Προβλημα με καμινάδα διπλού τοιχώματος

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160112 από Valo
Το ευθύγραμμο κομμάτι των 80εκ είναι σφηνωμένο στο ΤΑΦ της καμινάδας και είναι δύσκολο να πάει μπρος πίσω , όπως και ο λέβητας. Οπότε αν κόψω , θα είναι δύσκολο να προσαρμόσω ταφ ή αλλο εξάρτημα μεταξύ λέβητα και καμινάδας. Αν ήταν πτυσόμενο αυτό το κομμάτι δεν θα υπήρχε πρόβλημα. Γιαυτό ρωτάω αν μπορεί να μπεί κανοντας τρύπα έτσι όπως είναι τώρα η εγκατάσταση. Κάτι σας την φωτό...

Αυτό το τάμπερ τί διάμετρο έχει και πόσο κοστίζει. Έιμαι απο Σκύδρα - Ν. Πέλλας

Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160113 από dimlyk
γι αυτο υπαρχουν και πτυσομενα κοματια αλλα δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι να τα προμηθευτεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160114 από Valo
Να φανταστείς ζήτησα πτυσσόμενο κομμάτι αλλά δεν είχε , και για να μην καθυστερήσω τις εργασίες χρονικά έβαλα σταθερό το οποίο καταλήγει πάνω στο μονωμένο ταφ. Δυστυχώς το κομμάτι αυτό που συνδέει τον λέβητα με το ΤΑΦ της καμινάδας είναι μέσα στον τοίχο και δεν θέλω να χαλάσω την κατασκευή την οποία επιμελήθηκα εγώ ο ίδιος όπως και την τοποθέτηση της καπνοδόχου. Να όμως που χρειάζεται....

Ο μόνος τρόπος είναι να το τοποθετήσω πάνω σε αυτό το κομμάτι το οποίο εσωτερικά εξέχει περίπου 40εκ απο τον τόιχο



, ανοίγοντας μια οπή με το τροχάκι και να το στερεώσω με τον σφιγκτήρα και σιλικόνη υψ. θερμοκρασιών πάνω στον σωλήνα.

Δεν υπάρχει δηλαδή αυτό που έβαλα πρίν στην φωτο και κάνει για αυτόν το τρόπο τοποθέτησης?

Κ. Φιλιππακόπουλε ?? :)

Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160117 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ναι μπορείτε να το βάλετε δεν έχω λεπτομέρειες γιατί λείπω σε ταξίδι .σίγουρα θυμάμαι οτι είναι λίγο ποιο ακριβό και θα κάνει περίπου 20 μέρες να έρθει .το τηλεσκοπικό ινοξ πάντως σε αυτές τις περιπτώσεις είναι η καλύτερη λύση γιατί σας βοηθάει και με τον καθαρισμό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160125 από Valo
Το τηλεσκοπικό inox όπως είπα και πρίν, ήθελα πολύ να το τοποθετήσω αλλά ο προμηθευτής δεν το είχε άμεσα διαθέσιμο και μου είπε οτι θα αργήσει, και έτσι έβαλα ένα κομμάτι Φ150 ανοξείδωτο.
Πότε θα μπορούσαμε να έρθουμε σε επικοινωνία ώστε να το παραγγείλουμε και να το έχω ? Εννοώ αυτό το οποίο προσαρμόζεται με τον σφιγκτήρα στον σωλήνα.. δεν θέλω πάλι να χαλάω και να γκρεμίζω οπότε με βολευει να μπεί έτσι.

Ο ξυλολέβητας είναι ισχύος 50KW με έξοδο Φ150 και συνδέεται με συστολή στην Φ180 καπνοδόχο διπλού τοιχώματος ύψους 7μέτρων περίπου.

Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #160131 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
θα παραγγείλω ενα αλλά θα αργήσει αρκετά 20-25 μέρες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ