Προβλημα και αποριες στην χρηση με λεβητα πελλετ

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131114 από Δημος
Θα μου επιτρεψεις φιλε μου να εχω μια μικρη αντιρρηση σχετικα με τις υγροποιησεις τουλαχιστον στον δικο μου λεβητα γιατι το βλεπω,εχει τζαμακι.Κρυος ο λεβητας κατα την φαση εναυσης χωρις να κυκλοφορουν νερα με το που διμηουργειται φλογα που αχιζει να μεγαλωνει και να ακουμπα στο τοιχωμα εμφανιζονται νερακια αρκετα μεχρι να ανεβασει θερμοκρασια γυρω στους 40 βαθμους.Τι εχεις ναπεις για αυτο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131153 από Johnpropoman

Δημος έγραψε: Θα μου επιτρεψεις φιλε μου να εχω μια μικρη αντιρρηση σχετικα με τις υγροποιησεις τουλαχιστον στον δικο μου λεβητα γιατι το βλεπω,εχει τζαμακι.Κρυος ο λεβητας κατα την φαση εναυσης χωρις να κυκλοφορουν νερα με το που διμηουργειται φλογα που αχιζει να μεγαλωνει και να ακουμπα στο τοιχωμα εμφανιζονται νερακια αρκετα μεχρι να ανεβασει θερμοκρασια γυρω στους 40 βαθμους.Τι εχεις ναπεις για αυτο?


Ο egglezos έγραψε :
Το θέμα το έχεις με τον λέβητα σου ή/και την εγκατάσταση. Ζήτα βοήθεια από την αντιπροσωπεία και πάρε μαζί τον καυστηρατζή και καθίσετε κάτω με προσοχή να τα λύσετε

Ο χρηστος8 έγραψε :
Αν διαπιστώσεις ξανά υγροποιήσεις που δεν το νομίζω βάζεις και μια τριοδη στην επιστροφή του λέβητα.
Ευτυχώς δεν φταις εσύ φίλε μου...όλα τα παραπάνω έπρεπε να σου τα εξηγήσουν, και να τα λύσουν ο αντιπρόσωπος και ο τεχνικός που τον συνδεσε.

Απλός χρήστης πελλετολέβητα είμαι και εγώ. Πιστεύω σε βοήθησα όσο μπορούσα!!! :)
Ακολουθούν και άΛΛοι περισότερο ιδικοί .... :dry: :dry: :dry:
Ελπίζω να βρείς την " Ιθάκη " σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131159 από SakiSystem

Δημος έγραψε: Θα μου επιτρεψεις φιλε μου να εχω μια μικρη αντιρρηση σχετικα με τις υγροποιησεις τουλαχιστον στον δικο μου λεβητα γιατι το βλεπω,εχει τζαμακι.Κρυος ο λεβητας κατα την φαση εναυσης χωρις να κυκλοφορουν νερα με το που διμηουργειται φλογα που αχιζει να μεγαλωνει και να ακουμπα στο τοιχωμα εμφανιζονται νερακια αρκετα μεχρι να ανεβασει θερμοκρασια γυρω στους 40 βαθμους.Τι εχεις ναπεις για αυτο?


Συμφωνώ και επαυξάνω δεκάκις.

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131174 από Δημος
Eφοσον λοιπον ειδα πως καποιος -SAKIS SYSTEM- βλεπει κατι και συμφωνουμε σε αυτο ας μου πει κατι παραπανω.Τι σημαινει,τροπος αντιμετωπισης-αμφιβαλλω-και οτι αλλο νομιζει για αυτου του τυπου την υγροποιηση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131178 από SakiSystem
Καλησπέρα Δήμο
Στο πρώτο άναμμα όταν όλα είναι κρύα έχω και εγώ υγροποίηση και μάλιστα στο πρώτο άναμμα που είχα κάνει με ολοκαίνουργιο λέβητα έτρεχαν τόσο πολύ τα νερά που τρόμαξα μήπως είχα διαρροή, τώρα πλέον που τα μέταλλα έχουν πιάσει ένα στρώμα σπάνια γίνεται αντιληπτό, να λάβεις όμως υπ΄όψιν ότι δεν τον αφήνω ποτέ να κρυώσει ακόμη και όταν καθαρίζω, μόνο αν τον σβήσω για 2-3 μέρες και τον ξανανάψω βλέπω καμιά φορά λίγες σταγόνες να στάζουν από τον καπνοσυλλέκτη, δεν νομίζω πως υπάρχει άμεσος τρόπος αντιμετώπισης, την στιγμή που συμβαίνει δηλαδή να πατήσουμε ένα κουμπί και να σταματήσει να κάνει υγροποίηση, το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να κρατάμε τον λέβητα συνεχώς ζεστό και να αποφεύγουμε τα άναψε σβήσε σε μεγάλα χρονικά διαστήματα.
Το όνομα εδώ Σάκης.

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #131180 από Δημος
Αυτο ακριβως μου συμβαινει.Οταν δε μαλιστα εχω ξυσει και το λεπτο σκληρο υλικο-καθαρο μεταλλο- ακομα χειροτερα.Δυστηχως αν διαβασες το νημα,δεν μπορω να κρατω τον λεβητα μου ζεστο. Δεν γινεται stand by.Απλα σκεπτωμαι πως ισως και να ειναι καλυτερα να εχει καποιο λεπτο στρωμα στην επιφανεια το οποιο μπορει να λειτουργει ως μονωτικο υλικο αναμεσα στην υγροποιηση και το μεταλλο του θαλαμου.Απλα οι σκεψεις μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ