Από που παίρνει αέρα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80818 από nemo1
Απαντήθηκε από nemo1 στο θέμα Από που παίρνει αέρα;
Πες μου κατι φιλε,το δοχειο διαστολής δουλευει καλα? μηπως εχει τρυπα στην μεμβρανη του,ενασ απλος τροπος να το δεις ειναι να ξεβιδώσεις το καλυμα της βαλβιδας και να την πατήσεις,αν βγαλει αερα ειναι οκ,αν βγαλει νερο εχει τρυπηση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #80829 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Από που παίρνει αέρα;

nemo1 έγραψε: Πες μου κατι φιλε,το δοχειο διαστολής δουλευει καλα? μηπως εχει τρυπα στην μεμβρανη του,ενασ απλος τροπος να το δεις ειναι να ξεβιδώσεις το καλυμα της βαλβιδας και να την πατήσεις,αν βγαλει αερα ειναι οκ,αν βγαλει νερο εχει τρυπηση.

Πότε πρόλαβαν να χαλάσουν; Τώρα τα βάλαμε μαζί με το λέβητα. Θα τα ξανατσεκάρω όμως.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81023 από aithio
Απαντήθηκε από aithio στο θέμα Από που παίρνει αέρα;

DOOM_NX έγραψε:

aithio έγραψε:

Γιατι να μη ρωτάω; Εντάξει θα το κάνω, αλλά πόσο να κλείσω τη βάνα δεν ξέρω...

Γιατί ρε εσύ doom εδω είμαστε φόρουμ και η απάντηση που ζητάς εσύ και ο Δημήτρης χρειάζονται επιστημονικές αναλύσεις Φυσικής και ρευστομηχανικής που όπως καταλαβαίνεις είναι λίγο χλομό.

Ρωτάει κι άλλος σ'αυτό το θέμα και δεν το πήρα χαμπάρι;

Ποια επιστημονική ανάλυση και ρευστομηχανική, Γρηγόρη, θα με τρελάνεις;

Η ερώτηση ήταν απλή: Εμφανίζεται αέρας στο κύκλωμα, ποιες οι πιθανές είσοδοι;


Ωραίος είσαι...Απλή ερώτηση ε;
Μετά από τόσα που διάβασες μόνο και μόνο για την καύση είδες τίποτα που να μην έχει επιστήμη μέσα;
Ο αέρας στα δίκτυα εκτός από την φυσική την ρευστομηχανική ξέχασα να πω και το πιο βασικό...Θέλει χημεία για να απαντήσεις...
Και επιδεί ο αέρα μπορεί να προέρχεται είτε απο ρευστομηχανική που περιέχει πίεση και ροή των ρευστών είτε απο φυσική που περιέχει ατμοσφαιρική πίεση είτε απο χημεία που περιέχει διαλυτότητα του νερού φέξε μου και γλίστρησε για να σου απαντήσει κανείς τεκμηριωμένα....
Και μιας και είσαι διαβαστερός διάβασε για τον Νομο του Henry περί διαλυτότητα του νερού και ξαναέλα αύριο με τον κηδεμόνα σου να μου πεις αν θα σε τρελάνω ή όχι :P :P :P

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by aithio.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81025 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Από που παίρνει αέρα;
Δε θέλω τώρα. Πούντιασα για να βγάλω φωτογραφίες, να καθαρίσω τον κοχλία από τα παλιά πέλλετ, να γεμίσω με καινούρια και να καθαρίσω τη στάχτη. Τώρα τρώω μπατζίνα με κόκα κόλα (zero) :P

Αύριο αν με πιάσει η όρεξη θα το ψάξω κι αυτό. Αν και μάλλον θα βάλω ένα εξαεριστικό και τέλος...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #81055 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Από που παίρνει αέρα;

DOOM_NX έγραψε: Δε θέλω τώρα. Πούντιασα για να βγάλω φωτογραφίες, να καθαρίσω τον κοχλία από τα παλιά πέλλετ, να γεμίσω με καινούρια και να καθαρίσω τη στάχτη. Τώρα τρώω μπατζίνα με κόκα κόλα (zero) :P

Αύριο αν με πιάσει η όρεξη θα το ψάξω κι αυτό. Αν και μάλλον θα βάλω ένα εξαεριστικό και τέλος...


Ρε ΝεοΕλληνα η πιτα τρωγεται με ξυνογαλο η γαλα!
Σημεια των καιρων κ αυτο! :lol:

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81110 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Από που παίρνει αέρα;
Σώπα καημένε! Η μπατζίνα όπως θες τρώγεται! Είχε και κολοκύθι μέσα. :cheer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ