Θερμοστάτης χώρου

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72727 από karamb22
Απαντήθηκε από karamb22 στο θέμα θερμοστάτης χώρου
ευχαριστω παρα πολυ για της πληροφοριες σου!!τι λεβητα εχεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72729 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα θερμοστάτης χώρου

chris1 έγραψε: Αυτόν έχω στο σπίτι μου. Πολύ ακριβής αλλά και βολικός λόγω του εβδομαδιαίου προγραμματισμού. Δεν χρειάζεται παροχή ρεύματος γιατί έχει 2 ΑΑΑ μπαταρίες. Επίσης έχεις και καλοκαίρι σε λειτουργία ένα θερμόμετρο χώρου. Τέλειος συνδυασμός για λέβητα πέλλετ διότι ο προγραμματισμός του εκμηδενίζει το μειονέκτημα της διπλής σε χρόνο απόκρισης που έχει το πέλλετ σε σχέση με πετρέλαιο.


Φίλε τί εννοείς με αυτό που λες περί μειονεκτήματος σε χρόνο διπλής απόκρισης του πέλλετ.Δεν το κατάλαβα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72733 από chris1
Απαντήθηκε από chris1 στο θέμα θερμοστάτης χώρου
Ατομική μονάδα πέλλετ έχω.

Αυτό που εννοώ είναι στο περίπου ένας λέβητας πέλλετ θέλει διπλό χρόνο για να φτάσει το νερό π.χ. στο 70 βαθμούς από έναν πετρελαίου.

Οικονομική πολιτική σημαίνει: αν κινείται φορολόγησε το, αν συνεχίζει να κινείται ρύθμισε το νομοθετικά, αν σταματήσει να κινείται επιδότησε το. (Ρήγκαν Ρ.)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72763 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα θερμοστάτης χώρου

chris1 έγραψε: Ατομική μονάδα πέλλετ έχω.

Αυτό που εννοώ είναι στο περίπου ένας λέβητας πέλλετ θέλει διπλό χρόνο για να φτάσει το νερό π.χ. στο 70 βαθμούς από έναν πετρελαίου.


Και πως το εκμηδενίζει αυτό?? Εννοείς με το να το προγραμματίσεις να δουλέψει νωρίτερα?
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by georgebest.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72773 από glf
Απαντήθηκε από glf στο θέμα θερμοστάτης χώρου
και γω αυτούς έχω στα δωμάτια. κυρίως για να δουλεύει η Α/Θ στο μειωμένο ρεύμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72823 από chris1
Απαντήθηκε από chris1 στο θέμα θερμοστάτης χώρου
Σε ένα σπίτι που ξυπνούν όλοι το πρωί στις 8 φεύγουν αμέσως, άλλοι για δουλειά και άλλοι για σχολείο, γυρνούν στις 2 και τέλος πάντων ζώντας με αυτόν τον σύγχρονο τρόπος ζωής, δεν θα ήθελες να περιμένεις αρκετή ώρα για να ανεβάσει θερμοκρασίες ο λέβητας. Απλά το προγραμματίζεις σύμφωνα με το πρόγραμμά σου να έχεις ζέστη όταν τι θές και όσο θές.

Οικονομική πολιτική σημαίνει: αν κινείται φορολόγησε το, αν συνεχίζει να κινείται ρύθμισε το νομοθετικά, αν σταματήσει να κινείται επιδότησε το. (Ρήγκαν Ρ.)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ