Kρυώνει το νερό του θερμοσίφωνα

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85819 από burnit40
καλησπερα.εχω τον BOURNIT 40KW με αυτονομια 2 διαμερισματων.στον ξυλολεβητα εχω τριοδη 65 κ ανεπιστροφα για καθε διαμερισμα.τον θερμοσιφωνα του επανω οροφου τον εχω στο λεβητοστασιο κ πριν απο αυτον αλλο ενα ανεπιστροφο.εχω παρατηρησει οταν κρυωνει το νερο του λεβητα κρυωνει σε 5 λεπτα κ ο θερμοσιφωνας.απο 70 κατεβενει στους 30.τι φταει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85831 από ELECTRICALCHIEF
edit λαθος κατανοηση.
Λογικα κυκλοφορει κρυο νερο στο θερμοσιφωονο και αντι να μεταφερει θερμοτητα αποτο λεβητα σε αυτο, κανει το αντίθετο με συνεπεια να χανεις θερμοκρασια.

la nordica svezia
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by ELECTRICALCHIEF.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #85937 από Gdevil
Απαντήθηκε από Gdevil στο θέμα Kρυώνει το νερό του θερμοσίφωνα
Μα έχει βάλει τρίοδη 65 βαθμών.
Αρα (θεωρητικά) δεν έπρεπε να υπάρχει κυκλοφορία νερών όταν ο λέβητας δεν έχει ζεσταθεί.
χμμμ..
μήπως η αντεπίστροφες έχουν "κολλήσει" ανοιχτές? και γίνεται κάποια φυσικής ροη ανεξέλεκτη κυκλοφορία?
Υπάρχει κάποιο φίλτρο στην όλη εγκατάσταση?


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Gdevil.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86378 από burnit40
Απαντήθηκε από burnit40 στο θέμα Kρυώνει το νερό του θερμοσίφωνα
δεν υπαρχει περιπτωση να εχει κολησει το ανεπιστροφο γιατι εχω βαλει κ δευτερο στον θερμοσιφωνα κ εκτος αυτου στο κατω σπιτι λειτουργει κανονικα ο δευτερος.ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86435 από geo77soup
Απαντήθηκε από geo77soup στο θέμα Kρυώνει το νερό του θερμοσίφωνα

burnit40 έγραψε: καλησπερα.εχω τον BOURNIT 40KW με αυτονομια 2 διαμερισματων.στον ξυλολεβητα εχω τριοδη 65 κ ανεπιστροφα για καθε διαμερισμα.τον θερμοσιφωνα του επανω οροφου τον εχω στο λεβητοστασιο κ πριν απο αυτον αλλο ενα ανεπιστροφο.εχω παρατηρησει οταν κρυωνει το νερο του λεβητα κρυωνει σε 5 λεπτα κ ο θερμοσιφωνας.απο 70 κατεβενει στους 30.τι φταει?

έχω ακούσει ότι τις αντεπίστροφες αν τις βιδώσεις πάρα πολύ τότε μένουν ανοιχτές και δεν κάνουν δουλειά.Αν υπάρχει κανένας πιο εξειδικευμένος να απαντήσει .Εμένα δεν μου έχει τύχει ποτέ.μου το είπαν από μαγαζί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #86523 από burnit40
Απαντήθηκε από burnit40 στο θέμα Kρυώνει το νερό του θερμοσίφωνα
και να κυκλοφορουσε κρυο νερο πιστευω θα ειθελε περισοτερη ωρα να κρυωσει.αυτος κρυωνει σε 5 λεπτα.φιλτρο δεν εχω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ