EcoSpar: Ερωτήσεις - Προβλήματα λειτουργίας

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129441 από Soylko
Τελικα δεν εγινε γτ δεν προσεξα πως τα αρχεια που εχεις ειναι για 23kw ενω εγω εχω 15kw και τα εβαλα και δουλευε τελειως λαθος..μηπως ξερεις που θα μπορουσα να βρω ρυθμησεις για 15??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129444 από andreas72

Soylko έγραψε: Τελικα δεν εγινε γτ δεν προσεξα πως τα αρχεια που εχεις ειναι για 23kw ενω εγω εχω 15kw και τα εβαλα και δουλευε τελειως λαθος..μηπως ξερεις που θα μπορουσα να βρω ρυθμησεις για 15??

πια η διαφορά της 15 με την 23 με την 53 στο μενου 9-4-06 ???????
όσο για την ισχύ απλά αλαζουμε την ισχύ 1, έτσι ώστε ναι μεν θα λέει motoulat αλλά η ισχύ θα είναι ανεβασμένη με αποτέλεσμα τα νερά να μην πέφτουν και να πηγαίνουμε στην θερμοκρασία δωματίου πιο γρήγορα για να σβηση και η σομπα.
εαν πάλη δεν σου κάνουν αυτά τα μανουαλ βαλτό όπως ήταν πριν.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by andreas72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129460 από Soylko
οχι αυτο το μενου ειναι ιδια απλα εγω το δουλευω στο επιπεδο 5 και στο μενου 9-6-6 ειχα 1,0 στο 7 1,1 και σστο τελευταιο 1,6 οποτε και εβαλα και στο 9-6-6 1,6 εκανα καλα?και αυτο που μου εστειλες εχει τις ρυθμησεις ολες αλλα εμενα επειδη ειναι 15kw δεν ταιριαξαν και δουλευε οπως να ναι..μηπως εχεις ιδεα που θα μπορουσα να βρω ρυθμησεις γι αυτην??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129484 από andreas72
όχι δεν ξέρω την "συνταγή" της EcoSpar
κάτσε λίγο, εσύ θέλεις να βάζεις 22 και όταν πάει 22 η σόμπα να σβήνει?? εάν ΝΑΙ και εφόσον την δουλεβης στο 5 τότε και στο 1 θα βάλεις την ίδια ισχύ.
αυτά τα μανουαλ σου λένε τη ακρυβος κανει το καθε μενου της πλακετας-micronova πχ:9-4-06
και οχι τι νουμερα θα βαλεις στην EcoSpar σου
αυτά τα μανουαλ σε βοηθούν να καταλαβης να κατανόησης πως δουλεύει η σόμπα σου .
φυσηκα εαν ανεβασης το 1 σε ισχυ ,τοτε θα ανεβασης και τον αερα οσο ειναι και στο 5.
μην βιάζεσαι διάβασε και μελέτησε και τα 2 μανουλ ,ιδικά το δεύτερο που έχει και φώτο.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 10 Χρόνια 2 Μήνες πριν by andreas72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129517 από avlissi
Σε καμια περιπτωση μην βαλεις στην σκαλα 1 την ιδια ρυθμιση με την 5.
Οι σκαλες ειναι για την ομαλη λειτουργια και ισορροπια της σομπας λεβητα.
Αν δεν διατηρησεις καποια αναλογια στις σκαλες τοτε ο λεβητας δεν θα λειτουργει σωστα με αποτελεσμα την υπερθερμανση των νερων (οποτε θα σβηνει).
Ο στοχος σου ειναι να ανεβασεις θερμοκρασια χωρου οποτε θες οσο γινεται σταθερη θερμκρασια νερων.
Καθε χωρος ειναι διαφορετικος οποτε μονο με δοκιμες μπορεις να το φερεις στα μετρα σου διατηρωντας παντα την αναλογια. Στην δικη μου περιπτωση την σκαλα 1 την εχω σαν ασφαλεια, δηλαδη σε αυτη την σκαλα ο λεβητας καιει τοσο ωστε τα νερα θα χασουν θερμοκρασια τοσο ωστε οταν η σομπα ανεβει στην σκαλα 2 με 3 τα νερα θα ξαναπαρουν την θερμοκρασια τους.

Το ψευδεσθαι ανελευθερον,ή αληθεια γενναιον
(Το να ψεύδεται κανείς είναι ανελεύθερο. Το να λέει την αλήθεια είναι γενναίο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129527 από andreas72

Soylko έγραψε: exw parei tin eco spar 15kw kai apo tin prwti mera exw olo provlimata..kapia lusame alla kai pali den leitourgei swsta..as poume an valw thermokrasia dwmatiou 24 thermokrasia nerou 70 i thermikrasia tha ftasei kapia stigmi stous 22,5 kai tou nerou 60-65 kai mpenei se katastasi modulat kai mporei na leitourgei kai 8 wres kai na min anevasei mexri 24 pou to exw valei..an mporeis na me voithiseis steile mou e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

.
μεταφραση
έχω πάρει την eco spar 15κω και από την πρώτη μέρα έχω όλο προβλήματα..κάποια λύσαμε αλλα και πάλι δεν λειτουργεί σωστά..ας πούμε αν βάλω θερμοκρασία δωματίου 24 θερμοκρασία νερού 70 η "θερμοκρασια" θα φτάσει κάποια στιγμή στους 22,5 και του νερού 60-65 και μπαίνει σε κατάσταση modulat και μπορεί να λειτουργεί και 8 ώρες και να μην ανεβάσει μέχρι 24 που το έχω βάλει..αν μπορείς να με βοηθήσεις
.
avlissi ! εγώ έχω καταλαβη οτι μετα απο 8+ ώρες συνεχούς λυτουργιας ο φιλος μας εχει καποια στιγμη 22,5 και ΝΕΡΑ 60-65 ,σε ενα αλλο ποστ του ,λεει οτι την δουλεβη στο 5, δηλαδή τέρμα τα γκάζια ,άρα πως θα σβηση με την θερμοκρασία νερού? τεσπα, καλά είναι να μας πι και ο φίλος μας, τι ακριβώς θέλει από την σομπα του ,θελει να πηγενη στους πχ:23 και να σβηνη η σομπα η θελει να εχει το motoulat και να μην σβηνη ποτέ>? εγώ πάντως την 1 ισχυ την εχω ανεβασμενη για να μην κρυο νουν τα νερα μου, πρεπει να διαλεξει πως θελει να να λητουργη η σόμπα του, εσένα avlissi ,η σόμπα σου όταν πάει στους πχ: 22 η σόμπα σου σβήνει?

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ