Τοποθετηση κυκλοφορητη inverter DAB EVOSTA

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159735 από guider
Παιδια καλησπερα.
Ειπα φετος στον λεβητα πελλετ που εχω να αλλαξω τον απλο κυκλοφορητη τριων ταχυτητων με εναν inverter, δεδομενου οτι λογω της υπαρξης θερμοστατικων βανων στα σωματα τον ειχα να λειτουργει 24 ωρες το εικοσιτετραωρο. Επελεξα λοιπον εναν DAB EVOSTA. Προκειται να τον τοποθετησω αμεσα γιατι οι δροσιες..αρχισαν, ομως απο το manual δεν καταλαβα τιποτα εκτος απο το οτι εχει δυο τροπους λειτουργιας την 1. Σταθερη καμπυλη και 2. Αναλογικη διαφορικη πιεση. Αν καταλαβα σωστα το 1. ειναι κλασσικη λειτουργια με 3 ταχυτητες οπως ο παλιος που ειχα. Το 2 υποθετω ειναι αυτο που ταιριαζει στην περιπτωση μου. Πως ρυθμιζεται ομως, δεν καταλαβα. Οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Γιωργος Καβαλα
Last edit: 6 Χρόνια 6 Μήνες πριν by guider.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159747 από χρηστος8

guider έγραψε: Παιδια καλησπερα.
Ειπα φετος στον λεβητα πελλετ που εχω να αλλαξω τον απλο κυκλοφορητη τριων ταχυτητων με εναν inverter, δεδομενου οτι λογω της υπαρξης θερμοστατικων βανων στα σωματα τον ειχα να λειτουργει 24 ωρες το εικοσιτετραωρο.


Πρωτακουστο και σαφως λαθος...θερμοστατης χωρου δεν υπαρχει;;; κι αν ναι ποτε δεν κλεινει;;;
Αυτα μονο στην Ελλαδα γινονται...καταργειται ο θερμοστατης χωρου και αναλαμβανουν την ρυθμιση της θερμοκρασιας οι θερμοστατικες κεφαλες.
Οι ινβερτερ κυκλοφορητες ειναι απαραιτητοι οταν υπαρχει μεταβαλλομενο φορτιο θερμανσης.
Αυτο οντως συμβαινει με θερμοστατικες κεφαλες... χωρις φυσικα να καταργειται ο θερμοστατης χωρου απο αυτες.
Διαβασε αν θελεις εναν μηχανολογο που εξηγει τα αυτονοητα...
www.ti-soft.com/el/support/articles/tech...rmostatikes-balbides



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159750 από guider
Απαντήθηκε από guider στο θέμα Τοποθετηση κυκλοφορητη inverter DAB EVOSTA
Ο θερμοστατης χωρου εχει καταργηθει επειδη δεν συντρεχει λογος υπαρξης, ομως το θεμα μου ειναι η ρυθμιση του Inverter. Εαν το γνωριζεις, πες μου στην ρυθμιση της αναλογικης πιεσης (6 καμπυλες) τι σημαινει οταν αναβοσβηνει το λαμπακι και τι οταν ειναι σταθερο.
Σ ευχαριστω.

Γιωργος Καβαλα
Last edit: 6 Χρόνια 6 Μήνες πριν by guider.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159761 από geodag
Απαντήθηκε από geodag στο θέμα Τοποθετηση κυκλοφορητη inverter DAB EVOSTA
Καλησπέρα και από εμένα... Έχω ένα κυκλοφοριτη της salmson 60-25 inverter έχει ένα κουμπί μόνο και μια led οθόνη αλλά δεν ξέρω πως να τον βάλω στην αυτόματη λειτουργία....το μανουαλ είναι στα Γαλλικά άντε βγάλε άκρη... Όποιος γνωρίζει θα του χρωστάω χάρη ευχαριστώ....ο λυκλοφοριτης είναι αυτός kalomirisenergy.gr/salmson-priux-home

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159768 από dragonfly
www.salmson.com/fileadmin/user_upload/UP...HOME_NT_ENG_50Hz.pdf Eδω ειναι στα εγγλεζικα ,δεν εχει και πολλα απλα επιλεγεις συστημα θερμανσης σωματα απλα, σωματα με θερμοστατικη κεφαλη η επιδαπεδια.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": geodag

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159769 από geodag
Απαντήθηκε από geodag στο θέμα Τοποθετηση κυκλοφορητη inverter DAB EVOSTA

dragonfly έγραψε: www.salmson.com/fileadmin/user_upload/UP...HOME_NT_ENG_50Hz.pdf Eδω ειναι στα εγγλεζικα ,δεν εχει και πολλα απλα επιλεγεις συστημα θερμανσης σωματα απλα, σωματα με θερμοστατικη κεφαλη η επιδαπεδια.[/quote
Αδερφέ επειδή είμαι άσχετος κ στα αγγλικά μπορείς να με βοηθήσεις? Έχω 8 σώματα σκέτα χωρις θερμοστάτες, που πρέπει να το βάλω?? Στο i,ii,iii? Στην απέναντι πλευρά που έχει μόνο τελιτσες η στην μέση που γράφει air?? Ευχαριστώ εκ τον προτέρων....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ