Σύνδεση buffer: προβληματισμός...

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79281 από lefteris
Απαντήθηκε από lefteris στο θέμα Σύνδεση buffer: προβληματισμός...
Τις περισότερες φορές αυτό είναι γιατί έχει αέρα στο σύστημα...www.ecoangus.ie/ecoangus_images/Laddomat/LM21-60_Manual_E.pdf

Δοκίμασε να κάνεις και εξαέρωση και στη Laddomat και στον κυκλοφορητή σου (την μεγάλη βίδα)...

Αν δεν δείς αποτέλεσμα ...μόνο με το έλασμα (είναι στο μαυρο θερμομονωτικό-φελιζολ της laddomat στο κάτω μέρος) οπότε χάνεις την ελέυθερη ροή...

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79291 από sakisxxxx
Απαντήθηκε από sakisxxxx στο θέμα Σύνδεση buffer: προβληματισμός...
και τι εχεις να πεις για την βαλβιδα που θελει να μου αλαξει στο laddomat, νομιζω οτι δεν εχει ουσια ,αν δεν αλαξει η συνδεση και πανε τα ζεστα ολα πανω ,ετσι δεν ειναι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79293 από sakisxxxx
Απαντήθηκε από sakisxxxx στο θέμα Σύνδεση buffer: προβληματισμός...

lefteris έγραψε: Τις περισότερες φορές αυτό είναι γιατί έχει αέρα στο σύστημα...www.ecoangus.ie/ecoangus_images/Laddomat/LM21-60_Manual_E.pdf

Δοκίμασε να κάνεις και εξαέρωση και στη Laddomat και στον κυκλοφορητή σου (την μεγάλη βίδα)...

Αν δεν δείς αποτέλεσμα ...μόνο με το έλασμα (είναι στο μαυρο θερμομονωτικό-φελιζολ της laddomat στο κάτω μέρος) οπότε χάνεις την ελέυθερη ροή...


www.atmos.cz/english/prislusenstvi-001-laddomat-21
αυτο το laddomat εχω,ολα την ιδια αρχη δεν εχουν?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79307 από lefteris
Απαντήθηκε από lefteris στο θέμα Σύνδεση buffer: προβληματισμός...
Αρχή σίγουρα ... μέση και τέλος δεν ξέρω :P :P :P

Πέρα από την πλάκα διάβασε το αντίστοιχο manual της δικία σου (που ίδιο θα είναι αλλά κοίταξέ το να βεβαιωθείς) και δες για το έλασμα - ελατηριάκι (blocking clip) όπως αυτό σελ. 6 www.ecoangus.ie/ecoangus_images/Laddomat/LM21-60_Manual_E.pdf

Η λειτουργία ειναι ίδια.

Αν πας να την ανοίξεις όμως:
α. να κλεισεις τα νερά - απομονώσεις τη laddomat.
β. προσεκτικά λύνεις από κάτω και ξαναβάζεις με προσοχή το ο-ring.
γ. δώσε ξανά νερά σιγά σιγά από τις κάτω (δεξια και αριστερά) πλευρές και μετά από πάνω.
δ. εξαέρωση.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79318 από sakisxxxx
Απαντήθηκε από sakisxxxx στο θέμα Σύνδεση buffer: προβληματισμός...

lefteris έγραψε: Αρχή σίγουρα ... μέση και τέλος δεν ξέρω :P :P :P

Πέρα από την πλάκα διάβασε το αντίστοιχο manual της δικία σου (που ίδιο θα είναι αλλά κοίταξέ το να βεβαιωθείς) και δες για το έλασμα - ελατηριάκι (blocking clip) όπως αυτό σελ. 6 www.ecoangus.ie/ecoangus_images/Laddomat/LM21-60_Manual_E.pdf

Η λειτουργία ειναι ίδια.

Αν πας να την ανοίξεις όμως:
α. να κλεισεις τα νερά - απομονώσεις τη laddomat.
β. προσεκτικά λύνεις από κάτω και ξαναβάζεις με προσοχή το ο-ring.
γ. δώσε ξανά νερά σιγά σιγά από τις κάτω (δεξια και αριστερά) πλευρές και μετά από πάνω.
δ. εξαέρωση.

ποια ειναι η αποψη σου για το οτι θελει να μου αλαξει την βαλβιδα στο laddomat χωρις να αλαξει την συνδεση στο buffer, ασκοπο δεν ειναι?>

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79322 από lefteris
Απαντήθηκε από lefteris στο θέμα Σύνδεση buffer: προβληματισμός...
Γιαυτό θα ξέρει σίγουρα καλύτερα ο μηχανολόγος σου.

Με βάση τα προηγούμενα που έχεις αναφέρει αλλά και αυτά που έχω δεί και έχω διαβάσει εκτιμώ χωρίς να είμαι υδραυλικός - μηχανολόγος ότι το προβλημά σου δεν είναι ο θερμοστάτης...

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 2.978 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ