kiturami KF 35 προβλημα με καπνο

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120341 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα kiturami KF 35 προβλημα με καπνο
Καλημερα, εννοεις οτι περαν του οριζοντιου που βλεπουμε εχεις αλλα 3μ. ?

Αν ναι, τοτε βγαλτα ολα και κανε οτι μπορεις για να φυγει καθετα η καπνοδοχος σου, αλλιως συμβιβαζεσαι οτι καθε φορα που θα γεμιζεις ξυλα θα χρειαζεσαι και μπανιο. :(

Επισης πρεπει να γνωριζεις οτι τα οριζοντια αυτα πολυ συντομα θα χρειαζονται καθαρισμα, καθως θα ειναι γεματα με καπνα (ισως να εχουν γεμισει ηδη) με αποτελεσμα να σου μειωνουν κατα πολυ το Φ της σωληνας αλλα και να ειναι επικινδυνα για αναφλεξη και φωτια!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120364 από ΣΚΑΦΟΤΕΧΝΙΚΗ

kosmidis80 έγραψε: Καλημερα, εννοεις οτι περαν του οριζοντιου που βλεπουμε εχεις αλλα 3μ. ?

Αν ναι, τοτε βγαλτα ολα και κανε οτι μπορεις για να φυγει καθετα η καπνοδοχος σου, αλλιως συμβιβαζεσαι οτι καθε φορα που θα γεμιζεις ξυλα θα χρειαζεσαι και μπανιο. :(

Επισης πρεπει να γνωριζεις οτι τα οριζοντια αυτα πολυ συντομα θα χρειαζονται καθαρισμα, καθως θα ειναι γεματα με καπνα (ισως να εχουν γεμισει ηδη) με αποτελεσμα να σου μειωνουν κατα πολυ το Φ της σωληνας αλλα και να ειναι επικινδυνα για αναφλεξη και φωτια!


ναι, αυτο που βλεπεις, ειναι μεσα στο λεβητοστασιο, απο εκει και πανω εχω αλλα 3,5 μετρα.το καθαρισε ο τεχνικος εχθες,και δεν μπορω να πω οτι ειχε και τιποτα..τελευταιο που μου εμεινε λοιπον, ειναι να βαλω γωνιες 45 μοιρων, αν δεν κανει δουλεια και αυτο θα το βγαλω τελειως οριζοντια,και θα πιασω την μπουρια με ντιζες, διοτι τελειως ευθεια ειναι μες την μεση της πλακας,και αν δεν κανει και αυτο δουλεια, παρολο που απο καταναλωση και ζεστα και ταισμα, ειμαι πολυ ικανοποιημενος,θα τον επιστρεψω πισω,γιατι βαρεθηκα να μαλωνουμε σπιτι ποιος θα βαλει ξηλα, γιατι θα μοσχομιριση μετα :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120387 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα kiturami KF 35 προβλημα με καπνο
Κατσε γιατι με μπερδεψες λιγο με τα οριζοντια και καθετα. :)

Εννοεις εχεις αυτα που βλεπουμε μεσα στο λεβητοστασιο και μετα εχεις καθετη καμιναδα 3.5 μ ?

Αν ναι τοτε κανεις αυτο που σου ειπα : Βγαζεις την καθετη και την 90αρα γωνια και προσαρμοζεις μια πιο κοντη καθετη (ή και καθολου καθετη) + γωνια 45 μοιρων και φευγεις με κλιση μεχρι να συναντησει την καμιναδα που βγαινει εξω. ΤΗΝ ΚΑΜΙΝΑΔΑ (καθετο κομματι έξω απο το λεβητοστασιο) ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΕΒΑΣΕΙΣ ΚΑΝΑ ΜΕΤΡΟ ΑΚΟΜΑ!!!

Λογικα με τα παραπανω θα δεις διαφορα στον ελκυσμο σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122280 από κρις
Απαντήθηκε από κρις στο θέμα kiturami KF 35 προβλημα με καπνο
Μήπως έξω απο το λεβητοστάσιο, στο κάθετο, υπάρχει άλλο ψηλότερο κτήριο, αντικείμενο τέλος πάντων,απο την καμινάδα; Γιατί απο ότι ξέρω, η καμινάδα πρέπει να είναι κατά ενάμιση μέτρο τουλάχιστον ποιό ψηλά απο όποιοδήποτε άλλο κτήριο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122281 από κρις
Απαντήθηκε από κρις στο θέμα kiturami KF 35 προβλημα με καπνο

κρις έγραψε: Μήπως έξω απο το λεβητοστάσιο, στο κάθετο, υπάρχει άλλο ψηλότερο κτήριο, αντικείμενο τέλος πάντων,απο την καμινάδα; Γιατί απο ότι ξέρω, η καμινάδα πρέπει να είναι κατά ενάμιση μέτρο τουλάχιστον ποιό ψηλά απο όποιοδήποτε άλλο κτήριο.

Επίσης, το οριζόντιο τμήμα μάσα στο λεβητοστάσιο καλά είναι να έχει μία ελαφρά κλίση 10 με 15 μοίρες, για να δουλεύει σαν τάμπερ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #128234 από ΣΚΑΦΟΤΕΧΝΙΚΗ
Καλημερα σε ολους τους φιλους..καταρχήν θελω να σας ευχαριστήσω ολους για της συμβουλες σας..μετα απο πολυ ψάξιμο και πολλες αλλαγες, η αντιπροσωπεία αναγκάστηκε να ενοιμερωσει τον αντιπρωσοπο που πηρα τον λεβητα,ο οποιος ειναι και φιλος, να λεει στον κοσμο, πως η καπνα που βγαζει ο λεβητας, ειναι το τίμημά της οικονομίας, μιας και ο συγκεκριμένος λέβητας, εκμεταλευεται και τον κανο, για οικονομια, με αποτελεσμα,οποτε ανοιγω την πορτα να ντουμανιάζει...Εγω λοιπον δεν τον αντεχω πλεον αυτο, ναι ειναι οικονομικός, ειναι καλος , με ζεσταίνει απιστευτα αλλα η καπνα δεν παλευεται και ζητησα αντικατασταση....εδω λοιπον θα ηθελα να σαςς κανω μια ερωτηση, με το αντικαταστουν με τον saturn..ποια ειναι η αποψη σας για αυτον?????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ