P100 Platinum Kostrzewa

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5770 από bill3377
Απαντήθηκε από bill3377 στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa
Εγώ τον έχω μόλις μια εβδομάδα και ακόμη τον ψάχνω. Καταναλώνει λιγότερο από το 1:2 σε σχέση με το πετρέλαιο. Δηλ. Με το πετρέλαιο έκαιγα από 25 έως 50 λίτρα/μέρα και με τον Ρ100 3 με 4 τσουβαλάκια 15κιλα. Νομίζω είναι πολύ καλύτερα. Το σπίτι είναι μονοκατοικία 150 τμ περίπου, σε ανοιχτό μέρος, από το 1984, με παλιά κουφώματα και με πολλές απώλειες. Επίσης ζητάω 24 °C λόγω μωρού. Από ρυθμίσεις αέρα, τροφοδοσίας κλπ δεν ξέρω ούτε που αναγράφονται. Δεν είχα και πολύ χρόνο για ψάξιμο. Αν θα ήταν εύκολο θα ήθελα από κάποιον να μου πει που είναι στο μενού οι ρυθμίσεις αυτές. Χρειάζεται τον κωδικό για να τις δω;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5787 από dr.panosv
Απαντήθηκε από dr.panosv στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa
πατωντας μια φορα το πρασινο κουμπακι(εντερ) μπαινεις στο κυριως μενου,με τα βελακια πηγαινεις στον καυστηρα πατας παλι εντερ και πας στην τελευταια επιλογη (ρυθμισεις),πατασ εντερ,εκει βαζεις τον κωδικο: ρυθμισμ.θερμοκρασια λεβητα(τα μικρα νουμερα στην αρχικη οθονη θερμ.του λεβητα) και est ,δηλαδη για ρυθμ. θερμοκρ. 60, ο κωδικος ειναι 60est.σημαντικοι παραμετροι ειναι ο μεγιστος αερας και η τροφοδοσια, μην αλλαζεις κατι αν δεν το εχεις καταγραψει προηγ. ή δεν καταλαβαινεις τι κανει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5788 από dr.panosv
Απαντήθηκε από dr.panosv στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa
bill, δεν εχεις προβλημα με την σταχτη στην μπουκα του καυστηρα?τι πελλετ καις?αν δεις τις ρυθμισεις θα ηθελα να με ενημερωσεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5791 από bill3377
Απαντήθηκε από bill3377 στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa
Όντος στην μπούκα μαζεύει αρκετή στάχτη. Με την ενέργεια clening που έχει πριν την έναυση δεν καθαρίζει τίποτε. Εγώ ανά 2 μέρες περίπου το καθαρίζω. Αρχικά είχα για πέλετ ένα ρουμάνικο το ameco. Τώρα έχω το ΜΑΚΗ. Θα δω και τις ρυθμίσεις που είναι περασμένες και θα σου πω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5792 από bill3377
Απαντήθηκε από bill3377 στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa

dr.panosv έγραψε: bill, δεν εχεις προβλημα με την σταχτη στην μπουκα του καυστηρα?τι πελλετ καις?αν δεις τις ρυθμισεις θα ηθελα να με ενημερωσεις.



Όντος στην μπούκα μαζεύει αρκετή στάχτη. Με την ενέργεια clening που έχει πριν την έναυση δεν καθαρίζει τίποτε. Εγώ ανά 2 μέρες περίπου το καθαρίζω. Αρχικά είχα για πέλετ ένα ρουμάνικο το ameco. Τώρα έχω το ΜΑΚΗ. Θα δω και τις ρυθμίσεις που είναι περασμένες και θα σου πω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #5795 από dr.panosv
Απαντήθηκε από dr.panosv στο θέμα P100 Platinum Kostrzewa
Απο οτι παρατηρω με λιγοτερο αερα εχει μεγαλυτερη φλογα,οπως ειπα και παραπανω στο φορουμ της μαμας εταιριας(πολωνια) ολοι εχουν πολυ χαμηλα τις ρυθμισεις (μπορει να εχουν πολυ καλα μονωμενα σπιτια),το δε βιβλιο του δινει για 10 ταϊσμα αερα 19%,σιγουρα αυτο δεν ειναι στανταρ αλλα εξαρταται απο την ποιοτητα του πελλετ και το φορτιο που σηκωνει ο λεβητας.Εκαιγα ενα πελλετ απο καρδιτσα και στην δευτερη μερα (αερα 65%!) μου μπουκωνε τον καυστηρα!!!τωρα το δουλευω στο 35%.οι σωστες δουλειες βεβαια γινονται με αναλυτη καυσαεριων...αλλα αν αλλαξεις ποιοτητα παει το πουλακι...του χρονου θα βρω τσοφλι απο αμυγδαλο ξεκινησε φετος με 8 λεπτα κ το πηγαν 10,καμια σχεση με το πελλετ,κατωτερο και βρωμια περισσοτερη αλλα δεν εχω τριακοσαρια καθε μηνα να τρωει ο λεβητας κ εγω να τον κοιταω...

ΥΓ.bill ειμαι κ εγω τρικαλα ,αν θες τα λεμε καποια στιγμη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ