EcoSpar: Ερωτήσεις - Προβλήματα λειτουργίας

Περισσότερα
10 Χρόνια 1 Μήνας πριν #129552 από avlissi
Soylko την σομπα με ποια κριτηρια την αγορασες;
Ξερεις τι θερμικες απωλειες εχει ο χωρος σου;
Η εγκατασταση εγινε σωστα;
Επισης σε αυτες τις 8 ωρες τι καταναλωση εχεις;

andreas72
Την εχω τωρα ρθυμισμενη να σβηνει με την θερμοκρασια χωρου.

Το ψευδεσθαι ανελευθερον,ή αληθεια γενναιον
(Το να ψεύδεται κανείς είναι ανελεύθερο. Το να λέει την αλήθεια είναι γενναίο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #137905 από antonis-a16
ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΑΥΤΕΣ ΙΣΧΕΙΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ AURIGA 23 KW ΝΕΡΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΧΟΡΟΥ? ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΤΕ ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΤΙΜΕΣ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #137936 από Panos
καλημέρα, έχουμε περίπου την ίδια σόμπα, (ίδιο πρόγραμμα για 15κβ σε σπίτι 80τμ.)
1.το δικό σου σπίτι πόσα τμ. είναι (αν είναι πάνω από 100τμ. μην περιμένεις να σβήσει η σόμπα γιατί δεν μπορεί να πιάσει τους 24 βαθμούς.
2. αν εξακολουθείς να έχεις προβληματάκια μην ανησυχείς, θα τα λύσουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #143838 από geokatsa
Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.θελω την βοηθειας σας,και ειδικότερα του κ. ecospar.εχω τον ecospar callena και καθε μερα σχεδόν με μπουκώνει το ποτηρακι με πελλετ ,δηλαδη γεμίζει μέχρι επάνω και βγάζει αλαρμ no fire.Eχω βάλει το ut1=of για μηδενισμό προγραμμάτων για τυχων λαθος μου.τα πουρακια [αντιστασης] κατα το fire on ανάβει το ενα.το αλλαξα πλευρα δεξια,αριστερα,μηπως και το ενα είναι καμενο ,αλλα πάλι ανάβει το ενα.Το τασάκι το καθαρίζω καθε μερα,για τυχων καραμελα[το λεω εγω].Περιμένω την βοηθεια σας ecospar,το μηχάνημα το πηρα απο συνεργάτη σας,αλλα και αυτος όσο μπόρεσε με βοηθησε, χωρίς αποτελεσμα.σας ευχαριστώ.
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by electron. Αιτία: ορθογραφία

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148470 από asimos
Καλημερα ειμαι καινουργιος στην παρεα και θα ηθελα αν μπορει ο eco spar η καποιος που γνωριζει να δωσει τα φωτα του.Πηρα την auriga 23kw idro και εχω το εξης προβλημα ενω ξεκιναει κανει load wood δεν περναει στη φαση fire on και αναγκαζομαι να τη βαζω χειροκινητα απο οτι καταλαβα το προβλημα ειναι με την θερμοκρασια καυσαεριων οταν ειναι σβηστη μου δειχνει 78 βαθμους ενω οταν παρει μπροστα παει στου 52 εωσ 55 και μενει σταθερη .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148474 από Κυριακίδης 2
Μπας και είναι η αντίσταση αναφλεκτήρα προβληματική? Καπνίζει τουλάχιστον στην αρχή για να δούμε αν λειτουργεί ο αναφλεκτήρας? από εκεί και πέρα άλλες αιτίες θα έλεγα αν δεν κυκλοφορεί ο αέρας αρκετά για να κάνει την ένναυξη της φωτιάς . Ή υπερφορτώθηκε το καμίνι με πολύ υλικό καύσης παρεμποδίζοντας τον αέρα να κυκλοφορήσει. Για να ανάψει το "fire on" εννοείται πρέπει να έχει εξελιχθεί η φλόγα πρώτα για αρκετό διάστημα .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.111 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ