EcoSpar: Ερωτήσεις - Προβλήματα λειτουργίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49765 από avlissi
Στις ρυθμισεις που σου εδωσε τα νερα σε τι θερμοκρασια σου ειπε να τα εχεις?
Για πες μας και λιγα λογια για την υδραυλικη εγκατασταση

Το ψευδεσθαι ανελευθερον,ή αληθεια γενναιον
(Το να ψεύδεται κανείς είναι ανελεύθερο. Το να λέει την αλήθεια είναι γενναίο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49774 από pianoteacher
Moy είπε στο 65 τα νερά με τόσους βαθμούς έξω. Το δοκίμασα και χαμηλώτερα (55) αλλά δν κατάφερνε να φτάσει 20 βαθμούς ο χώρος. Έκοβε τη φωτιά επειδή έφτανε το νερό στο 55 και μέσα τίποτα.Εγκατάσταση...από μάστορα η υπάρχουσα στα καλοριφέρ. Από το κολέκτορ απέχει 50 πόντους η σόμπα και από εκεί ξεκινούν 3 γραμμές (3χ2) για τα σώματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49776 από pianoteacher
Μόλις έσβησε. Επιλογή θερμοκρασίας χώρου 20, νερά στο 62 και έσβησε η σόμπα μετά από 3 ώρες! 3 ώρες για να πάει από 17 βαθμούς στο 20 και να σβήσει.Δεν με πειράζει αυτό, μπορεί να φτάσει και γρηγορότερα σύμφωνα με τις εκάστοτε ρυθμίσεις, το θέμα είναι τι συμφέρει άραγε; Σε 3 ώρες ή σε 2 ώρες να κάνει την ίδια δουλειά; (δουλεύοντας φουλ).
Πάντως όταν μου είπε να το βάλω στο 6 τη μέγιστη δύναμη, δούλεβε 5 ώρες και δεν έκλεισε ποτέ! Έφαγε και παραπάνω από ένα σακί. Δε λέει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49777 από veziris
Οταν λες δουλευε 4 ωρες εννοεις οτι ειχε τοσες ωρες φλογα η σομπα ή οτι απλα μετα απο 4 ωρες μπηκε στο off ;
Εχεις παρατηρησει για ποση ωρα συνεχιζει την καυση μετα που θα πιασει τη θερμοκρασια νερου ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49785 από nikou

veziris έγραψε: Μηπως ξερει καποιος απο που βλεπουμε την θερμοκρασια καυσαεριων ;
;


πατας το κουμπι πανω αριστερα Νο.1 για λίγη ώρα όταν δουλευει... πόση θερμοκρασία έχετε???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49791 από avlissi
Σήμερα την αναψα στις 19:00 το σπιτι ειχε 19,8 και η εξωτερικη 13,5(Λαρισα). Νερα στους 70 και μεγιστη δυναμη 6. Αυτη την στιγμη η θερμοκρασια στο σπιτι ειναι στους 21,6 και τα νερα στους 69 και η σομπα λειτουργει σε δυναμη 2 με 3 με πελλετ μακη. Επισης να πω οτι τραβαει αερα μεσα απο το σπιτι και οχι απο καναλι. Στην εγκατασταση δεν ανοιξαν τρυπα εισαγωγης, εγω τοτε δεν ηξερα, οποτε τωρα καποια στιγμη πρεπει να το κανω και αυτο.

Κατα την γνωμη μου "τονιζω χωρις να ειμαι ειδικος" ισως ανεβαζοντας τα νερα να το ζεστανεις γρηγοροτερα και μετα να στο κραταει ελατωνοντας την δυναμη. Επαναλαμβανω δεν ειμαι υδραυλικος δεν ειμαι ειδικος απλως ειμαι ενας ο οποιος εφαγε αρκετες ωρες διαβασμα και ακομα ειμαι στο μηδεν.

Στην δικη μου περιπτωση βρηκα την χρυση τομη. Ο καθε ενας αν δεν πειραματιστει, παντα μεσα στα ορια της ασφαλειας, δεν θα βγαλει αποτελεσμα.

Το ψευδεσθαι ανελευθερον,ή αληθεια γενναιον
(Το να ψεύδεται κανείς είναι ανελεύθερο. Το να λέει την αλήθεια είναι γενναίο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ