Προβλημα και αποριες στην χρηση με λεβητα πελλετ

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130783 από Johnpropoman
Ο Δημος έγραψε :
....Οσο για τον φιλο που αναφερθηκε πολυ εμπεριστατωμενα στις υγροποιησεις θα επιμεινω λιγο.Εχουμε π.χ.βλαβη λεβητα.Κρυωνουν τα παντα.Κατα την εναυση μετα την βλαβη οταν παρει μπροστα ο καυστηρας και προτου κυκλοφορησουν καθολου νερα οταν αρχισει να ζεσταινει το κρυο μεταλλο δεν θα υπαρξουν υγροποιησεις μεχρι να ζεσταθουν λιγο?Σε αυτην τη φαση την αρχικη δεν ξερω αν κανει κατι η τριοδη βανα.Σκεψεις μου.Διορθωστε με αν εχω λαθος.

Σε όλες τις περιπτώσεις ΟΧΙ !!! :) :) :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130784 από Δημος
Συγχωρεσε με δεν καταλαβα την απαντηση σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130785 από Δημος
Αν το οχι σου ειναι παντοτε οχι σε υγροποιησεις τοτε πως γινεται αυτο στην αρχικη εναυση λεβητα που τα παντα ειναι κρυα?Βοηθησεμε να το καταλαβω και να το εφαρμοσω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130787 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
φιλε ΔΗΜΟ παρε ματι τι εχω κανει στο λεβητα μου .ειναι πελλετ.τα εχω ολα μεσα στο σπιτι αυτα που με ενδιαφερουν και υπαρχουν και αναμονες να προσθεσω οτι θελω.κατασκευη δικια









μου(ειμαι ηλεκτρονικος)
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130794 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
συνδεσμολογια για διατηριση ζεστα νερα καζανιου στην θερμοκρασια που θελουμε και οταν το σπιτι ζητησει θερμοκρασια να ανοιξει ο κυκλοφωριτης και να φερει νερο με την θερμοκρασια που εχουμε ορισει μεσω υδροστατη(ΞΗΡΗ ΕΠΑΦΗ ΧΩΡΙΣ ΡΕΥΜΑ!!!!!!)








Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130803 από Johnpropoman

Δημος έγραψε: Αν το οχι σου ειναι παντοτε οχι σε υγροποιησεις τοτε πως γινεται αυτο στην αρχικη εναυση λεβητα που τα παντα ειναι κρυα?Βοηθησεμε να το καταλαβω και να το εφαρμοσω.

Στον "κρύο" λέβητα τα νερά κατά την έναρξη λειτουργίας του καυστήρα αυξάνουν την θερμοκρασία τους σταδιακά όπως και το "σώμα" του λέβητα,με αποτέλεσμα να μην υπάρχουν υγροποιήσεις.Στο 'ζεστό" όμως λέβητα όταν επιστρέφουν ¨κρύα" νερά χωρίς έλεγχο τότε το "σοκ" για το λέβητα είναι μεγάλο, με αποτέλεσμα την δημιουργία υγροποιήσεων!Δές το video θα καταλάβεις :) :) :)
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Johnpropoman. Αιτία: εκ παραδρομής δεν εγραψα το ling

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.087 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ