Ξυλολέβητας με τρίοδη

  • akoere
  • Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Senior Member
  • Senior Member
  • η ζωη θα ηταν ποιο ωραια αν ειχαμε κ λιγο ζεστη...
Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121470 από akoere
Απαντήθηκε από akoere στο θέμα Ξυλολέβητας με τρίοδη
Θοδωρη κ εμενα με λενε Αντωνη
Εκτιμω πολυ την καλη σας προθεση για βοηθεια(χρησιμοποιω πληθυντικο γιατι απευθυνομαι σε ολους) εχω την εντυπωση οτι αν δουλεψει κανονικα θα με υπερκαλυψει σαν λεβητας οπως εχω ξαναπει δεν εχω την αποδωση που θα επρεπε να εχω με το εν λογο μηχανημα συγλκεκριμενα εχει βαλει το ιδιο φυλος που ζεσταινει 135 τμ αψογα,εμενα περαν του πισσαρισματος αργει να μου ζεστανει τις επιστροφες αν κ χτες με την τηλεφωνικη βοηθεια καποιου απο το φορουμ πετιχαμε καποια πραγματα να τα βελτιωσουμε,και οι καταναλωση μου ειναι μεγαλη σημαντικο κ αυτο,εσυ οταν εβαλες το βεντιλατερ ειχες μεγαλη διαφορα στην καταναλωση γιατι αν θυμαμαι κατι που διαβασα χτες ειχες αισθητη διαφορα ανταποκρσης στη θερμανση του χωρου σου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • akoere
  • Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Senior Member
  • Senior Member
  • η ζωη θα ηταν ποιο ωραια αν ειχαμε κ λιγο ζεστη...
Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121483 από akoere
Απαντήθηκε από akoere στο θέμα Ξυλολέβητας με τρίοδη
Μπρικετες χαρτιου φτιαγμενες το καλοκαιρι ετοιμες για χρηση εχω φτιαξει κ με πριονιδι οι οποιες τελειωσαν χτες
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121485 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Ξυλολέβητας με τρίοδη
Αντώνη καλησπέρα ,

Καταρχάς πες μας τι διάφορες προς το καλύτερο είδες τις τελευταίες 24 ώρες μετα την επικοινωνία που είχαμε (πίσσα, θερμοκρασια σωμάτων, κατανάλωση ).

Μετα ανέφερε μας τι σε προβληματίζει ακόμα ..
Τωρα για την καμινάδα , θα παραγγειλεις ενα μονωτικο που λέγεται aritherm . Το ρόλο στοιχίζει 60€ 12m μήκος και 5 cm πάχος . Ειναι απο πολυεστερικες ίνες , ειναι απόλυτα υγιεινό , δεν βρωμίζει, και το σημαντικότερο , έχει μηδέν απορρόφηση νερού . Τυλιγεις την καμινάδα που ειναι σε επαφή με τον εξωτερικό αέρα και το φανείς περιμετρικά και καθ όλο το ύψος με κοτετσοσυρμα. Αστο έτσι και δεν θα πάθει τιποτα . Όταν εχεις χρόνο του πατάς και ενα σοβατίσμα εξωτερικά . Την ιδια λύση έδωσα εγώ στην καμινάδα μου . Με αυτο που θα σου περισσέψει ντύσε και τις καμινάδες στο λεβητοστασιο αν θέλεις ..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • akoere
  • Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Senior Member
  • Senior Member
  • η ζωη θα ηταν ποιο ωραια αν ειχαμε κ λιγο ζεστη...
Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121490 από akoere
Απαντήθηκε από akoere στο θέμα Ξυλολέβητας με τρίοδη
Καλησπερα Βαγγελη λιγοτερες πισσες ειναι το συγουρο οτι εχω οπως κ τα σωματα οπως λεγαμε φτασανε να ζεματανε σε μενα κ στο πισω σπιτι ηταν αρκετα ζεστα τωρα για την καταναλωση εξακολουθει να ειναι μεγαλη χτες εκαψα περιπου 60 κιλα κ οχι ολη την ημερα γιατι ειχα κ καθαρισμο σε λιγοτερο απο 12 ωρες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121495 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Ξυλολέβητας με τρίοδη
Νομιζω οτι με την μόνωση της καμινάδας όπως σου περιέγραψα παραπάνω , την τοποθέτηση βεντιλατερ αέρα και λειτουργία του κυκλοφορητη μετα τους 55 - 60 βαθμούς θερμοκρασια νερού θα μειωθούν αρκετά οι πισσες και θα μειωθεί και λίγο ακόμα η καταναλωση σου . Για να μειωθεί όμως π.χ στα 25-30 κιλά η καταναλωση πρέπει να εγκαταστήσει δοχείο αδράνειας τουλάχιστον 500 λτ .

Αν θέλει ο Θοδωρης ας μας πει και την δικιά του άποψη !!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • akoere
  • Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Senior Member
  • Senior Member
  • η ζωη θα ηταν ποιο ωραια αν ειχαμε κ λιγο ζεστη...
Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121504 από akoere
Απαντήθηκε από akoere στο θέμα Ξυλολέβητας με τρίοδη
Βαγγελη κοιτα φωτο που ανεβαζω στην 162 ειναι η θερμοκρασια του λεβητα (76) πριν ανοιξει ο κυκλοφορητης,στην 163 ειναι η θερμοκρασια του μηχανικου θερμοστατη ειναι στους 75,στην 164 ειναι ο υδροστατης μολις φτασει 55βαθμους παιρνει κυκλοφορητης,στην 165 166 ειναι η ενδειξη οτι δουλευει η οχι ο κυκλοφορητης στην 166 πηρε μπροστα ο κυκλοφορητης οταν επιασε ο λεβητας τους 80
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ