Sunstar δεν ξεκινά

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #143987 από SteSunStar
Sunstar δεν ξεκινά δημιουργήθηκε από SteSunStar
Καλή χρονια με υγεία δύναμη και πολλές χαρές. Ειμαι.ο Στέλιος από Αθήνα Περιστερι εχω ενα Κορεατιικο Sunstar BSB 250 του 2002 ο οποίος αρνηται να πάρει μπρος εδώ και μια βδομάδα. Δούλευε απο αρχές Δεκεμβρίου 1)χωρίς service απο πρόπερσι (2012) και τον άκουγα που διαμαρτύρονταν 2)στα σώματα δε μπορούσα να κανω εξάρθρωση τα άνοιγα και δε έτρεχε νερό. Φώναξα αντί του καυστηρατζη μου, ενα φίλο υδραυλικό (για οικονομικούς λόγους) και έκανε 1) service (καθάρισμα αλλαγή Μπεκ ) 2) αλλαγή αντλιας πίεσης; το λένε θα σας γελασω και έκανα εξαερωση στα σώματα. Πήρε μπρος ολα καλα για 2 μέρες και μετα στοπ. Α είπα θέλει την οδοντογλυφιδα του ως συνήθως !!! Εδώ πρεπει να σας πω οτι απο το 2006 περίπου η διαδικασία λειτουργείας του ειναι αυτή που σας περιέγραψα πριν δλδ service μια δυο μέρες οκ και μετα στοπ. Για να πάρει μπρος ήθελε πατημένο το reset συνέχεια ειδάλλως άναβε το check και στοπ. Ετσι κομπλαρα το reset με οδοντογλυφιδα και ολα καλα μέχρι τωρα. Ο καυστηρατζης μου που τελικά τον φώναξα αφού μου τα εσουρε κανονικά μου είπε ψάξε για πλακετα( και καυστηρατζη) και ναμαι λοιπόν να ψάχνω μες τα κρύα το θαύμα .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #143990 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Sunstar δεν ξεκινά
(διπλη καταχωρηση

ΚΑΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΧΡΟΝΙΑ...


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Nasikas. Αιτία: διπλη καταχωρηση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #143991 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Sunstar δεν ξεκινά
...τρολ.,,,σορυ...Οχι για να μην λενε μερικοι ότι το πετρελαιο δεν έχει τα προβληματακια του...

Ο υδραυλικός ήλθε και το ειδε.
Οι τυχον συμφορουμιτες που γνωριζουν απο πετρελαιο τι να σου πουν εξ αποστασεως ?
Τον υδραυλικο σου να ακουσεις νομιζω

Τα πιο ανέξοδα ειναι να δεις την ποιοτητα του πετρελαιου (ειναι γεματη η δεξαμενη ή στα παραφινο-τελειωματα ?)
(η καμιναδα ειναι καθαρη.. η θα βρεις κανενα σμηνος νυχτεριδες μεσα ?)


ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ και ευχη να λυθει το θεμα σου. (μακαρι να μπορεσει να σε βοηθησει καποιος απο εδω)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": SteSunStar

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144006 από SteSunStar
Απαντήθηκε από SteSunStar στο θέμα Sunstar δεν ξεκινά
[img size=800x600]IMG-20121222-00194.jpg[/img]
Εχω αυτο το πινακα


Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #144010 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Sunstar δεν ξεκινά
Χωρίς να έχω σχεδόν καμμία γνώση περί πετρελαιοκαυστήρων αλλά έχοντας καθαρίσει και μαυρίσει (κυριολεκτικά) 3-4 φορές εγώ και άλλες τόσες ο συντηρητής του καυστήρα (όταν τον άναβα) έχω να σου πω πως χρειάζεσαι καυστήρατζη. Τα μπεκ μπορεί να τα καθάρισες και ακόμα και να τα άλλαξες (προφανώς έβαλες τα ίδια) αλλά αυτό δε σημαίνει πως έχεις τα κατάλληλα. Τα μπεκ και το πόσο δυνατά φυσάει ο αέρας μέσα στον καυστήρα σου είναι πάρα πολύ πιθανό να σου δημιουργούν πρόβλημα καύσης με αποτέλεσμα ατελή καύση (υπερκατανάλωση πετρελαίου) καθώς και συνεχή σβησίματα.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ