Θερμοστάτης ξυλολέβητα bs-844

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122995 από michaelchristoforidis
Καλησπέρα, σήμερα εγκατέστησα στον λέβητα πυρόλυσης ATMOS 25 που έχω τον θερμοστάτη της olympian bs-844 αφού τσέκαρα τις συνδέσεις κ.τ.λ. και τον προγραμμάτισα περίμενα να δω να λειτουργεί, πράγμα που δεν έγινε ο θερμοστάτης αν και δέχεται την εντολή από τον θερμοστάτη χώρου για ζεστό νερό και όλες οι συνθήκες πληρούνται το μόνο που κάνει είναι να δώσει εντολή στην αντλία να κυκλοφορεί το νερό εφόσον αυτό είναι πάνω από το όριο που το προγραμμάτισα. πέραν αυτού όμως δεν δίνει εντολή στο αερόθερμο να ξεκινήσει σε καμία κατάσταση του λέβητα είτε έχει φλόγα μέσα είτε όχι. Το βεντιλατερ είναι σωστά συνδεδεμένο διότι στο μενού προγραμματισμού όταν το προγραμματίζω για τις στροφές λειτουργίες το βεντιλατερ ¨ακούει" ξέρει κανείς τι θα μπορούσε να φταίει;; Σημείωση δεν μου βγάζει κανένα σφάλμα και έχω ελέγξει τις συνδέσεις .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123011 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Θερμοστάτης ξυλολέβητα bs-844
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...19&Itemid=144#113230

ριξε μια ματια ... μαλλον για το ιδιο προκειται


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123030 από michaelchristoforidis
Καλησπέρα, το είχα κοιτάξει πριν αναρτήσω και εγώ όμως δεν είναι ίδια περίπτωση τα συμπτώματα είναι τα ίδια με την διαφορά πως εμένα στην εντολή από τον θερμοστάτη χώρου μου εμφανίζει τάση κανονικά δεν υπάρχει πρόβλημα εκεί. Όταν ο θερμοστάτης χώρου ζητά νερό στην αντίστοιχη κλέμα του bs844 έρχεται εντολή κανονικά. Το bs 844 γενικά σε κατάσταση λειτουργίας δεν ανταποκρίνεται καθόλου εκτός του ότι δίνει εντολή στον κυκλοφορητή να λειτουργήσει κανονικά και να μου βγάλει την ένδειξη Fil όταν η θερμοκρασία πέσει κάτω από το όριο κατά τα άλλα δεν κάνει τίποτε άλλο ακόμη και αν πατήσω τα πλήκτρα + ή - που θεωρητικά θα έδινε χειροκίνητα εντολή για την ταχύτητα του βεντιλατερ δεν κάνει τίποτε..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123077 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Θερμοστάτης ξυλολέβητα bs-844
δεν μπορω να σου πω κατι αλλο αν δεν φταιει η συνεδεσμολογια φταιει το μηχανακι
αν σου ειναι ευκολο παρε τον θερμοστατη χωρου και συνδεσε τον με 3 καλωδιακια διπλα στον αλλο αν το προβλημα επιμενει παρτους τηλ,,,αν λυθει ψαξε που διακοπτετε το κυκλωμα σου (πιθανον ο ουδετερος)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ