Ξυλολέβητας με τρίοδη

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121283 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Ξυλολέβητας με τρίοδη
Δες καποια στιγμη το θεμα που ειχα ανεβασει για τον λεβητα μου και το πως και τι εκανα, θα σε διευκολυνει αρκετα στο πως πρεπει να συνδεθει ενας ξυλολεβητας και πως αντιστοιχα δουλευει ενα PID controler και ποια τα αποτελεσματα του!
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=31665&Itemid=384


Δουλεψε τον αναγκαστικα ετσι και με την πρωτη ευκαιρια προσαρμοζεις ενα βεντιλατερ και ενα κοντρολερ ΚΑΙ ΞΥΛΩΝΕΙΣ και ξανακανεις τα υδραυλικα απο την αρχη! Γινεται και μονος σου ευκολα, αν πιανουν τα χερια σου και αντιληφθεις πρωτα πως πρεπει να ειναι και το που το καθετι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • akoere
  • Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Senior Member
  • Senior Member
  • η ζωη θα ηταν ποιο ωραια αν ειχαμε κ λιγο ζεστη...
Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121299 από akoere
Απαντήθηκε από akoere στο θέμα Ξυλολέβητας με τρίοδη
Πραγματικα εχετε κανει πολυ καλη δουλεια αλλα ειδα οτι καταληξατε στο pellet γιατι αυτο?αν κ καταλαβαινω οτι συμφερει απ ολες τις αποψεις αλλα τοσο κοπο κανατε να φτιαξετε βεντιλατερ και τα συναφι...
Στο θεμα μου τωρα πιστευω οτι με περιπου 100 ευρο θα φερω απο Ιταλια το βεντιλατερ τισ Sime οποτε θα εχω κ εγω αποψη κ επειδη πιανουν τα χερια μου αυτη τη φορα θα κανω ολες τις συνδεσμολογιες υδραυλικες κ μη ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ τερμα τα 350που πηραν καποιοι υποτιθέμενοι υδραυλικοι...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121302 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Ξυλολέβητας με τρίοδη

akoere έγραψε: Πραγματικα εχετε κανει πολυ καλη δουλεια αλλα ειδα οτι καταληξατε στο pellet γιατι αυτο?αν κ καταλαβαινω οτι συμφερει απ ολες τις αποψεις αλλα τοσο κοπο κανατε να φτιαξετε βεντιλατερ και τα συναφι...
Στο θεμα μου τωρα πιστευω οτι με περιπου 100 ευρο θα φερω απο Ιταλια το βεντιλατερ τισ Sime οποτε θα εχω κ εγω αποψη κ επειδη πιανουν τα χερια μου αυτη τη φορα θα κανω ολες τις συνδεσμολογιες υδραυλικες κ μη ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ τερμα τα 350που πηραν καποιοι υποτιθέμενοι υδραυλικοι...


Μπράβο αυτό είναι το πνεύμα!! Ότι χρειαστείς από τεχνική συμβουλή-βοήθεια μην διστάσεις να με ενοχλήσεις..

Δεν θα σε χρεώσω ;) , Όταν περάσω από εκεί θα κεράσεις καφέ. :P

Υ.Γ. Μια χάρη μόνο.. Μπορείς να μάθεις στην περιοχή σου ποιος βγάζει τσόφλι αμυγδάλου για λέβητες βιομάζας?

Υ.Γ. 2 Οι πίσσες σταμάτησαν? Η κατανάλωση πως πάει τώρα?

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • akoere
  • Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Senior Member
  • Senior Member
  • η ζωη θα ηταν ποιο ωραια αν ειχαμε κ λιγο ζεστη...
Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121311 από akoere
Απαντήθηκε από akoere στο θέμα Ξυλολέβητας με τρίοδη
Πισσες προς το παρων δεν βλεπω ξυλα εχω να βαλω εδω κ 2 1/2 ωρες καλη θερμοκρασια μεσα στο σπιτι περιπου 23 ολο το σπιτι κ ας εχω βαλει μονο ενα κουτσορο που βαρεθηκα να κοψω
αυριο θα σου πω για τα τσοφλια αν κ νομιζω οτι ξερω ποιος ειναι κ που οπως κ εχω κ πυρινα κ σε λιγο κ πελλετ σπιτικο....χαχαχα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121360 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Ξυλολέβητας με τρίοδη
Σ ευχαριστω και ελπιζω να το βελτιωσεις το συστημα σου, ετσι ωστε να ζεστανεις την οικογενεια χωρις προβλημα! Οτι χρειαστεις θα ρωτας και θα σου απανταμε με λυσεις

Μια συμβουλη μονο θα σου δωσω, να προσεχεις και να μην ακους τους ντεμεκ εγκαταστατες του πληκτρολογιου γιατι καμια φορα και οι Δημοσιοι υπαλληλοι με αδερφια εμπορους το παιζουν υδραυλικοι και καυστηρατζηδες και λενε σε κοσμο να πεταξει αυτο που πληρωσε!

Υγ. Δεν θελω να χαλασω το τοπικ σου, απλα επειδη ειναι αρκετα βρομικη η αγορα (και το καταλαβες με τα οσα πληρωσες μεχρι τωρα) λεω να βοηθησω λιγο να την καθαρισουμε ;)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234, akoere

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121366 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Ξυλολέβητας με τρίοδη

kosmidis80 έγραψε: Σ ευχαριστω και ελπιζω να το βελτιωσεις το συστημα σου, ετσι ωστε να ζεστανεις την οικογενεια χωρις προβλημα! Οτι χρειαστεις θα ρωτας και θα σου απανταμε με λυσεις

Μια συμβουλη μονο θα σου δωσω, να προσεχεις και να μην ακους τους ντεμεκ εγκαταστατες του πληκτρολογιου γιατι καμια φορα και οι Δημοσιοι υπαλληλοι με αδερφια εμπορους το παιζουν υδραυλικοι και καυστηρατζηδες και λενε σε κοσμο να πεταξει αυτο που πληρωσε!

Υγ. Δεν θελω να χαλασω το τοπικ σου, απλα επειδη ειναι αρκετα βρομικη η αγορα (και το καταλαβες με τα οσα πληρωσες μεχρι τωρα) λεω να βοηθησω λιγο να την καθαρισουμε ;)


Πως τα λες,πως τα λες! ;)
Εισαι μια σουπια εσυ!!!!! :lol: :lol: :lol:

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmidis80

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ