thalia plus 40kw

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125440 από THANASISDRAMA
thalia plus 40kw δημιουργήθηκε από THANASISDRAMA
Καλησπέρα μετά από 2 μήνες εξαιρετικής λειτουργείας και με το ίδιο pellet (schweighofer) η σόμπα δεν ανάβειμε κωδικό Α2(γεμίστε το δοχείο pellet) Τη βρισκω με το δοχείο γεμάτο.Γνωρίζει κανείς΄?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125470 από scouter
Απαντήθηκε από scouter στο θέμα thalia plus 40kw
όταν λες δοχείο εννοεις το σιλό ή το ποτηράκι καυσης?
ποιο από τα δύο είναι γεμάτο?

αλλά 25,4 τρις $ gross value σε OTC και άλλα περίπου 50 τρις $ notional σε exchange traded futures και options. Η έκθεση μέσω exchanges γίνεται cleared κάθε μέρα με mark-to-market και margining ενώ πολλά OTC παράγωγα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125563 από THANASISDRAMA
Απαντήθηκε από THANASISDRAMA στο θέμα thalia plus 40kw
το ποτηρι καυσης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125632 από stelios_STI
Απαντήθηκε από stelios_STI στο θέμα thalia plus 40kw
Σου το κανει συνεχεια, ή εγινε μια δυο φορες;
Αν στο κανει συνεχεια τοτε μαλλον πρεπει να αδειασεις ολο το δοχειο με τα πελλετ και να τσεκαρεις οτι ολα ειναι οκ στον κοχλια γιατι μπορει να υπαρχει καποιο ξενο σωμα μεσα ή για καποιο λογο να εχει φρακαρει (μπορει να εχει μαζεψει σκονες και ειναι σκληρο πολυ αυτο το αυστριακο οταν το δοκιμασα κι εγω ο κοχλιας μου "την ακουσε" λιγο)

Η γνώση έχει αξία όταν τη μοιράζεσαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125652 από scouter
Απαντήθηκε από scouter στο θέμα thalia plus 40kw
αν στο ποτηράκι το πελλετ ξεχείλιζε τότε έχεις θέμα
όπως είπε και ο Στέλιος καλό είναι να αδειάσεις το σιλό και να ελέγξεις τον κοχλία οπωσδήποτε!!!

τώρα αφού εδώ και δυο μήνες δούλευε σωστά δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα με τις ρυθμίσεις αλλά μάλλον μηχανικό

το πιθανότερο είναι πως μετακινείται το ποτηράκι καύσης και έτσι η αντίσταση δεν μπορεί να ανάψει τα πέλλετ

είχα και εγώ τέτοιο πρόβλημα και το έλυσα με την τοποθέτηση δύο ελασμάτων μπροστά από το ποτηράκι έτσι ώστε να περιορίσω την μετακίνηση του

αλλά 25,4 τρις $ gross value σε OTC και άλλα περίπου 50 τρις $ notional σε exchange traded futures και options. Η έκθεση μέσω exchanges γίνεται cleared κάθε μέρα με mark-to-market και margining ενώ πολλά OTC παράγωγα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ