Πρόβλημα εκκίνησης καυστήρα πελετ Φερόλι

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Μήνας πριν #167046 από LAMV
τον αγόρασα και μου τον εστειαλαν απο πειραια,με τα παρακαλια να βρω εγκαταστάτη(δυσκολη η επαρχια)απο εκει και περα το καταστημα οπως μου ειπαν για οποιδηποτε προβλημα δεν φερουν καμια ευθυνη εφοσον και δεν εγκατεσησαν οι ιδιοι τον καυστηρα,ασε οπως μου ειπαν αφου τον παρελαβα οτι δεν εχω καμια εγγυηση απο την φερολι,ο κοχλιας εχει σωστες μοιρες,οι τιμες τελικα αλλαζουν (το ανακαλυψα) αφου παρει μπροστα ο καυστηρας,ο μαστορας...αντε βρες τον τωρα,το ιδιο ειχα παθει με αλλον πριν 2 χρονια που εγκατεστησε τον ξυλολεβητα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Μήνας πριν #167047 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Έχουν γραφτεί αμέτρητες σελίδες εδώ για τους φερολι.κανε μια αναζήτηση θα σου λυθούν όλες οι απορίες.ενας από τους γνώστες και ο άνθρωπος σου είναι εδώ μέσα ο ΧΡΥΣΑΦΗΣ.Ελπιζω να διαβάσει και να σου απαντησει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": LAMV

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Μήνας πριν #167060 από xrysafis72

LAMV έγραψε: Καλημέρα σε όλους και καλή αρχή μιας και εκανα εγγραφή πρόσφατα αν και σας παρακολουθώ πολύ καιρό.
Εχω εδω και δυο χειμωνες εναν ξυλολέβητα Prity GA 33,πριν λιγες μέρες (2-3) αγόρασα καινουργιο καυστήρα Ferolli SUN P 7 pellet μαζί με τροφοδότη.Έχω το εξης πρόβλημα,ενω ξεκινουσε καλά μετα απο λιγο (10-15΄) έσβηνε και έδινε ΑΟ1.χθες αναψε μια φορα,¨εκοψε¨μετα απο 5΄ και δεν ξαναπηρε,βγάζει συνεχως ΑΟ1.Οι ρυθμισεις ολες εργοστασιακές(uo1=80 C,uo2=65,uo3=1,uo4=O economy,uo5=3,uo6=O επαφη εντολης,uo7=O)αυτές ειναι και οι μοναδικες ρυθμισειςπου μπορείς να κανεις,δεν σου δινει την επειλογή για κατι άλλο.Τι μπορεί να συμβαίνει ολοκαίνουργιος καυστήρας?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

εχει γεμηση σωστα τον κοχλεια τροφοδοσια πελλετ?και πες τον τροπο?
ολα αυτα τα uo1,uo2........u07που τα εχεις δει?

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ