Ξυλολέβητας με τρίοδη

  • akoere
  • Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Senior Member
  • Senior Member
  • η ζωη θα ηταν ποιο ωραια αν ειχαμε κ λιγο ζεστη...
Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120932 από akoere
Απαντήθηκε από akoere στο θέμα Ξυλολεβιτας με τριοδικι βαλβιδα
Κατα αρχην σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια που μου προσφερεται.Κυριε Κοσμιδι ναι πληρωσα για αυτη την εγκατασταση κ ακομα πληρωνω (αν κ ανεργος τους τελευταιους 18 μηνες)για να εχει ζεστη το παιδι μου αλλα τελικα καταλαβα οτι μαλλον ολοι οι ασχετοι παρελασαν κ εμαθαν απο τον δικο μου λεβητα.Δεν εχω καποιο τροπο οργανο να μετρησω την θερμοκρασια των σωληνων θα ανεβασω σε λιγο οσο ποιο πολλες φωτο μπορω.Ο κυκλοφορητης μου ειναι Willo RS30/70r 1400-1750-2050-2200 στροφες/λεπτο εχει 4 σκαλες μεχρι σημερα τον δουλευα στην 3 αλλα τωρα το γυρισα στη 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • akoere
  • Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Senior Member
  • Senior Member
  • η ζωη θα ηταν ποιο ωραια αν ειχαμε κ λιγο ζεστη...
Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120957 από akoere
Απαντήθηκε από akoere στο θέμα Ξυλολεβιτας με τριοδικι βαλβιδα
Οι φωτογραφιες απο την εγκατασταση ειναι οι παρακατω:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120989 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Ξυλολεβιτας με τριοδικι βαλβιδα
Για αρχη! ή δεν βλεπουν καλα τα ματια μου ή εχει κανει πολυ χοντρη μαλακια ο εγκαταστατης! Μιλαω για την ενωση επιστροφων και προσαγωγης στην φωτο 147 και φωτο 157. Βλεπω την προσαγωγη να συνδεεται κατω του κυκλοφορητη και απο επανω του τις επιστροφες? Τριοδη στις φωτο που ανεβασες τωρα παντως δεν φαινεται να εχεις :blink:

Βλεπω καλα ή με γελαει? Σορυ ειμαι κομματια...

Επισης φιλε μου θα βαλεις τα νερα να ανοιγουν το κυκλοφορητη στους 60 και αφου δουλεψεις καμια 2-3 μερες ετσι μετα θα προσπαθησεις οταν ειναι ζεστος ακομα ο λεβητας να τριψεις ολες τις πισσες για να καθαρισει!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": akoere

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • akoere
  • Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Senior Member
  • Senior Member
  • η ζωη θα ηταν ποιο ωραια αν ειχαμε κ λιγο ζεστη...
Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120999 από akoere
Απαντήθηκε από akoere στο θέμα Ξυλολεβιτας με τριοδικι βαλβιδα
Πανω απο τον κυκλοφορητη ειναι το ταυ με την σωληνα που εχει την περιβοητη βανα οπου καταληγει στην τριοδη,η τριοδη ειναι οντως συνδεδεμενη στην απιστροφη,εβαλα ηδη τα νερα να ανοιγουν στους 60 αλλα κ παλι δεν νομιζω να ειναι μονο αυτο το προβλημα....κ το ωραιοτερο <πο το πρωι στις 8 μεχρι τωρα περιπου 60 κιλα ξυλα κ αποτελεσμα να δουλευουν τα aircontision foul....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • akoere
  • Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Senior Member
  • Senior Member
  • η ζωη θα ηταν ποιο ωραια αν ειχαμε κ λιγο ζεστη...
Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121001 από akoere
Απαντήθηκε από akoere στο θέμα Ξυλολεβιτας με τριοδικι βαλβιδα
Και οσο αφορα το καθαρισμα καθε εβδομαδα χαλαω μια συρματοβουτσα για να φυγουν οι πισσες...αν ηξερα οτι θα τραβηξω τετοιο λουκι θα εμενα με το πετρελαιο ποιο φτηνα θα ερχοτανε κ δεν θα με παιδευε χωρις αποτελεσμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121044 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Ξυλολέβητας με τρίοδη
Βρε μπας και είναι η τρίοδη συνδεδεμένη ανάποδα. ή μήπως δεν ανοίγει όσο πρέπει. Το λεβητοστάσιο σου είναι ένας αχταρμάς.. :ohmy: Μήπως κάπου έχει μπλεχτεί η επιστροφή με την προσαγωγή? Αν ανεβάσεις τον κυκλοφορητή στην υψηλότερη σκάλα τι γίνεται? Βάλε τον κυκλοφορητή να ξεκινάει στους 60 βαθμούς όπως σου είπε ο Κοσμίδης και πιθανόν να μειωθούν αισθητά οι πίσσες..

Χρειάζεσαι επειγόντως έναν έμπειρο υδραυλικό να δει από κοντά την συνδεσμολογία του κυκλώματος ξανά. Δεν φταίει ο λέβητας.

Υ.Γ. έπαθα σοκ με την πίσσα στα σωθικά του λέβητα.. :blink:

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ