Αποριες για λεβητα ξυλου Prity

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158694 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Κωστα εγω ειμαι ηλεκτρονικος και ασχολουμαι πολυ και με ηλεκτρολογικα και ειμαι σε εργοστασιο βιομηχανια απο το 1999.ετσι για την ιστορια.ιδιες σχεδον ειναι απλα εχουν βαλει και οργανο!!!!!!αφου εχεις ηδη κυαθιο παρε οργανο θερμοκρασιας αποστασεως www.multiclima.gr/?section=2589&language...34=2707&detail1634=1 και τσεκαρισε τη θερμοκρασια.την Olympia Electronics την εχω για αρκετα αξιοπιστη μιας και εχω βαλει πολλους θερμοστατες της χωρου.δεν μπορει 3 θερμοστατες να εχουν θεμα!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158695 από LouCi4er
Απαντήθηκε από LouCi4er στο θέμα Αποριες για λεβητα ξυλου Prity
Αυτον που εχεις στο λινκ σκεφτομουν να παρω.Αυτο πιστευω και εγω,αποκλειεται δυο θερμοστατες στην σειρα να εχουν θεμα.Τωρα (οχι τωρα τωρα,το μεσημερι πχ) που τον εχω σβηστο απο εχθες,του λεβητα δειχνει 10 βαθμους και ο BS 844 δειχνει 18.Οταν ειναι κατω απο 40 βαθμους δειχνει ο BS 844 10 βαθμους+,απο 40 μεχρι 50 πανε βαθμο βαθμο,δειχνουν ακριβως το ιδιο.Μετα τους 50 οσο ανεβαινει η θερμοκρασια αρχιζει και μενει πισω ο BS 844 φτανοντας στους 75 να δειχνει περιπου 10 βαθμους λιγοτερo (ο BS 844).Σκεφτηκα μηπως το οργανο του λεβητα επηρεαζεται επειδη ειναι πανω στην λαμαρινα,μηπως εχει απο κατω θερμοκρασια και δειχνει περισσοτερο.Δοκιμασα να τον δουλεψω με το οργανο στον αερα αλλα σχεδον δεν ειχε διαφορα.Τι να πω,θα δοκιμασω με ενα θερμομετρο ακομα να συγκρινω και μετα θα επικοινωνησω με Olympia να δουμε τι θα μου πουνε.Σε ευχαριστω και παλι.
Last edit: 7 Χρόνια 1 Μήνας πριν by LouCi4er.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Μήνας πριν #158707 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Να σαι καλα μονο με δοκιμες θα βγαλεις ακρη ;) .τα λεμε παλι εδω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #158852 από LouCi4er
Απαντήθηκε από LouCi4er στο θέμα Αποριες για λεβητα ξυλου Prity
Καλησπερα,λοιπον μετα απο δοκιμη,τελικα ο BS 844 διαβαζει κανονικα και χανει το θερμομετρο του λεβητα,εβαλα αλλο ενα θερμομετρο αποστασεως και μεχρι 80 βαθμους πηγαινε ακριβως το ιδιο με τον BS 844 ενω το θερμομετρο του λεβητα απο τους 60 και πανω αρχιζει και χανει.Μαλλον επειδη το εχουν πανω στον λεβητα,επηρεαζεται το διμεταλλικο ελασμα του οργανου και δειχνει περισσοτερο.Τεσπα,αφου το ελυσα ολα καλα.

Να ρωτησω κατι αλλο μηπως ξερετε.Ψαχνοντας βρηκα οτι οι Πολωνοι εχουν πολυ ωραια πραγματα.Εδω μεσα διαβαζω μονο για Tech αλλα βρηκα και την KG Elektronik που εχει αρκετα ενδιαφεροντα προιοντα,δεν την αναφερετε καθολου.Δεν εχει αξιοπιστους ελεγκτες?.Το θεμα ειναι οτι ολες οι σελιδες ειναι στα Πολωνικα και ακρη δεν βγαζω.Αν κανω μεταφραση της σελιδας δεν προχωραει οταν παταω buy,γενικα δεν ανταποκρινονται οι σελιδες.Εχετε καμια σελιδα που να στελνει Ελλαδα ή να εχει Αγγλικα?Απο που αγοραζετε παιδια τα Tech?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.056 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ