Eίναι απαραίτητο τελικά να βάλουμε τρίοδη ή όχι;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82707 από spyroskosmas

DOOM_NX έγραψε: Δεν ξέρω αν έχει δίκιο, πάντως έτσι δουλεύει και ο λέβητας πέλλετ της Kiturami. Κλείνει τον κυκλοφορητή αν η θερμοκρασία των νερών πέσει κάτω από ένα όριο.


Οι υπόλοιποι πως δουλεύουν;

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82711 από spyroskosmas
[quote="valsam" post=82590
Εχει η δεν εχει δικαιο ο μαστορας τελικα?[/quote]

Μάλλον ο μάστορας γνωρίζει καλύτερα από τον σχεδιαστή - κατασκευαστή του μηχανήματος...

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82722 από vag1234
Αν ο κατασκευαστής λέει ότι η θερμοκρασία νερού επιστροφής πρέπει να είναι τουλάχιστον π.χ. 60 βαθμούς ο μάστορας τι να μας πει..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82726 από DOOM_NX

spyroskosmas έγραψε:

DOOM_NX έγραψε: Δεν ξέρω αν έχει δίκιο, πάντως έτσι δουλεύει και ο λέβητας πέλλετ της Kiturami. Κλείνει τον κυκλοφορητή αν η θερμοκρασία των νερών πέσει κάτω από ένα όριο.


Οι υπόλοιποι πως δουλεύουν;

Που να ξέρω φίλος; Άλλοι δεν κλείνουν ποτέ τον κυκλοφορητή και βασίζονται στην τρίοδη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82731 από valsam

vag1234 έγραψε: Αν ο κατασκευαστής λέει ότι η θερμοκρασία νερού επιστροφής πρέπει να είναι τουλάχιστον π.χ. 60 βαθμούς ο μάστορας τι να μας πει..

Nαι ολοι οι κατασκευαστες λενε ότι η θερμοκρασία νερού επιστροφής πρέπει να είναι τουλάχιστον 60 βαθμούς και αυτο για την μακροζωια του λεβητα και την καλυτερη αποδοση αλλα δειξτε μου εναν ξυλολεβητα με τριοδη που να μην εχει εστω και λιγη πισσα!
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #82742 από dimlyk

valsam έγραψε:

vag1234 έγραψε: Αν ο κατασκευαστής λέει ότι η θερμοκρασία νερού επιστροφής πρέπει να είναι τουλάχιστον π.χ. 60 βαθμούς ο μάστορας τι να μας πει..

Nαι ολοι οι κατασκευαστες λενε ότι η θερμοκρασία νερού επιστροφής πρέπει να είναι τουλάχιστον 60 βαθμούς και αυτο για την μακροζωια του λεβητα και την καλυτερη αποδοση αλλα δειξτε μου εναν ξυλολεβητα με τριοδη που να μην εχει εστω και λιγη πισσα!


δειξε μας κι ενα ξυλολεβητα να μην εχει καψει χλωρο ξυλο :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ