpel Easy 25 Kw
Ευχαριστώ για την απάντηση και βρίσκω λογικότατα όλα όσα μου σούρνεις.

Αλλά, ο εγκαταστάτης συγχωριανός και συγγενής κάνει σαν να μη τρέχει τίποτα.
Του το είπα από την 2η βδομάδα που δούλεψε το σύστημα αλλά επειδή ΔΕΝ έχει εμπειρία σε τέτοια (έτσι μου είπε) όλο λέει από βδομάδα, θα πάρω τηλέφωνο κάτω (δεν ξέρω που, δε μου λέει).

Τι να κανς, ν κατς ν μαλωνς?
Ου μπλέξεις!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168676 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΓΙ ΑΥΤΟ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΥΠΟΣΤΙΡΗΞΗ ΣΕΡΒΙΣ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΕΧΝΟΓΝΩΣΙΑ ΣΟΒΑΡΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΠΑΡΜΠΑ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: ΚΑΛΟ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΥΡΩ ΣΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕΣ!!!!!!!!!!:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΙΣΧΥΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΑΝΑΜΜΑ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ!!!!!!!!!!!!ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!!!!!!!!!ΕΜΠΛΕΞΕΣ :silly: :silly: :silly: :woohoo:
Last edit: 4 Χρόνια 5 Μήνες πριν by ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": bitbit

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 5 Μήνες πριν #168679 από bitbit
Απαντήθηκε από bitbit στο θέμα λέβητας, Kozlusan SlimpelEasy 25 Kw - reset Pass ?
Καλημέρα,
φυσικά και έχεις δίκιο (και εγώ αυτά λεώ για αγορές στον τομέα μου).

Να δω πως θα ξεμπερδέψω (μπερδέματα άλλων) και ας μην ειμαι ο υπεύθυνος.

Να είσαι καλά και ελπίζω να γίνει μάθημα σε όλους!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 3 Μήνες πριν #169274 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Δες προσωπικο μυνημα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ