Pelletech 15-50 ρυθμισεις και πως γινονται ?????

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133070 από panagos7
Στείλε μου email για να μιλισουμε απο το τηλ γιατί αν σου τα εξηγήσω απο το forum θα πιαστεί το δάχτυλο μου!Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.


Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133287 από Γρηγορακης
Panagos σου εχω στειλει το email απλά πες μου οτι το ελαβες!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133312 από panagos7
Το ελαβα και σου απαντησα!Οποτε θες τα λεμε!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133319 από χρηστος8

Γρηγορακης έγραψε: Για και χαρα στο καλυτερο forum στο ειδος του. Ειμαι καινουριος στο forum και στο χωρο του pellet.Eχω εγκαταστησει τον 15-50 τροφοδοτει 2 σπιτια των 160 (κατω οροφος επιδαπεδιο συστημα και πανω κρεβατοκαμαρες με συμβατικα panel) και 90 τμ (σχετικα χωρις ιδιαιτερη μονωση)η καταναλωση μου μεχρι τωρα ειναι στους 9 τν με θερμοστατες χωρου στους 20-21. Διαβασα εμπεριστατωμένα σχεδον ολα τα σχολια που αναφερονται στο 15-50 και βραχυκυκλωσα εντελως Θα ηθελα να ρωτησω πως γινονται αυτες οι ρυθμισεις που αναφερεστε??Η καταναλωση των 9 τν για την περιοχη των Τρικαλων σας ακουγεται λογικη??



Σε οτι αφορα την καταναλωση του λεβητα μερικες επισημανσεις.

Οι προτερες καταναλωσεις υγραεριου εφταναν τις 4000 ευρω...το υγραεριο ειναι γυρω στο 35% (αναλογα την περιοχη) φτηνοτερο απο το πετρελαιο, αρα...
Η αντιστοιχη καταναλωση των 4000 ευρω θα ηταν κοντα στα 5500 ευρω αν εκαιγες πετρελαιο (1,25 Χ 4400 = 5500).

Αν δουμε την αντιστοιχια πετρελαιου - πελλετ στο 1 προς 2,2 τοτε εχουμε 4400 Χ 2,2 = 9,680 τονους πελλετ.

Αρα η καταναλωση του πελλετολεβητα ειναι κανονικη με βαση τις προτερες καταναλωσεις υγραεριου και παντα στο περιπου.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.059 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ