προβλημα με καλοριφερ μισα ζεστα μισα κρυα

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160310 από tolis79
προσωπικα ειδα τιν συνδεση με τον κυκλοφοριτη αλλους που βλεπω είναι η συνδεση απευθειας εμενα βγαινει από τον λεβιτα και αντι να παει η σωληνα στον κυκλοφοριτη από κατω και να φευγει από επανω παει απο πανω και βγαινει από κατω. αυτό είναι θεμα ο όχι με αυτό που εχω το να είναι μισα ζεστα μισα κρυα τα σωματα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160318 από dragonfly
Αν εβαζες και καμια φωτογραφια της εγκαταστασης θα ηταν καλυτερα ,εχεις καποιο προβλημα στην κυκλοφορια γεγονος ,ισως αερας στο δικτυο ισως κυκλοφορητης ισως κατι αλλο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160352 από Valo
Έστω οτι έχεις 10 σώματα και απο αυτά λοιπόν τα 10 , τα μισά (δηλαδή τα 5) είναι ζεστά και τα άλλα κρύα , τότε έχεις πρόβλημα εξισορρόπησης στο δίκτυο - φραγμού ή κυκλοφορητή.

Έστω οτι έχεις 10 σώματα και όλα τους είναι πάνω ζεστά - κάτω κρύα ή το αντίθετο - τότε έχεις διάφορα άλλα όπως λάθος σύνδεση - αέρα στο κύκλωμα - χαμηλές ροές κ.ο.κ

Εξαρτάται πως το εννοείς φίλε... :)

Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160367 από tolis79
καταλαβα ευχαριστω μαλλον κατι εγινε στη συνδεση γιατι δουλευε κανονικα και μου εβαλαν λεβιτα πελλετ και μετα εγινε αυτό ο κυκλοφοριτης που ειδα και από ότι ειδα και σε άλλες φωτο φευγουν τα νερα απο τον λεβιτα και παει στον κυκλοφοριτη απο κατω και φευγουν τα νερα απο επανω και πανε στο δικτιο σε ολλουσ που ειδα. στο δικο μου παει η σωληνα απο κατω ανεβαινει επανω απο τον κυκλοφοριτη πανε τα νερα απο πανω δηλαδή και βγαινουν απο κατω αυτό παιζει ρολο σε κατι ? ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160369 από PAPADAKIS
Σε τι θερμοκρασία έχεις βάλει τα νερά??
Ο κυκλοφορητής σου είναι στην πιό γρήγορη ταχύτητα??
Βγάλε μια φωτογραφία αυτό που μας περιγράφεις...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #160375 από dragonfly

tolis79 έγραψε: καταλαβα ευχαριστω μαλλον κατι εγινε στη συνδεση γιατι δουλευε κανονικα και μου εβαλαν λεβιτα πελλετ και μετα εγινε αυτό ο κυκλοφοριτης που ειδα και από ότι ειδα και σε άλλες φωτο φευγουν τα νερα απο τον λεβιτα και παει στον κυκλοφοριτη απο κατω και φευγουν τα νερα απο επανω και πανε στο δικτιο σε ολλουσ που ειδα. στο δικο μου παει η σωληνα απο κατω ανεβαινει επανω απο τον κυκλοφοριτη πανε τα νερα απο πανω δηλαδή και βγαινουν απο κατω αυτό παιζει ρολο σε κατι ? ευχαριστω

Ετσι οπως τα λες πιθανον να τοποθετηθηκε αναποδα ο κυκλοφορητης και στην πανω γωνια εγκλωβιζει αερα οποτε κακαλα κυκλοφορια.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": tolis79

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ