Kiturami krh-35b

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139444 από Sartios
Απαντήθηκε από Sartios στο θέμα Kiturami krh-35b
Χρηστο ευχαριστω πολυ και παλι.Το θεμα που με εκανε εντυπωση ειναι οτι αυτο εγινε οταν δεν ειχα ξυλα και ζητησα ζεστο νερο απο τον καυστηρα πετρελαιου.Μολις επιασε 60+ βαθμους αρχισε να τα περναει στα καλοριφερ.μιλησα και με την εταιρια(μετα εγινε αυτο και δεν εχω ρωτησει)και μου ειπε οτι εχει ο λεβητας 100+λιτρα και οτι αν βαλω 500 θα ειμαι μια χαρα με την ακριβη θερμοκρασια που χρειαζομαι.Ηλεκτροβανα ειχε αλλα την βγαλαμε και την αφησαμε συνεχεια ανοιχτη γιατι 1ον ο συγκεκριμενος θερμοστατης ειναι 12ν(αν βαλω αδρανειας θα μπορω να συνδεσω ηλεκτροβανα μετα η δεν θα χρειαζετε?) και 2ον δεν χρειαζοταν(ετσι νομιζα)για την χρηση με ξυλα.Για φετος θα βαλω μονο τιε θερμοστατικες κεφαλες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139448 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Kiturami krh-35b
υπαρχει κανας λογος να ζεσταινεις και τον 2ο λεβητα .... το ζεστο νερο κυκλοφοραει και χωρις να δουλευει ο κυκλοφορητης

δημητρης.


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139449 από Sartios
Απαντήθηκε από Sartios στο θέμα Kiturami krh-35b
Ο συγκεκριμενος λεβητας ειναι 2 σε 1.Οτι θες εσυ καις.Ενα μηχανημα ειναι που το δουλευεις ειτε σαν πετρελαιο ειτε σαν ξυλο η και τα δυο(οταν τελιουσουν τα ξυλα και θες ζεστη παιρνει ο πετρελαιου) ;) ;) ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139455 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Kiturami krh-35b
οκ μπερδευτικα :-)
ισχυει ομως αυτο που σου ειπα

δημητρης.


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139875 από Sartios
Απαντήθηκε από Sartios στο θέμα Re:Kiturami krh-35b
Γεια σας και παλι,
Λοιπον αποφασησα να παρω και ενα δοχειο αδρανειας να συνδεσω για να εχω τελειο αποτελεσμα(οπως μου ειπατε).δεν ξερω τι ακριβως χρειαζομαι,σιγουρα 500 λιτρα αλλα ο λεβητας εχει την εξοδο προς τα καλοριφερ και διπλα εχει αλλη εξοδο του ζεστου νερου χρησης(hot water).Εγω τι δοχειο πρεπει να παρω για να ζεστενω και να εχω οταν σβηνει ο λεβητας και Ζ.Ν.Χ(πχ αν τον αναβω με ενα καλο γεμισμα το πρωι και μετα ξαναβαζω ξυλα το απογευμα λογικα θα εχει κρατησει ζεστο νερο για μπανιο)και ζεστο νερο για τα καλοριφερ?Να παρω ενα απλο δοχειο αδρανειας και ενα μποιλερ για ζεστο νερο?
Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #139904 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Kiturami krh-35b
κατ αρχην αυτη τη στιγμη εχεις ζεστο νερο οσο λειτουργει ο λεβητας ... αλλιως ξεκιναει για να σου δωσει ζεστο νερο.... αν βαλεις δοχειο θα εκμεταλευτεις την παραπανω χωρητικοτητα αλλα παλι,,, αν κρυωσει το νερακι θα πρεπει να ξεκινησει ο λεβητας η ,,,να εχει αντιστασεις ηλεκτρικες
αν επιλεξεις δοχειο παντως καλο ειναι να μην μπλεξεις και το κυκλωμα ζνχ του λεβητα ,,,μαλλον το απομονωνεις ...
επιλογες που εχεις ... δοχειο τανκ ιν τανκ 800-1000 λιτ....εχει ενσωματωμενο και δοχειο ζνχ ....αντικατασταση θερμοσιφωνα με νεο διπλης ενεργειας +δοχειο αδρανειας 500-800 λιτ και φυσικα αυτο πουπες,,,, οι σωληνωσεις ζνχ πρεπει ναναι μονωμενες κι οχι πολυ μεγαλες σε μηκος ...αναλογα την συνδεσμολογια θα χρειαστεις και κανα κυκλοφορητη ,,,θερμομετρα κλπ ψιλοοργανακια


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ