Pelletech 15-50 ρυθμισεις και πως γινονται ?????

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132197 από Γρηγορακης
Για και χαρα στο καλυτερο forum στο ειδος του. Ειμαι καινουριος στο forum και στο χωρο του pellet.Eχω εγκαταστησει τον 15-50 τροφοδοτει 2 σπιτια των 160 (κατω οροφος επιδαπεδιο συστημα και πανω κρεβατοκαμαρες με συμβατικα panel) και 90 τμ (σχετικα χωρις ιδιαιτερη μονωση)η καταναλωση μου μεχρι τωρα ειναι στους 9 τν με θερμοστατες χωρου στους 20-21. Διαβασα εμπεριστατωμένα σχεδον ολα τα σχολια που αναφερονται στο 15-50 και βραχυκυκλωσα εντελως Θα ηθελα να ρωτησω πως γινονται αυτες οι ρυθμισεις που αναφερεστε??Η καταναλωση των 9 τν για την περιοχη των Τρικαλων σας ακουγεται λογικη??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132200 από Nasikas
επικινδυνο θεμα-
Τι ακριβως θελετε να ρυθμίσετε; (πχ. βλέπετε απο το ματακι την φλογα να πορτοκαλίζει ;)
Ο εγκαταστατης τι λεει ; Ρυθμισε τον λεβητα με το πελλετ που πηρατε ;

Όσον αφορά την κατανάλωση των 9 τονων, σε πρωτη ματιά ακουγεται μεγαλη η ποσότητα για τον ηπιο Χειμωνα που ειχαμε.
- Για τα 320 τμ, ποσο πετρελαιο καιγατε ;
- Ξοδευετε πολλά νερα χρήσεως ;
- Τι πελλετ καιτε ;


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132237 από Γρηγορακης
Διαβαζω ασ πουμε για την αλλαγη ρυθμισης του εμπρος και του πισω ανεμιστηρα Ενταξει για τις ρυθμισεις του τροφοδοτη και των νερων του καυστηρα μπορω και τις αλλαζω.Το προηγουμενο καυσιμο μου ηταν υγραεριο οποτε νερα χρησης χρησιμοποιει μονο το διπλα μικρο σπιτι... ελαχιστα. Τα προηγουμενα καυσιμα αγγιζαν τις 4000 περιπου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132240 από Γρηγορακης
To πελλετ που καιω ειναι Holzmix
Παρεπιπτοντως δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα με το μηχανημα περα της .....καταναλωσης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132973 από panagos7
Καλως ηρθες στους 15-50!Οι ρυθμισεις οι βασικες που πρεπει να ρυθμιζεις ειναι 1ον:καυσιμο,αερα,νερα απευθειας απο το καντραν δηλ, ενω δουλευει menu +/_ για πλοηγηση και εντερ για εισαγωγη.2ον:Οι ρυθμιζεις που μας βλεπεις να συζηταμε απεικονειζονται δεξια απο το καντραν.π.χ ποσα δευτερολεπτα να κανει παυση ο κοχλιας νομιζω ειναι το CP25 και τα καυσαερια ειναι το UA05 και για να μπεις πατας ταυτοχρονα menu και -.Για εμενα προσωπικα μην πειραζεις τιποτα αλλο!Δεν ξερω αν σε βοηθησα ειμαι ανοιχτος για οποιαδηποτε απορια!

Υ.Γ. Οι 9 τονοι ειναι παρα πολοι για αυτο το μηχανημα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #132988 από Γρηγορακης
Σευχαριστω για τα καλωσορισματα
Τους ανεμιστηρες μπρος και πισω πως τους ρυθμιζεις?
Επισης αν μου λες οτι 9 τν ειναι πολλοι τι μπορει να φταιει γιαυτο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ