Λέβητας πέλλετ Thalia plus 30kw

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157561 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Λέβητας πέλλετ Thalia plus 30kw

georgetlf έγραψε: α. Πολύ γρήγορα μαυρισμένο τζάμι δεν έχω
β. Πετρώδη κατάλοιπα στο ποτηράκι δεν υπάρχουν
γ. Η φλόγα είναι αρκετά ζωηρή

Φαντάζομαι λοιπόν ότι λειτουργεί αρκετά καλά, ειδικά μετά τον καθαροσμό που έκανα στα τούμπο άλλαξε πολύ η συμπεριφορά του προς το καλύτερο, δηλαδή ήταν ρυθμισμένα τα νερά στους 70c, πάνω από 63-64 δεν ανέβαινε η θερμοκρασία τους τώρα όμως σε περίπου 40 λεπτά ανεβαίνουν στους 70c επίσης η θερμοκρασία καπναερίων από 200-218c που ήταν, έπεσε στους 185-195.

Απλά θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου εξηγήσει το manual σε περίπτωση που χρειαστεί να αλλάξω κάτι να ξέρω τι θα κάνω.


Κατ΄αρχήν έχω τη Thalia 21 kw. Μετά από κάποια προβλήματα έναυσης και την αλλαγή της αντίστασης και του σωλήνα της, ρυθμίστηκε για το σβάι και δουλεύει καλά.
Δεν νομίζω και εγώ ότι έχεις κάποιο θέμα με τη λειτουργία του λέβητα. Η θερμοκρασία είναι καλά να είναι 63 με 65 C και όχι παραπάνω.
Παρ΄όλα αυτά αν θέλεις απαντήσεις σε συγκεκριμένες απορίες θα μιλήσεις με το Σάββα από τη Mytherm.
Παλιότερα (πριν 2-3 χρόνια), ανέβασα σε pdf στο τοπικ Thalia 20 kw, τις ρυθμίσεις με επεξηγήσεις για σβαι για τον λεβητα 20KW όπως τις πέρασε ο Σάββας στο δικό μου.

energ.gr/media/kunena/attachments/7932/THALIA.pdf
Συνημμένα:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": georgetlf

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 2 Μήνες πριν #157565 από georgetlf
Απαντήθηκε από georgetlf στο θέμα Λέβητας πέλλετ Thalia plus 30kw
Ευχαριστώ πάρα πολύ giokaspart το pdf θα βοηθήσει αρκετά αν και ο λέβητας μου έχει διαφορετικό menu αλλά τα περισσότερα θα τα καταλάβω πιστεύω, αν έχω πρόβλημα θα ενοχλήσω τον Σάββα από την mytherm

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #157760 από giokaspart
Απαντήθηκε από giokaspart στο θέμα Λέβητας πέλλετ Thalia plus 30kw

georgetlf έγραψε: Ευχαριστώ πάρα πολύ giokaspart το pdf θα βοηθήσει αρκετά αν και ο λέβητας μου έχει διαφορετικό menu αλλά τα περισσότερα θα τα καταλάβω πιστεύω, αν έχω πρόβλημα θα ενοχλήσω τον Σάββα από την mytherm


Στο προσωπικό μήνυμα σου απάντησα αλλά δεν ξέρω αν έλαβες την απάντηση που έστειλα από εκεί γιατί δεν τη βλέπω.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": georgetlf

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ