Dovre εξωτερικός αέρας και μοτερ

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120393 από spyrosk
Απαντήθηκε από spyrosk στο θέμα Dovre εξωτερικός αέρας και μοτερ
ok! ευχαριστώ!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120508 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Dovre εξωτερικός αέρας και μοτερ
Αναποδα να τα παρω .....

Μοτερ , ναι το δικο τους εχει 3 σκαλες !Για να βαλεις τις σιλβαρ ??? Mallon tieme και ολυμπια εννοεις γιατι δεν σε ποιανω τι εννοεις με το σιλβαρ ! ε που λες , αχρηστεύεις τις σκαλες και το συνδέεις στο 0 και 3 ! Μοτερ εκει μεσα στο κουτι δεν χωρανε πολλα ! Γιαυτο καλητερα να παρεις αυτο που δινει η δοβρε ! (εγω δοκιμασα να βαλω αλλο , αλλα για 1cm δεν χωρουσε !) Γιατι να καεί ρε φιλος , για μοτερ μιλαμε οχι για pc !!!

Τωρα , για το τζακι ! Οταν κανει πολυ κρυο , πρεπει να κλεινεις την μια φ125 , αυτη που παει στο θαλαμο ! Εγω επισης κλεινω και την αλλη τρυπα που παει στο μοτερ ! Γιατι δεν χρειαζεται ολες τις ωρες να τραβαει αερα 0 βαθμων η' και -7 που κανει το βραδυ - και αφηνω να τραβαει το μοτερ μονο απο μεσα ! Και ο θαλαμος λειτουργει με τις περσιδες κατω και πανω !
Γιαυτο και εβαλα ταμπερ με ντιζα ! Δεν παω απεξω απ το σπιτι , αλλα το κλεινω απο μεσα ( 25 ευρο) !
Βεβαια , οταν κλεινω τρυπες ξερω οτι αμα ανοιξω το τζακι καπνιζει , γιαυτο τραβαω ντιζα , ανοιγω τζακι !!!!

Αμα δεν βαλεις μοτερ , μην περιμενεις να δεις ζεστη στο σπιτι ! Μολις βαλεις μοτερ θα κλαψεις απ την ζεστη ( και στιν τσεπη γιατι εχει και 400 ευρο)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": spyrosk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120544 από spyrosk
Απαντήθηκε από spyrosk στο θέμα Dovre εξωτερικός αέρας και μοτερ
sivar ειναι το κοντρολερ μου το έδωσε η dovre στην Αθηνα, ειναι ακρηβως το ιδιο με ενα της olympia electronics
Όταν επικοινώνησα για να μάθω τι μοτέρ να βάλω κτλ μίλησα με το κατάστημα στην θεσσαλονικη και αυτή μου είπαν ότι άλλο βάλλω από μοτέρ θα καεί άλλα και της dovre μου είπαν ότι δεν κάνει στην καλωδίωση που έχω.


Ναι και γω κάτι τετοιο σκεφτόμουν καποιο ταμπερ με ντιζα, απλά επειδή το έχω χτίσει και μένω στο σπίτι πλέον ειναι λίγο δύσκολο να κάνω και πολλά δυστυχως! :(
Γενικά την ζεστή την έχω ευχαριστηθεί αρκετά και μέσα! άπλα έχω μεγάλη διαφορά με τον μέσα σπίτι δηλαδή έχω 30 βαθμούς στον ενιαίο χώρο κουζίνα σαλόνι καθιστικό (περίπου 50 τμ) και στα δωμάτια 21 βαθμούς. απλά θέλω αυτί την διαφορά να την μειώσω αν ειναι εφικτό όπως και τον χρόνο που θα κάνει η ζέστη να πάει στο μέσα χώρο, δυστυχως αεραγωγούς δεν ήταν εφικτό να περάσω μέσα . Για αυτό αναζητώ την λύση με το μοτέρ, δεν ξέρω αν θα καταφέρω και κάτι.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120585 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Dovre εξωτερικός αέρας και μοτερ
Αν έχεις κλιματιστικό στο σαλόνι (συνήθως κοιτάει προς τον διάδρομο και τα δωμάτια) και το βάλεις να λειτουργει ως ανεμιστήρας θα μειώσει την διαφορά θερμοκρασίας καθώς θα πιέζει τον θερμό αέρα του ταβανιού προς τον διάδρομο.
Στο σπίτι μου που το λειτουργώ έτσι έχει επιτυχία.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": spyrosk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120689 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Dovre εξωτερικός αέρας και μοτερ
To tzaki θελει οποσδηποτε μοτερ ! Αν δεν εχεις λεφτα ( κανεις δεν εχει , τεσπα) βαλε οτι μοτερ βρεις στην εισοδο κατω (στο κουτι σε μια απ τις 4 ) ! Δεν λειτουργει το τζακι με φυσικη ροη !
Μοτερ πουλανε και με 50 ευρο βαρελακι , ομοαξονικο ! Τουλαχιστον βαλε ενα τετοιο μεχρι 90 ευρο !!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": spyrosk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ