περισσοτερο οξυγονο λεβητας πυρηνας

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161163 από Valo
Άρα καλά σου είπαν τα παιδιά περί έλλειψης οξυγόνου στην καυση, οπότε με μεγαλύτερο FAN έλυσες το πρόβλημά σου.

Δεν πιστευω πάντως να έχεις κανα απλό UPS συνδεδεμένο κι εσύ..... ???

Ακολουθώ την τακτική "Aλλα λέω , άλλα κάνω" Πολύ επιτυχημένη..!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161180 από giannis35
Καλησπέρα... επιτελούς φωτογραφίες απο το εργαλείο μου που ακόμα μπορεί να βελτιωθεί. ερωτήσει σε φίλους που καίνε βιομάζα,πυρήνα,κουκούτσια κτλ ποσά κυβικά αέρα μπορεί να δώσει το βεντιλατερ που έχετε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161189 από dragonfly
Το βεντιλατερ που εχω τωρα ειναι 156 κυβικα την ωρα και με καλυπτει με το παραπανω, στον παλαιοτερο καυστηρα ειχα 290 και το δουλευα με 3 εκατοστα ανοιχτο το ταμπερ οποτε επελεξα μικροτερο αλλα τους καυστηρες τους κατασκευασα εγω οποτε δεν εχουμε μετρο συγκρισης ,πρεπει να δεις τι φοραει ο thermostahl.
Καταλαβες γιατι σου ζητησα φωτογραφιες, ο λεβητας σου δεν εχει πλαινη φλατζα που επιβαλετε για να τοποθετησεις σωστα τετοιο καυστηρα.Η μεταφορα καυσιμου γινετε με δυο κοχλιες μεσω του σπιραλ? Πως θα καθαριζεις? καθε φορα θα τραβας εξω τον καυστηρα? σαν δυσκολα να τα εκανες Γιαννη.
Βεβαια αν το συστημα δουλευει σωστα και σε ζεστενει οι δικες μου παρατηρησεις δεν εχουν καμια σημασια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 4 Μήνες πριν #161190 από giannis35
καλησπερα απλα δεν τον βγαζω...τραβαω την σταχτη με σκουπα καθε 3 μερες περιπου. στην αρχη ειχα εναν 175 κααι ηταν πολυ μικρος αυτος που μου εδωσαν μετα ειναι 240cm3 αλλα και παλι νομιζω οτι περνει καΙ μεγαλητερο καποιον που μιλησα που καιει πυρινα εχει ενα με 400cm3 αλλα μου ειπε οτι δεν το εχει τερμα ανοιχτο,... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για της απαντησεις...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ