EcoSpar: Ερωτήσεις - Προβλήματα λειτουργίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49829 από veziris
Συμπληρωσα το προηγουμενο post, αν θες δες το. Γνωμη μου παντως ειναι οτι περισσοτερο φταιει ο κυκλοφορητης και πολυ λιγοτερο το Pr23. Aν θελεις κανε ενα συνδυασμο με αλλαγη ρυθμισης και των δυο για 3-4 ωρες με τον κυκλοφορητη στους 60.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by veziris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49832 από avlissi

veziris έγραψε: Αρα η σομπα δουλευε για 60 λεπτα και μετα ακολουθουσε cooling και εναυση. Σε εκεινο το διαστημα χανεται μεγαλο μερος ενεργειας αφου η σομπα πρεπει να ξεκινησει απο την αρχη και να εχουν κρυωσει τα νερα. Το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω με ρυθμιση απο το εργοστασιο 2(!!!) λεπτα. Τωρα το εχω ανεβασει στα 90.


Εδω συμφωνω οτι ο χρονος σβησηματος και αναματος της σομπας ειναι που αφηνει τα νερα να κρυωσουν και φυσικα μετα φτου και απο την αρχη με οτι αυτο συνεπαγεται σε καταναλωση.

Εμενα εκανε περιπου 1 ωρα για να σταθεροποιηθει (εχω βαλει νερα 70) ο κυκλοφορητης ξεκινα στους 51. 2 φορες σταματησε και ξαναξεκινησε. 3 ωρες τωρα η θερμοκρασια παιζει 69 68.

Το ψευδεσθαι ανελευθερον,ή αληθεια γενναιον
(Το να ψεύδεται κανείς είναι ανελεύθερο. Το να λέει την αλήθεια είναι γενναίο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49843 από pianoteacher

veziris έγραψε: Συμπληρωσα το προηγουμενο post, αν θες δες το. Γνωμη μου παντως ειναι οτι περισσοτερο φταιει ο κυκλοφορητης και πολυ λιγοτερο το Pr23. Aν θελεις κανε ενα συνδυασμο με αλλαγη ρυθμισης και των δυο για 3-4 ωρες με τον κυκλοφορητη στους 60.

Τώρα χάζεψα! Που είναι το προηγούμενο ποστ;
Πάμε πάλι! Ποιες τιμές τελικά (PR) θα αλλαχθούν και που θα πάνε :silly:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49847 από veziris
Δοκιμασε το Pr23 στα 90 λεπτα και τον κυκλοφορητη στους 60 για 4 ωρες. Αν φταιει κατι απο αυτα θα δεις αμεσως διαφορα. Αν οχι τοτε υπαρχει κατι αλλο. Και φυσικα να παρακολουθησεις την πορεια της θερμοκρασιας νερου για να βαλεις την καταλληλη ενταση στη σομπα που να στο διατηρει στους 60. Αν δεις οτι κατι παει καλυτερα αλλα ζοριζεται παλι το σπιτι να ζεσταθει τοτε ανεβασε θερμοκρασια νερου οπως λεει κι ο φιλος Λαρισαιος.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by veziris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50307 από nikou
Πάντως και μένα για να πιασει τους 60 το νερό θέλει 1 ώρα γεμάτη και πρέπει να ανέβω και στο pot 7 γιατι στο 6 δεν βλέπω προκοπή...

βεβαια πρέπει να έχει σημασία και το πελλετ... άργησα φέτος οπότε είμαι ακομα στις δοκιμές....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #51355 από panagiotis
παιδια μερικες φορες ενω δουλευει κανονικα εχει φτασει θερμοκρασια νερου 66 βαθμους ειναι στο mod και θελει 0.5βαθμους για να την σταματησει ο θερμοστατης χωρου με βγαζει alarm no fire σβησιμο κατα την λειτουργεια,γιατι τι μπορει να φταιει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ