Πρόβλημα με ενδοδαπέδια...

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81633 από man422
Πρόβλημα με ενδοδαπέδια... δημιουργήθηκε από man422
καλησπερα παιδες..προβλημα και θα το εκτιμουσα πολυ αν μπορουσε καποιος να με βοηθησει..
λοιπον, εχω ενα σπιτι 80 τ.μ και 60 τ.μ σοφιτα..τα 80 τμ ειναι με επιδαπεδια και η σοφιτα με σωματα..το κτισμα ειναι καινουριο με παρα πολυ καλη μονωση..
το προβλημα που εντοπιζω εγω ειναι οτι ναι μεν το σπιτι ζεσταινετε παρα πολυ καλα,οταν ο θερμοστατης της επιδαπεδιας πιασει θερμοκρασια και κλεισει,επειδη οπως προειπα εχω πολυ καλη μονωση αργει πολυ να ξαναπαρει μπροστα κρυωνει αρκετα τα νερα του πατωματος.
σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερω..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81642 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Πρόβλημα με ενδοδαπέδια...
Και αυτό το λες πρόβλημα? Φυσιολογικό είναι, αφού αργεί το σπίτι να κρυώσει και να ανοίξει ο θερμοστάτης, είναι λογικό και να κρυώνουν τα νερά. Τι ήθελες, να ανάβει κάθε τρεις και λίγο και να καίει καύσιμο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81644 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Πρόβλημα με ενδοδαπέδια...

man422 έγραψε: καλησπερα παιδες..προβλημα και θα το εκτιμουσα πολυ αν μπορουσε καποιος να με βοηθησει..
λοιπον, εχω ενα σπιτι 80 τ.μ και 60 τ.μ σοφιτα..τα 80 τμ ειναι με επιδαπεδια και η σοφιτα με σωματα..το κτισμα ειναι καινουριο με παρα πολυ καλη μονωση..
το προβλημα που εντοπιζω εγω ειναι οτι ναι μεν το σπιτι ζεσταινετε παρα πολυ καλα,οταν ο θερμοστατης της επιδαπεδιας πιασει θερμοκρασια και κλεισει,επειδη οπως προειπα εχω πολυ καλη μονωση αργει πολυ να ξαναπαρει μπροστα κρυωνει αρκετα τα νερα του πατωματος.
σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερω..




Μπορεις να αλλαξεις θερμοστατη λυνοντας το προβλημα.
Θα βαλεις εναν με ρυθμιζομενο διαφορικο...υπαρχουν στο εμποριο θερμοστατες που το διαφορικο τους ξεκιναει απο 0,1 βαθμο...θα τον βαλεις εκει που σε βολευει εσενα, για πιο συχνα on-off.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81646 από man422
Απαντήθηκε από man422 στο θέμα Πρόβλημα με ενδοδαπέδια...

Asteris έγραψε: Και αυτό το λες πρόβλημα? Φυσιολογικό είναι, αφού αργεί το σπίτι να κρυώσει και να ανοίξει ο θερμοστάτης, είναι λογικό και να κρυώνουν τα νερά. Τι ήθελες, να ανάβει κάθε τρεις και λίγο και να καίει καύσιμο?

φιλε μου το προβλημα ειναι που κρυωνει το πατωμα.ετσι πρεπει να δουλευει η επιδαπεδια??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81648 από man422
Απαντήθηκε από man422 στο θέμα Πρόβλημα με ενδοδαπέδια...

χρηστος8 έγραψε:

man422 έγραψε: καλησπερα παιδες..προβλημα και θα το εκτιμουσα πολυ αν μπορουσε καποιος να με βοηθησει..
λοιπον, εχω ενα σπιτι 80 τ.μ και 60 τ.μ σοφιτα..τα 80 τμ ειναι με επιδαπεδια και η σοφιτα με σωματα..το κτισμα ειναι καινουριο με παρα πολυ καλη μονωση..
το προβλημα που εντοπιζω εγω ειναι οτι ναι μεν το σπιτι ζεσταινετε παρα πολυ καλα,οταν ο θερμοστατης της επιδαπεδιας πιασει θερμοκρασια και κλεισει,επειδη οπως προειπα εχω πολυ καλη μονωση αργει πολυ να ξαναπαρει μπροστα κρυωνει αρκετα τα νερα του πατωματος.
σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερω..




Μπορεις να αλλαξεις θερμοστατη λυνοντας το προβλημα.
Θα βαλεις εναν με ρυθμιζομενο διαφορικο...υπαρχουν στο εμποριο θερμοστατες που το διαφορικο τους ξεκιναει απο 0,1 βαθμο...θα τον βαλεις εκει που σε βολευει εσενα, για πιο συχνα on-off.


τι πραγμα ειναι αυτο?πως να το ζητησω?απο ηλεκτρολογο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81652 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Πρόβλημα με ενδοδαπέδια...
Οπως στο λεει ο Χρηστος. Θερμοστατη με ρυθμιζομενο διαφορικό!


Απο μαγαζί με ηλεκτρολογικά ή υδραυλικά θα το βρεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ