Αφαιρεση επικαθησεων σε τοιχωματα θαλαμου καυσης

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131088 από Δημος
Φιλε Δημητριε,ειναι τοσο δραστικο το προιον που προτεινεις που να σπασει κατι σκληρο που αφαιρειται μονο με σπατουλα?Αν ναι που μπορω να το βρω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131094 από kosmidis80
Γιατι ρε συ Δημο, επιασε πισσα? Η απλα εχει ενα λεπτο στρωματακι? Αν επιασε πολυ πραγμα θελει εντονο καψιμο χωρις να κυκλοφορει νερα για αρκετη ωρα και μετα ξυσιμο με μια σπατουλα η μια λαμα σε μορφη σπατουλας και θα φυγουν ολα.

Παντως σας διαβαζω ειλικρινα και απορω που καθαριζεται με τις ωρες. Εγω για φετος καθαρισα 2 φορες. Το καθε καθαρισμα μου ζητημα ειναι να μου περνει 10 λεπτα.
Μασκα, παλια ρουχα και περνω το τουμποβουρτσα, σπατουλα με κονταρι και φυσικα την σκουπιτσα σταχτης. Καθαριζω απο επανω προς τα κατω ξυνοντας και τα ριχνω ολα προς το τασακι, οπου στο τελος τα σκουπιζω. Βεβαια εγω δεν εχω ιχνος πισσας λογω 3οδης. Ουσιαστικα μονο πουδρα μαζευω.

Σε σχεση δε με το πως καθαριζα περυσι που εκαιγα ξυλα, το μετανοιωνω που δεν ειχα και περυσι πελλετ! Περυσι αδειαζα σταχτη καθε 4-5 μερες και φετος μονο 2 φορες μεχρι τωρα. Περυσι ο λεβητας ειχε πισσα και ετριβα, φετος ειμαι αραχτος καναπε!

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131104 από Δημήτριος
Αν πιέσεις όμως το δράπανο λιγο παραπάνω λεπταινει τα τοιχώματα. Το WD40 ειναι διεισδυτικό αντισκωριακο και μαλακώνει τις επικαθισεις .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131106 από Δημος
Σαν αρχη η λεξη πισσα δεν ξερω αν ειναι η καταλληλη.Ειναι ενα λεπτο στρωμα γυαλιστερο,σκληρο 1mm που δεν διχνει να φευγει ευκολα.Επαναλαμβανω πως ειναι η πρωτη μου επαφη με καυσιμο στερεο ισως για αυτο και οι αποριες που νομιζω οτι ειναι ευλογες καθως ισως και ο υπερβαλλον ζηλος οπως τον χαρακτηριζεις που ισως να εχεις δικιο.Ειδες τα χειροτερα οποτε τωρα σου φαινεται παιχνιδι αυτο.Μεχρι τωρα πετρελαιο ηταν το καυσιμο μου και δεν ειχα τιποτε ποτε στο μυαλο μου εκτος απο μια τυπικη συντηρηση.Αν θελετε εσεις οι μυημενοι βοηθηστε μας να προσαρμοστουμε στο νεο- σε εισαγωγικα- καυσιμο και αν μπορειτε λυστε τις αποριες μας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.059 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ