Λέβητας Laserta: καπνός στο σιλό

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #88885 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Λέβητας Laserta: καπνός στο σιλό

vag1234 έγραψε: Αν γράφει πέλλετ-πυρηνόξυλο και ο εισαγωγέας σου λέει να καις μόνο πυρηνόξυλο για να μην έχεις αντίστοιχό πρόβλημα να κάνεις εξώδικο ζητώντας τα χρηματά σου πίσω + αποζημίωση...

Θα ήθελα να μας πεις την αστοχία όταν μπορείς.. Μπορεί να μην είναι αστοχία αλλά σχεδιαστικό σφάλμα του λέβητα οπότε πάλι μπορείς να ζητήσεις αποζημίωση..



Nα ζητησει αποζημιωση απο ποιον εσυ εχεις ποτε να ακουση να εχει γινει κατι τετοιο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #88886 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Laserta: καπνός στο σιλό

agge72 έγραψε:

vag1234 έγραψε: Αν γράφει πέλλετ-πυρηνόξυλο και ο εισαγωγέας σου λέει να καις μόνο πυρηνόξυλο για να μην έχεις αντίστοιχό πρόβλημα να κάνεις εξώδικο ζητώντας τα χρηματά σου πίσω + αποζημίωση...

Θα ήθελα να μας πεις την αστοχία όταν μπορείς.. Μπορεί να μην είναι αστοχία αλλά σχεδιαστικό σφάλμα του λέβητα οπότε πάλι μπορείς να ζητήσεις αποζημίωση..



Nα ζητησει αποζημιωση απο ποιον εσυ εχεις ποτε να ακουση να εχει γινει κατι τετοιο?


Θα αρχίσουν να γίνονται και αυτά ...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #89787 από d_parianos
Απαντήθηκε από d_parianos στο θέμα Λέβητας Laserta: καπνός στο σιλό
Καλήμερα σε όλους, είμαι νέος στο forum και κάτοχος του Termopan Lacerta 29Kw. Αντιμετωπίζω κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με καπνό από το σιλό. Τι πρέπει να κάνω? Οι ρυθμίσεις κατά τις οποίες λειτουργεί ο λέβητας είναι: 3 τροφοδοσία, 52 αναμονή και ο αέρας στο 25 με καύσιμο πέλλετ (Μάκη, Golden και πέλλετ από πυρηνόξυλο).Τα τάμπερ του αέρα και των καυσαερίων είναι εντελώς ανοικτά...
Παρακαλώ πολύ τα φώτα σας....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #89794 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Laserta: καπνός στο σιλό
Τα προηγουμενα ποστς τα διάβασες??

Είναι όλα σφιγμένα καλά στον λέβητα σου (μειωτήρας με σωλήνα κοχλία, σιλό)?

Τον ελκυσμό της καμινάδας σου τον έχεις μετρήσει??

¨εχεις καθαρίσει το μηχάνημα τελευταία??

Η τροφοδοσία σου μάλλον είναι υπερβολική μαλλον το έχεις μπουκώσει.. δοκίμασε το 2'' 70'' σαν τροφοδοσία αφού το καθαρίσεις λίγο..

Το πρόβλημα είναι από την αρχή?? Η καμινάδα σου είναι σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή??

Αυτός που στον πούλησε τι σου λέει??

αν και κάτι μου βρωμάει με τις αστοχίες από νέα μέλη συνέχεια και χωρίς να μας λένε τι έφταιγε τελικά...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #89799 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Λέβητας Laserta: καπνός στο σιλό

vag1234 έγραψε: Τα προηγουμενα ποστς τα διάβασες??

Είναι όλα σφιγμένα καλά στον λέβητα σου (μειωτήρας με σωλήνα κοχλία, σιλό)?

Τον ελκυσμό της καμινάδας σου τον έχεις μετρήσει??

¨εχεις καθαρίσει το μηχάνημα τελευταία??

Η τροφοδοσία σου μάλλον είναι υπερβολική μαλλον το έχεις μπουκώσει.. δοκίμασε το 2'' 70'' σαν τροφοδοσία αφού το καθαρίσεις λίγο..

Το πρόβλημα είναι από την αρχή?? Η καμινάδα σου είναι σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή??

Αυτός που στον πούλησε τι σου λέει??

αν και κάτι μου βρωμάει με τις αστοχίες από νέα μέλη συνέχεια και χωρίς να μας λένε τι έφταιγε τελικά...



O τυπος του λεβητα ειναι Lacerta με αυτην την αναζητηση που εκανα το εργαλειο μου θυμιζει
μαβιλ primus δεν διαβαζει ο φιλος ολα που γραφονται εκει κατι θα μαθει. :woohoo: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #89802 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Laserta: καπνός στο σιλό

agge72 έγραψε:

vag1234 έγραψε: Τα προηγουμενα ποστς τα διάβασες??

Είναι όλα σφιγμένα καλά στον λέβητα σου (μειωτήρας με σωλήνα κοχλία, σιλό)?

Τον ελκυσμό της καμινάδας σου τον έχεις μετρήσει??

¨εχεις καθαρίσει το μηχάνημα τελευταία??

Η τροφοδοσία σου μάλλον είναι υπερβολική μαλλον το έχεις μπουκώσει.. δοκίμασε το 2'' 70'' σαν τροφοδοσία αφού το καθαρίσεις λίγο..

Το πρόβλημα είναι από την αρχή?? Η καμινάδα σου είναι σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή??

Αυτός που στον πούλησε τι σου λέει??

αν και κάτι μου βρωμάει με τις αστοχίες από νέα μέλη συνέχεια και χωρίς να μας λένε τι έφταιγε τελικά...



O τυπος του λεβητα ειναι Lacerta με αυτην την αναζητηση που εκανα το εργαλειο μου θυμιζει
μαβιλ primus δεν διαβαζει ο φιλος ολα που γραφονται εκει κατι θα μαθει. :woohoo: :evil:


Και μία κυρία που είχε αντίστοιχο θέμα με τον termodinamik που έχω εγώ το πρόβλημα τελικά ήταν η καμινάδα της.. Δεν τράβαγε η καμινάδα σχεδόν καθόλου..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ