Απορρίες Σύνδεσης

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125280 από sootos
Απορρίες Σύνδεσης δημιουργήθηκε από sootos
Παιδια ερωτηση, αφορα το σπιτι ενός θειου μου ο οποιος πριν κανα μηνα εβαλε έναν ξυλο λεβητα αν δεν κανω λαθος πρεπει να είναι θερμολεβ 40ΚW .Τωρα το πρόβλημα του είναι ότι όταν ζηταει ας πουμε 22 βαθμούς στο χωρο του ο λέβητας κλείνει-σταματάει τον ανεμιστήρα του λεβητα ώστε να σταματήσει η έντονη καύση αλλα ταυτόχρονα κλείνει και ο κυκλοφορητής των νερών ( δεν γυρίζουν άλλο νερά στα σώματα) Είναι σωστό αυτό;;; Δεν θα έπρεπε ο κυκλοφορητής να δουλεύει;;; Με αυτόν τον τρόπο ο λέβητας υπερθερμένεται .Επίσης δεν εχω δεί να υπάρχει πουθενά στη σύνδεση τρίοδοι ή Ladomat δεν θα έπρεπε;;; ο λέβητας είναι γεμάτος πίσσα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #125419 από Mathe
Απαντήθηκε από Mathe στο θέμα Απορρίες Σύνδεσης
Νομίζω ότι είναι τραγικό λάθος του εγκαταστάτη και πρέπει άμεσα να διορθωθεί! Ο ξυλολέβητας δεν είναι λέβητας πετρελαίου, που όταν κλείσει σταματάει να θερμαίνει το νερό (ακόμα και στους λέβητες πετρελαίου δεν κλείνει αμέσως ο κυκλοφορητής). Ο κυκλοφορητής ΠΡΕΠΕΙ να λειτουργεί συνεχώς και να σταματάει μόνον όταν η θεμροκρασία του νερού κατέβει στους 40 - 45 βαθμούς. Διόρθωσέ το φίλε μην γίνει κανένα μπουμ..
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sootos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.050 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ