Σόμπα Pellet Grace NB-PA 13kw

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #120853 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Σόμπα Pellet Grace NB-PA 13kw
Τα ίδια είναι, απλά αλλάζουν τα amper από το παλιό, στο καινούργιο μοντέλο...δηλαδή παραγωγής μέχρι 2009 με 2010 και μετά.

Αυτό θα το διαπιστώσεις από το μενού, εάν η σόμπα σου έχει το ίδιο μενού με την σόμπα του εμπόρου, μπορείς να το πάρεις με ασφάλεια.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": grizos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #154965 από gougoulas
Απαντήθηκε από gougoulas στο θέμα Σόμπα Pellet Grace NB-PA 13kw
Γειά σας. Έχω και εγω την ίδια σόμπα(την πήρα από την αδερφή μου που δεν την χρησιμοποιούσε και την είχε στην αποθήκη) και αντιμετωπίζω πρόβλημα με το ύψος της φωτιάς.Ένώ στην εκκίνηση η φωτιά ειναι ζωηρή και αρχίζει ν βγαίνει ζεστός αέρας , στην συνέχεια η φωτιά πέφτει και το ανώτερο σημείο που φτάνει είναι λιγο πιο πάνω από το ποτηράκι που πέφτει το πέλλετ(για το επίπεδο P1) .Mήπως θα μπορούσε κάποιος που έχει την ίδια σόμπα να μοιραστεί τις ρυθμίσεις του στο κρυφό μενού .Η σόμπα δεν είναι καθόλου χρησιμοποιημένη σχεδόν παρά μόνο έναν μήνα .Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #154967 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Σόμπα Pellet Grace NB-PA 13kw

gougoulas έγραψε: Γειά σας. Έχω και εγω την ίδια σόμπα(την πήρα από την αδερφή μου που δεν την χρησιμοποιούσε και την είχε στην αποθήκη) και αντιμετωπίζω πρόβλημα με το ύψος της φωτιάς.Ένώ στην εκκίνηση η φωτιά ειναι ζωηρή και αρχίζει ν βγαίνει ζεστός αέρας , στην συνέχεια η φωτιά πέφτει και το ανώτερο σημείο που φτάνει είναι λιγο πιο πάνω από το ποτηράκι που πέφτει το πέλλετ(για το επίπεδο P1) .Mήπως θα μπορούσε κάποιος που έχει την ίδια σόμπα να μοιραστεί τις ρυθμίσεις του στο κρυφό μενού .Η σόμπα δεν είναι καθόλου χρησιμοποιημένη σχεδόν παρά μόνο έναν μήνα .Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Ρίξε ένα διάβασμα εδώ , μήπως είναι το ιδιο πρόβλημα :
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59615&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 4 Μήνες πριν #155778 από gougoulas
Απαντήθηκε από gougoulas στο θέμα Σόμπα Pellet Grace NB-PA 13kw
Ευχαριστώ για την βοηθεια !!.Κοίταξα και βρήκα τις ρυθμισεις που έχουν κάνει και αλλα παιδια εδώ αλλά δεν εβγαλα ακρή .Μήπως μπορεί να μου πει καποιος αν οι ρυθμισεις που έχω κάνει είναι σωστές .
Ενδεικτικά αναφέρω : Combustion:P1-88, P2-90,P3-85,P4-80.P5-117,P6-110
Sfeedtime :01-200, 11(stop-run)-21, 10(P1)-02, 20(P2)-14 , 30(P3)-32 , 40(P4)-40, 50(eco)-36
sWindspeed: 0(σβήσιμο)-108 ,1(P1)-110 ,2(P2)-110, 3(P3)-105, 4(P4)-95.

Παρακαλώ ρίξτε μια ματιά και πείτε μου την γνώμη σας.Συνήθως χρησιμοποιώ την ταχυτητα P1 και αυτή ειναι που κυρίως με ενδιαφέρει.Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ