Eίναι απαραίτητο τελικά να βάλουμε τρίοδη ή όχι;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88108 από baxalo

μανολης έγραψε: θεπμικη βαλβιδα ξυλου με φπα 62e στη θεσσαλονικη


αυτο που λες ειναι η τριοδη? αν ναι πες μας περισσοτερες πληροφοριες. ευχαριστω..
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by baxalo.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88109 από dimlyk
πμ δεν υπαρχει ...
αν θες βαλε εμαιλ η ας το γραψει κι εδω


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88110 από hoyo
www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.b...=0CFoQ9QEwCQ&dur=642

220 ευρω με ολα επανω ρακορ διακοπτες θερμομετρα .εαν τα βαλεις ενα ενα ξεχωριστα ποιο πολλα θα μας ερθουν..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88119 από vag1234
Ασχετο λίγο αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν εξαίρεση το Πέλλετ γιατί υπάρχει τέτοια διάφορα τιμών στην βόρεια Ελλάδα σε σχέση με την κεντρική στα είδη θέρμανσης;;;

Ολα εισαγωγή από Βουλγαρία γίνονται ;;;; :( :(

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88146 από baxalo

μανολης έγραψε: θεπμικη βαλβιδα ξυλου με φπα 62e στη θεσσαλονικη


στειλε μου περισσοτερες πληροφοριες οταν μπορεσεις στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88152 από mtsag
Παιδιά, έχω μια (μάλλον χαζή) απορία για τις τρίοδες την οποία ελπίζω κάποιος να μπορεί να μου λύσει.

Ας πάρουμε παράδειγμα έναν λέβητα που έχει πχ 100lt νερά και τα διατηρεί μέσω λειτουργίας συντήρησης στους 70C. Ζητάει λοιπόν θέρμανση το σπίτι, ανοίγει η ηλεκτροβάνα, αρχίζει την λειτουργία του ο κυκλοφορητής και το ζεστό νερό των 70C πηγαίνει προς τα καλοριφέρ. Ταυτόχρονα όμως, το κρύο νερό της επιστροφής εισέρχεται στο λέβητα, σωστά; Και η δουλεία της τρίοδης είναι εμποδίσει την επιστροφή αυτού το κρύου νερού, με το να το αναμιγνύει με το νερό της προσαγωγής έως ότου η θερμοκρασία της επιστροφής γίνει πάνω από μια ορισμένη τιμή, σωστα;

Ε, πως διάολο γίνεται;; :blush:

Αφου το νερό της εγκατάστασης θέρμανασης είναι κύκλωμα. Αν η τρίοδη σταματήσει την επιστροφή των νερών στο λέβητα, δε θα σταματήσει και η ροή από την προσαγωγή;

Είμαι σίγουρος ότι υπάρχει κάποια απλή εξήγηση, αλλά επειδή δεν μου έρχεται, θα μπορούσε κάποιος να μου την πει;

Ευχαριστώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ