Σομπα commo alfaplam σβηνει οταν φυσαει...

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142600 από ΝΕΤ
καλημερα σας. εχω μια σομπα πελλετ commo 21kw η οποια ενω δουλευει νορμαλ, οταν φυσαει κοντρα αερας- βοριας οπως σημερα,μου βγαζει προβλημα falure depress και σβηνει. το θεμα ειναι οτι την χρειαζομαι οταν εχει βορια αλλα δυστηχως παρολο που ηρθε τεχνικος, εχω το ιδιο προβλημα. εχω αντιανεμικο καπελο, τραβαει αερα απο μεσα αλλα παλι σβηνει. συνδεσα ενα ευκαμπτο σωληνα να τραβαει αερα απο εξω, το ιδιο. ανεβασαμε στροφες στο να τραβαει περισσοτερο αερα και να διωχνει περισσοτερο, τα ιδια... οποιαδηποτε βοηθεια δεκτη γιατι με μωρο παιδι σηκωνω τα χερια ψηλα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142604 από PAPADAKIS
Στον λέβητα πέλλετ μου,το πρόβλημα υποπιεσης μου το έλυσε η εταιρεία μειώνοντας τις maximum στροφές των ανεμιστήρων θέρμανσης και καυσαερίων.Κάνε μιά δοκιμή αν μπορείς να μπεις στο κρυφό μενου σου να τις μειώσεις ,πάντα με κάθε επιφύλαξη στο ότι αλλάζεις το έχεις γράψει σε χαρτί πρίν.
Last edit: 9 Χρόνια 4 Μήνες πριν by PAPADAKIS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142605 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σομπα commo alfaplam σβηνει οταν φυσαει...
ποσο καιρο δουλευει ? ...μπας και θελει κανα καθαρισμα η καμιναδα ?
αν μπορεις περιεργαψε μας λιγο την καμιναδα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142606 από ΝΕΤ
Απαντήθηκε από ΝΕΤ στο θέμα Σομπα commo alfaplam σβηνει οταν φυσαει...
εχει δουλεψει 5 μηνες, 1 τονο πελλετ. εχω 1 μετρο οριζοντιο και 1.5 καθετο με καπελο. το προβλημα λυνεται, αν τραβαει αερα απο μεσα,καιεχω στν ανακληση την μπακονοπορτα κατι το οποιο δεν ειναι εφικτο λογω βαρδαρη.. το σπιτι βλεπει θαλασσα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142608 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Σομπα commo alfaplam σβηνει οταν φυσαει...
Το καπέλο είναι πραγματικά αντιανεμικό? Μήπως στο σημείο που βγαίνει υπάρχει κάποιος τοίχος κοντά?
Η θάλασσα που αναφέρθηκε σε ποιο σημείο του ορίζοντα βρίσκεται?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 4 Μήνες πριν #142611 από ΝΕΤ
Απαντήθηκε από ΝΕΤ στο θέμα Σομπα commo alfaplam σβηνει οταν φυσαει...
το καπελο το εφερε ο δευτερος τεχνικος της alfaplam ο οποιος μαλιστα ειπε οτι με το βαρδαρη θα εχουμε προβλημα. οταν μας τοποθετουσαν ομως την σομπα δεν μας ειπαν οτι στον αερα δεν θα δουλευει... η θαλασσα ειναι σε βορεια κατευθυνση αλλα το σπιτι εχει ανιανεμικες ζελατινες οποτε δεν ερχεται ολος ο αερας κοντρα.τελος υπαρχει τοιχος κοντα στο μπουρι, αλλα ακομα και οαν το βγαζω και το βαζω και αυτο οριζοντια μακρια απο τον τοιχο παλι σβηνει. αυτο πυ δεν καταλαβαινω ειναι γιατι να δημιουργηται υποπιεση οταν παιρνει αερα απο εξω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ