EcoSpar: Ερωτήσεις - Προβλήματα λειτουργίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #42806 από Fokion

pianoteacher έγραψε: Όχι!!!! max 2 κιλά δίνει ο κατασκευαστής


εδω παντως λεει 5 μεγιστη.......

www.dnclima.gr/pegasus/products01/show00...&pcode=SHOW_PROD2676

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #42822 από kosmidis80
με 2 κιλα πως βγαινουν τα Kw? :S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #42833 από XAALAARAA

kosmidis80 έγραψε: με 2 κιλα πως βγαινουν τα Kw? :S



Βγαινουν βγαινουν βαζεις κανα δυο μπουφαν ακομη μες στο σπιτι και εισαι οκ :P :P

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #42883 από veziris
Εχω παραγγείλει την ιδια σόμπα λέβητα και την περιμένω εντός των ημερών. Νομίζω οτι η καλύτερη ενημέρωση είναι απο την σελίδα του κατασκευαστή : ecospar.com.mk/grc/products.php

Αν είναι εύκολο pianoteacher δώσε μας κι άλλες λεπτομέρειες για την λειτουργία της.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #43045 από electron
Καλησπέρα ήμουν και εγώ στη σκέψη να πάρω αυτήν την σόμπα, εμένα δε ο έμπορος που θα μου την πουλούσε μου έλεγε ότι είναι “βουλγαρική” και μάλιστα δεν μου έδινε σαφές απαντήσεις για το αν έχει Ελληνικό manual. Η τιμη που μου την εδινε ήταν 2,350.
Ο λόγος που δεν την πήρα τελικά, ήταν ότι με μικρή σχετικά διάφορα παρήγγειλα έναν λέβητα βιομάζας που καίει και τα 3 καύσιμα (πυρινα,ξυλα,πελετ)
Βέβαια ακόμα δεν τον έχω παραλάβει για να έχω γνώμη αν έκανα καλή επιλογή απλά ο λόγος που το αναφέρω είναι ότι σκεφτικά και εγω ότι εχει μικρή δεξαμενή και μικρό δοχείο σταχτής και για αυτό τον λόγο θα πρέπει να πηγαίνει κάποιος συνεχεία να την αδειάζει και να την γεμίζει. (από την στιγμή βέβαια που δεν θα μπει μέσα στο σπίτι).

Λυπάμαι πάντως που ορισμένοι έμποροι είναι αναξιόπιστοι και λένε ότι θέλουν..

Σε ερώτηση που έκανα στον έμπορα (σχετικά με το γλώσσα είναι το manual) δεν ήξερε να μου απαντήσει και μου είπε ότι “πρέπει να κατεβώ στην αποθήκη και να ανοίξω μια για να σας πω” Και ότι μην ανησυχείτε θα το βολέψουμε..

Και του είπα… μεγάλε θα δώσω 2.350€ και δεν θα ξέρω τι θα πάρω?

Τα συμπεράσματα δικά σας.. καλό χειμώνα να έχουμε και μακριά από αναξιόπιστους
έμπορους

(Τα παραπάνω σχόλια μου σε καμία περίπτωση δεν έχουν να κάνουν με το προϊoν και την ποιότητα αυτού.
Απλά δηλώνω την πικρία μου για την αντιμετώπιση που είχα σαν πελάτης όταν ενδιαφέρθηκα για την παραπάνω σόμπα.)

sorry και για το offtopic ποστ


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #43107 από pianoteacher

veziris έγραψε: Εχω παραγγείλει την ιδια σόμπα λέβητα και την περιμένω εντός των ημερών. Νομίζω οτι η καλύτερη ενημέρωση είναι απο την σελίδα του κατασκευαστή : ecospar.com.mk/grc/products.php

Αν είναι εύκολο pianoteacher δώσε μας κι άλλες λεπτομέρειες για την λειτουργία της.


Φίλε, μια χαρά είναι τη συστήνω άνετα! Η κατανάλωση μειώθηκε όταν άλλαξα τις παραμέτρους στο μενού μετά από παρότρυνση τεχνικού που μίλησα. Φυσικά δεν έχουμε ακόμα βαρύ χειμώνα, όμως τώρα σε 5 ώρες έκαψε λιγότερο από 1 τσουβαλάκι με θερμοκρασία νερού 65 και χώρου 20. Φυσικά είναι αδύνατο να ανατρέψουμε τους νόμους της φυσικής και με βάση την απόδοση του πέλλετ 5000 kw λογικά μπορεί να κάψει και 4 αν πιεστεί το μηχάνημα λόγω καιρού.Απλά το manual δίνει 2 max.Ίσως στα Σκόπια είχε ζέστη όταν τη μετράγανε.
Για να καταλάβεις πέρα από τα διπλά τζάμια το σπίτι μου δεν έχει άλλη μόνωση, είναι μονοκατοικία και είναι 120τ.μ. ΕΥχαριστημένος είμαι με τις νέες ρυθμίσεις.
Αν θες περισσότερες λεπτομέρειες έχω να σου πω.
1.Να τοποθετηθεί εξωτερικά και ας χάνεις σε απόδοση, κερδίζεις σε καθαριότητα!
2.Σε 20 λεπτά αρχίζουν τα σώματα να ζεσταίνονται
3.Σε 1 ώρα (στην Αθήνα με 14 βαθμούς έξω) φτάνει τους 19 μέσα.
4.Μου αρέσει που έχω ζεστό νερό όλη μέρα αφού την συνέδεσα με τον Θερμοσύφωνα.
5.Με χαλάει που κάθε μέρα πρέπει (άντε κάθε 2 μέρες ή 10-15 ώρες) να αδειάζω στάχτη και να καθαρίζω τζάμι.
6.Το φινίρισμα δε έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με τις Ιταλικές αλλά ποιος νοιάζετε, έξω είναι.
7.Μου αρέσει που είναι βαριά και άρα θα έχει χοντρούτσικες λαμαρίνες λέβητα, όχι τσιγαρόχαρτα.
Με άλλα λόγια αν χώραγε περισσότερη στάχτη ( 1 φορά τη βδομάδα άδειασμα) δεν θα μου έλειπε καθόλου το πετρέλαιο!!! Αλλά όπως είπα είναι θέμα μεγέθους
Ελληνικό manual (χαζομεταφρασμένο) έχει.
Την έχω συνδέσει και με ένα ups και με μια απλή πατέντα έβαλα και μια μεγάλη (40AH) μπαταρία και τώρα δε μασάει από αυξομειώσεις-πτώσεις τάσεις και κυρίως από διακοπές ρεύματος!
Επίσης κρίνω ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ την αγορά σκούπα στάχτης. Αν προσπαθήσεις με σκουπάκια, σακκούλες κλπ....θες 2 λεπτά να καθαρίσεις τη σόμπα, 1 ώρα το μπαλκόνι και μετά μπάνιο ο ίδιος!!!
Ο φίλος που λέει οτι είναι Σκοπιανή...δεν ξέρω, ό,τι πει! Δεν το έψαξα,δεν με χαλάει από όπου να είναι, την αγόρασα από το ίντερνετ και απλά ξέρω οτι δεν είναι Ιταλική ή από κάποια άλλη Ευρωπαϊκή χώρα. Σίγουρα δεν είναι από Βουλγαρία. Επίσης σίγουρα (το έψαξα) κύκλωμα διαχείρισης, τηλεκοντρόλ, πίνακας ελέγχου και γενικά τα ηλεκτρονικά είναι made in italy της εταιρίας MicroNova.
Ο κυκλοφορητής επίσης είναι ρυθμιζόμενος με ταχύτητες...ε δεν ξέρω τι άλλο θες να μάθεις! ¨οτι θες ρώτα με.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.109 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ