Σωστή θερμοκρασία νερών επιστροφής;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78629 από μανολης
παιδια τι γυμναστικη που τι βαζετε 6 τονους και τορα παω να κοψο κανα ξυλο

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78735 από netrino
Λοιπον παιδια βοηθατε να σεταρω το μηχανημα καλα, γιατι το αλλο σκ εχω καλεσμενους στο λεβητοστασιο...!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78905 από eliasger
Κάνε αυτό που σου έγραψε ο pascual .
Αν δεν έχεις λεφτά για την τρίοδη δοκίμασε να χαμηλώσεις μία σκάλα την ταχύτητα του κυκλοφορητή .
Το ότι σταματά στους 55 και συνεχίζει να πέφτει μέχρι η θερμοκρασία του νερού μέχρι τους 48 , νομίζω γίνεται γιατί αργεί να καταλάβει ο θερμοστάτης του κυκλοφοριτή την αλλαγή της θερμοκρασίας .

tzavars @ yahoo.gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78919 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Σωστή θερμοκρασία νερών επιστροφής;

eliasger έγραψε: Κάνε αυτό που σου έγραψε ο pascual .
Αν δεν έχεις λεφτά για την τρίοδη δοκίμασε να χαμηλώσεις μία σκάλα την ταχύτητα του κυκλοφορητή .
Το ότι σταματά στους 55 και συνεχίζει να πέφτει μέχρι η θερμοκρασία του νερού μέχρι τους 48 , νομίζω γίνεται γιατί αργεί να καταλάβει ο θερμοστάτης του κυκλοφοριτή την αλλαγή της θερμοκρασίας .




Αυτο συμβαινει κ στον δικο μου λεβητα, δεν εχω βαλει τριοδη ή by pass και ενω εχω ρυθμισει τον κυκλοφορητη να ανοιγει στους 64ο κ να κλεινει στους 61ο βαθμους, στο πρωτο αναμμα τα νερα του λεβητα πεφτουν στους 54ο βαθμους.
Εχω την εντυπωση πως πρεπει ο κυκλοφορητης να τοποθετειται την επιστροφη των νερων για να διαβαζει γρηγορα την θερμοκρασια των νερων κ οχι στην προσαγωγη!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #78943 από chris lam
To κακό είναι ότι τα θερμοκαπλερ των αισθητήρων είναι στην πάνω πλευρά των λεβήτων με αποτέλεσμα την αργή ανάγνωση θερμοκρασίας του κρύου νερού αλλά την γρήγορη του ζεστού.....
οπότε με μια τρίοδη μπορείς να λύσεις το πρόβλημα αυτό...ή ένα διπλό υδροστάτη ορίων με ένα ταφ στην επιστροφή και μια τάπα με θάλαμο υδροστάτη για να έχεις ένδειξη από τα επιστρεφόμενα.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Και αν κάποιοι φύγαν από τη ζωή σου, σε βλέπουν απ’ το club του παραδείσου, ΑΕΛ θυμήσου, πάντα μαζί σου, βασίλισσα σε θέλουν κι οι νεκροί σου…

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.059 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ