Λέβητας Laserta: καπνός στο σιλό

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89794 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Laserta: καπνός στο σιλό
Τα προηγουμενα ποστς τα διάβασες??

Είναι όλα σφιγμένα καλά στον λέβητα σου (μειωτήρας με σωλήνα κοχλία, σιλό)?

Τον ελκυσμό της καμινάδας σου τον έχεις μετρήσει??

¨εχεις καθαρίσει το μηχάνημα τελευταία??

Η τροφοδοσία σου μάλλον είναι υπερβολική μαλλον το έχεις μπουκώσει.. δοκίμασε το 2'' 70'' σαν τροφοδοσία αφού το καθαρίσεις λίγο..

Το πρόβλημα είναι από την αρχή?? Η καμινάδα σου είναι σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή??

Αυτός που στον πούλησε τι σου λέει??

αν και κάτι μου βρωμάει με τις αστοχίες από νέα μέλη συνέχεια και χωρίς να μας λένε τι έφταιγε τελικά...

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89799 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Λέβητας Laserta: καπνός στο σιλό

vag1234 έγραψε: Τα προηγουμενα ποστς τα διάβασες??

Είναι όλα σφιγμένα καλά στον λέβητα σου (μειωτήρας με σωλήνα κοχλία, σιλό)?

Τον ελκυσμό της καμινάδας σου τον έχεις μετρήσει??

¨εχεις καθαρίσει το μηχάνημα τελευταία??

Η τροφοδοσία σου μάλλον είναι υπερβολική μαλλον το έχεις μπουκώσει.. δοκίμασε το 2'' 70'' σαν τροφοδοσία αφού το καθαρίσεις λίγο..

Το πρόβλημα είναι από την αρχή?? Η καμινάδα σου είναι σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή??

Αυτός που στον πούλησε τι σου λέει??

αν και κάτι μου βρωμάει με τις αστοχίες από νέα μέλη συνέχεια και χωρίς να μας λένε τι έφταιγε τελικά...



O τυπος του λεβητα ειναι Lacerta με αυτην την αναζητηση που εκανα το εργαλειο μου θυμιζει
μαβιλ primus δεν διαβαζει ο φιλος ολα που γραφονται εκει κατι θα μαθει. :woohoo: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89802 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Laserta: καπνός στο σιλό

agge72 έγραψε:

vag1234 έγραψε: Τα προηγουμενα ποστς τα διάβασες??

Είναι όλα σφιγμένα καλά στον λέβητα σου (μειωτήρας με σωλήνα κοχλία, σιλό)?

Τον ελκυσμό της καμινάδας σου τον έχεις μετρήσει??

¨εχεις καθαρίσει το μηχάνημα τελευταία??

Η τροφοδοσία σου μάλλον είναι υπερβολική μαλλον το έχεις μπουκώσει.. δοκίμασε το 2'' 70'' σαν τροφοδοσία αφού το καθαρίσεις λίγο..

Το πρόβλημα είναι από την αρχή?? Η καμινάδα σου είναι σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή??

Αυτός που στον πούλησε τι σου λέει??

αν και κάτι μου βρωμάει με τις αστοχίες από νέα μέλη συνέχεια και χωρίς να μας λένε τι έφταιγε τελικά...



O τυπος του λεβητα ειναι Lacerta με αυτην την αναζητηση που εκανα το εργαλειο μου θυμιζει
μαβιλ primus δεν διαβαζει ο φιλος ολα που γραφονται εκει κατι θα μαθει. :woohoo: :evil:


Και μία κυρία που είχε αντίστοιχο θέμα με τον termodinamik που έχω εγώ το πρόβλημα τελικά ήταν η καμινάδα της.. Δεν τράβαγε η καμινάδα σχεδόν καθόλου..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89814 από d_parianos
Απαντήθηκε από d_parianos στο θέμα Λέβητας Laserta: καπνός στο σιλό
Αγαπητέ Vag1234,
Με τις λιγες γνωσεις που εχω θα προσπαθησω να απαντησω στα ερωτηματα σου.
1. ειναι ολα καλα σφιγμενα στο λεβητα
2. τον ελκυσμο της καμιναδας δεν τον εχω μετρησει (ενα inox σπιραλ φ130 ενος μετρου περιπου φευγει απο το λεβητα με γωνια 45 μοιρων και καταληγει σε ενα καπνοδοχο 15 χ 15 απο χτισμενη αμυαντοσωληνα 6 μετρων με ενα περιστρεφομενο καπελο στην κορυφη)
3. Τον λεβητα τον καθαριζω ανα 3 ημερες περιπου.
4. Το προβλημα ξεκινησε σχεδον απο την αρχη.

Πες μου κατα την γνωμη σου, τι ενεργειες θα πρεπει να κανω για να εξαλειψω το προβλημα και να μειωσω την καταναλωση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89824 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Laserta: καπνός στο σιλό
Καταρχάς μείωσε την τροφοδοσία σου σύμφωνα με το πινακακι που έχω επισυνάψει στην πρώτη σελίδα διότι τον μπουκώνεις..

Πρέπει να μετρήσεις τον ελκυσμό της καμινάδας σου.. το πιο πιθανο είναι οτι φταίει η καμινάδα σου, δεν είναι λεία και δεν είναι μονωμένη. Επίσης το 15Χ15 μάλλον είναι λίγο για λέβητα στερεών και ίσως το περιστρεφόμενο καπέλο να είναι ένα επιπλέον θέμα.. Οπότε μάλλον η καμινάδα δεν είναι σωστή..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by vag1234.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90042 από ΦΑΛΙΕΡΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΑΛΙΕΡΗΣ στο θέμα Λέβητας Laserta: καπνός στο σιλό
Καλησπερα σε ολους. Κατα αρχας αμα η τροφοδοσια ειναι συμφωνα με τον πινακα δεν φτανει γιατη το καιει και κατεβενη χαμηλα η φλωγα οσο για των ελκυσμο απο οτη σου ηπα τον μετρησαναι και ηπαν οτη εινααι ενταξη. Οσο για το οτη σου βρωμαει απλα ειπα οτη δεν θελω να κανω πονηρους τους πωληταις γιατη δεν ξερουν τηποτα. Αμα ηταν παραμηθια δεν θα εγραφα το ονωμαμου.Οπιος θελη θα του πω. Καπου μπαινη οξυγονο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ