Προβλημα και αποριες στην χρηση με λεβητα πελλετ

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #133355 από Δημος
Χρηστο επειδη θελω να ρωτησω καποια πραγματα ακομη αν δεν γινομαι κουραστικος το mail μου ειναι Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 10 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #133360 από fotisbasm

fotisbasm έγραψε:

Δημος έγραψε: ευρος ρυθμισης απο 40-70με αισθητηριο επαφης στην σωληνα επιστροφης.


εαν εχεις μεγαλα σωματα , γυρνα την στους 60-65 βαθμους , αλλιως στους 55-60



Δημο σου το ξαναγραφω γιατι μαλλον δεν το ειδες ή νομιζεις οτι ετσι μου κατεβηκε απο το κεφαλι, ειπαμε ποιες πρεπει να ειναι οι ρυθμίσεις θερμοκρασιας
Last edit: 10 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #134538 από ΝΙΚΟΣ
Έχω καυστήρα ferroli και φέτος είναι η τρίτη χρονιά λειτουργίας. Απο την αρχή έχω πρόβλημα με τη λειτουργία. Σε συχνά διαστήματα σταματάει να λειτουργεί και βγάζει την ένδειξη Α01. Ο προμηθευτής μου είπε να πατάω το P και μετά το Μ και ξαναδουλεύει(όχι πάντα). Ο προμηθευτής αδιαφορεί και ο τεχνικός που έρχεται δεν γνωρίζει και πολλά... Στην αρχή κάηκε και η πλακέτα και την άλλαξαν. Πέρσι είχα το Golden nuggets και πάλι σταματούσε. Είναι θέμα ρύθμισης ή κάποιου προβλήματος;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135129 από mikel

Δημος έγραψε: Χρηστο ο υδραυλικος λεει πως ειναι πολυ καλη για αυτην τη δουλεια.Το manual της γραφει καθαρα πως χρησιμοποιειται στα επιστροφομενα νερα του λεβητα,τζακιου,σομπας.Ακουω διαφορα σχετικα με τις θερμοκρασιες επιστρεφομενων και θα ηθελα να ξερω τι πραγματικα ισχυει για τα πελλετ και μονο για αυτα.Αλλος λεει πως θερμοκρασια 45 δεν εχεις κανενα προβλημα.Αλλος 50 και οι προτασεις ανεβαινουν.Εμενα προσωπικα επειδη μια θερμοκρασια γυρω στους 45 θα με βολευε εαν ηταν ασφαλης για να μου δωθει αερας στις ρυθμισεις για την συνεργασια τριοδης,προσθετου θερμοστατη,λεβητα.Και κατι αλλο που με προβληματιζει ειναι οταν ο λεβητας ειναι stant by στους 75 πχ και εμεις ζητησουμε νερα αυτος ειναι σβηστος.Ο κυκλοφορητης δινοντας νερα οσα του επιτρεπει η τριοδη,μεχρι που να ζεστανει ο λεβητας εφτασαν τους 45 αν ειναι ρυθμισμενη εκει.Ειναι ασφαλης τουτη η λειτουργια απο τους 75 γρηγορα στους 45 απο θεματα υγροποιησεων και θερμικων σοκ?Περιμενω και παλι σχολια σου και φυσικα σχολια απο ολους.


Καλημέρα Δήμο

Έχεις μιλήση με τον Παπατσιλέκα που είναι τεχνικός στα MZ ? Θες να σου δώσω το τηλέφωνό του ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135141 από χρηστος8

mikel έγραψε:
Καλημέρα Δήμο

Έχεις μιλήση με τον Παπατσιλέκα που είναι τεχνικός στα MZ ? Θες να σου δώσω το τηλέφωνό του ?



Μιχαλη ο Δημος εχει λυσει τα προβληματα του... συμφωνα με τις υποδειξεις μεσω του φορουμ, και μιας τηλεφωνικης επικοινωνιας που ειχα μαζι του.

Πλεον, με βαση τις αλλαγες που εκανε με ευθυνη του ο Δημος εμαθε και ο αντιπροσωπος ποιος ειναι σωστος τροπος λειτουργιας του καυστηρα.

Δυστυχως πολλοι συμφορουμιτες, μολις λυσουν τα προβληματα τους δεν ξαναμπαινουν στο φορουμ.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #135144 από kosmidis80
Μεγα αληθεια η τελευταια σου προταση Χρησταρα!!!

Δυστυχως ισχυει στο 99,9% των περιπτωσεων

Στάλθηκε από το Lenovo A820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ