Υγροποιησεις στην καμιναδα

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131113 από vrikos
Καλησπέρα σας παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ επίσης και στους λέβητες βιομάζας έχω ήδη βοηθηθεί από το φόρουμ αλλά έχω μερικές απορίες ακόμη.
Αγόρασα ένα λέβητα termodynamic 40.000 θερμίδες καίω πυρήνα. Η καμινάδα είναι από το σημείο του λέβητα ξεκινάει με σπιράλ συνεχίζει 2 μέτρα οριζόντια με ελαφριά κλίση φτάνει σε ένα ταφ 90 μοιρών και ανεβαίνει 4 μέτρα κατακόρυφα και τελειώνει σε ένα αντιανεμικό καπέλο σημειώνω ότι η καμινάδα είναι διπλού τοιχώματος. Από την πρώτη μέρα είδα ζουμιά στην καμινάδα. Επίσης δεν ξέρω αν φταίει η ρύθμιση 3δ τροφοδοσία 80δ αναμονή και στο 2 ο ανεμιστήρας το ταμπερ της καμινάδας ανοικτό. Ο καπνός από την καμινάδα είναι σχεδόν ανεκτός δεν καπνίζει πολύ.Πείτε ρε παιδιά αν γνωρίζετε τα ζουμιά γιατί υπάρχουν? Ευχαριστώ πολύ.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131139 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Υγροποιησεις στην καμιναδα
Τι θερμοκρασία καυσαερίων έχεις??

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by PRIMUS 45.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vrikos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131173 από vrikos
Απαντήθηκε από vrikos στο θέμα Υγροποιησεις στην καμιναδα
Δεν έχω πάρει ακόμη κάποιο θερμόμετρο και να πω την αλήθεια δεν ξέρω τι ακριβώς πρέπει να πάρω θα μου δώσεις τα φώτα σου?
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131292 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Υγροποιησεις στην καμιναδα

vrikos έγραψε: Δεν έχω πάρει ακόμη κάποιο θερμόμετρο και να πω την αλήθεια δεν ξέρω τι ακριβώς πρέπει να πάρω θα μου δώσεις τα φώτα σου?

Κάτι σαν αυτό πρέπει να πάρεις
img718.imageshack.us/img718/1869/dscn5286z.jpg


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131303 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Υγροποιησεις στην καμιναδα

vrikos έγραψε: Καλησπέρα σας παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ επίσης και στους λέβητες βιομάζας έχω ήδη βοηθηθεί από το φόρουμ αλλά έχω μερικές απορίες ακόμη.
Αγόρασα ένα λέβητα termodynamic 40.000 θερμίδες καίω πυρήνα. Η καμινάδα είναι από το σημείο του λέβητα ξεκινάει με σπιράλ συνεχίζει 2 μέτρα οριζόντια με ελαφριά κλίση φτάνει σε ένα ταφ 90 μοιρών και ανεβαίνει 4 μέτρα κατακόρυφα και τελειώνει σε ένα αντιανεμικό καπέλο σημειώνω ότι η καμινάδα είναι διπλού τοιχώματος. Από την πρώτη μέρα είδα ζουμιά στην καμινάδα. Επίσης δεν ξέρω αν φταίει η ρύθμιση 3δ τροφοδοσία 80δ αναμονή και στο 2 ο ανεμιστήρας το ταμπερ της καμινάδας ανοικτό. Ο καπνός από την καμινάδα είναι σχεδόν ανεκτός δεν καπνίζει πολύ.Πείτε ρε παιδιά αν γνωρίζετε τα ζουμιά γιατί υπάρχουν? Ευχαριστώ πολύ.

Τα ζουμια είναι μονον στην μονωμενη καμινάδα;
Σε ποια περιοχή είσαι ;
Εχεις παντα ζουμια; Ποτε αρχίζει να τα βγαζει;

Δοκιμασες να καψεις 50-100 κιλα πέλλετ ;


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #131510 από vrikos
Απαντήθηκε από vrikos στο θέμα Υγροποιησεις στην καμιναδα
αυτος ο θερμοστατης ειναι με πουρακι και μπαινει στην καμιναδα και αναγνωριζει θερμοκρασια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ