Θερμοστάτης χώρου

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72683 από karamb22
Θερμοστάτης χώρου δημιουργήθηκε από karamb22
τι θα ελεγαν οι φιλοι του φορουμ γι'αυτον εδω το θερμοστατη?εχετε να μου προτινετε κατι καλυτερο?ψηφιακος η μηχανικος θερμοστατης ποια ειναι η γνωμη σασ?
gpnomikos.skroutzstore.gr/p.PSifiakos-TH...-Siemens.739156.html
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72696 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα θερμοστάτης χώρου
αναλογα τις αναγκες σου ειναι η απαντηση ...αν απλα θες το απολυτως καλυτερο υπαρχουν και τετοια :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72707 από chris1
Απαντήθηκε από chris1 στο θέμα θερμοστάτης χώρου
Αυτόν έχω στο σπίτι μου. Πολύ ακριβής αλλά και βολικός λόγω του εβδομαδιαίου προγραμματισμού. Δεν χρειάζεται παροχή ρεύματος γιατί έχει 2 ΑΑΑ μπαταρίες. Επίσης έχεις και καλοκαίρι σε λειτουργία ένα θερμόμετρο χώρου. Τέλειος συνδυασμός για λέβητα πέλλετ διότι ο προγραμματισμός του εκμηδενίζει το μειονέκτημα της διπλής σε χρόνο απόκρισης που έχει το πέλλετ σε σχέση με πετρέλαιο.

Οικονομική πολιτική σημαίνει: αν κινείται φορολόγησε το, αν συνεχίζει να κινείται ρύθμισε το νομοθετικά, αν σταματήσει να κινείται επιδότησε το. (Ρήγκαν Ρ.)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72712 από karamb22
Απαντήθηκε από karamb22 στο θέμα θερμοστάτης χώρου
δηλ μαλλον εκανα καλη επιλογη...εγω καιω πυρινα με λεβητα σαμαρα.πιστευω δεν θα εχω καποιο προβλημα ετσι??η ρυθμιση σε εβδομαδιαίο προγραμμα λεει τιποτα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72717 από petrosp13
Απαντήθηκε από petrosp13 στο θέμα θερμοστάτης χώρου
Αυτόν ήθελα κι εγώ, αλλά με κουμπάκι μπόιλερ
40 ευρώ παραπάνω γι'αυτό το κουμπάκι παρακαλώ!
Και τελικά κατέληξα στον rdd, ο οποίος όμως τελικά δεν είχε κανένα είδος προγραμματισμού
(Μεγάλη κοροιδία αυτό. Ο απλός θερμοστάτης, χωρίς κουμπάκι μπόιλερ είχε χρονική διάρκεια ενός προγράμματος (π.χ. εξοικόνομηση) και αυτόματη επιστροφή στο κανονικό. Ο ίδιος θερμοστάτης με κουμπάκι μπόιλερ δεν το είχε. Τζάμπα τα λεφτά που έδωσα αλλά τέλος πάντων)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #72724 από chris1
Απαντήθηκε από chris1 στο θέμα θερμοστάτης χώρου
Τον θερμοστάτη τον θέλεις να σου δίνει την εντολή. Με τον εβδ. προγραμματισμό πετυχαίνεις να έχεις θέρμανση όταν τι θες και ταυτόχρονα να κάνεις οικονομία. .Προσωπικά τον έχω ρυθμίσει έτσι ώστε να έχω στο σπίτι 21 βαθμούς απο 6:00 έως 08:00 και 14:00 έως 22:00. Τις υπόλοιπες είναι στο 19. Ξέρεις με τον ήλιο και το φεγγάρι που έχει. Σηκώνομαι και είναι ζεστό το σπίτι. Το ίδιο όταν γυρνώ απο την δουλειά. Όταν το μάθεις είναι ένα βολικό εργαλείο.

Οικονομική πολιτική σημαίνει: αν κινείται φορολόγησε το, αν συνεχίζει να κινείται ρύθμισε το νομοθετικά, αν σταματήσει να κινείται επιδότησε το. (Ρήγκαν Ρ.)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ