Πρόβλημα σε λέβητα pellet BURNiT WBS 50kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83011 από kalliopi gkiza
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΛΕΒΗΤΑ ΠΕΛΕΤ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!ΓΥΡΩ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΕΝΑΝ ΛΕΒΗΤΑ ΠΕΛΕΤ ΜΑΡΚΑΣ BYRNIT. ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ ΕΝΩ ΤΟΝ ΑΝΑΒΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΟΛΙΣ ΦΤΑΣΕΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΝΕΡΟΥ ΣΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΞΕ ΡΥΘΜΙΣΕΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ F STOP ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΒΗΝΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ!!!ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83016 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Πρόβλημα σε λέβητα pellet BURNiT WBS 50kW
καλημερα κα καλλιοπη ..γραφε μονο με μικρα γραμματακια :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83042 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Πρόβλημα σε λέβητα pellet BURNiT WBS 50kW
Πειτε μας λιγο ποιο μοντελο λεβητα εχετε παρει? Επίσης μια περιγραφή της εγκατάστασης σας και πως ακριβως το δουλευεται??? Το αλαρμ που σας βγαζει ποιο ειναι ακριβως? Και τέλος σας το κανει μόνο οταν φτάνει ο λέβητας στην θερμοκρασία που ορίζεται ή και αλλες φορες?

Σε πρωτη φαση θελω να βοηθησω και να αποκλεισουμε οτι το προβλημα ειναι απο κοντρολερ ή απο λαθος ρυθμισεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83073 από kalliopi gkiza
Είναι περσινό μοντέλο ( νομίζω είναι το pelleburn). Οι ανθρωποι που μας το σύνδεσαν προφανώς δεν είχαν ιδέα απο λέβητες ,αν και πουλάνε και οι ίδιοι ) με αποτέλεσμα πριν από δύο εβδομάδες να πάρει φωτιά και να λιώσει το πλαστικό που ουσιαστικά μεταφέρει το πέλετ από το δοχείο πέλετ στον καυστήρα. Μας είπαν πως δεν είχαν ιδέα από τι πήρε φωτιά. Από εκεί και ύστερα όταν ανάβουμε τον λέβητα και η θερμοκρασία στο μπόιλερ νερού φτάσει τους 70 όπως έχουμε ορίσει, ο λέβητας σταματά να λειτουργεί και βγάζει ένα μήνυμα που λέει boiler temperature 50 C και απο κάτω stop f. πραγματικά δεν ξέρω που είναι το πρόβλημα αλλα αυτή η ιστορία με έχει κουράσει πολύ. Να αναφέρω επίσις πως και το πέλετ που αγοράζει ο σύζηγός μου είναι ρουμάνικης προέλευσης και πολύ μα πολύ κακής ποιότητας ( λόγω των συστατικών που έχει μυρίζει λάδι και γενικά μετά το κάψιμο αφήνει πετρώματα).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83079 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Πρόβλημα σε λέβητα pellet BURNiT WBS 50kW

kalliopi gkiza έγραψε: Είναι περσινό μοντέλο ( νομίζω είναι το pelleburn).


Μοιάζει με το παρακάτω?


Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83090 από kalliopi gkiza
Λοιπόν burnit κοχλίας PP40 και λέβητας πέλλετ burnit WBS 50 Kw.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ