Τρίοδη αναμεικτική στην προσαγωγή απο δοχείο αδράνειας

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122457 από SakiSystem
Γεράσιμε αν παρακολουθείς και εδώ, μερικές πληροφορίες θα ήθελα σχετικά με την τρίοδη και τον πίνακα σου το πως δηλαδή ελέγχει το μοτέρ, τι παραμέτρους έχει ο πίνακας για την τρίοδη εάν δεν χρησιμοποιήσεις αισθητήριο εξωτερικής θερμοκρασίας και αν σου είναι εύκολο όταν τον κινεί για να κρατά την επιθυμητή θερμοκρασία του νερού μετά την μίξη, να μετρήσεις τα χρονικά βήματα που κάνει ? Πόσο χρόνο τον κάνει "ON" και πόσο χρόνο μένει "OFF". Θέλω τους χρόνους αλλεπάλληλων "ON" - "OFF" μέχρι να φτάσει την επιθυμητή θερμοκρασία είτε όταν πρέπει να κάνει "ζεστό" είτε "κρύο".
Σ΄ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Γηράσκω δ' αεί πολλά διδασκόμενος.
Σόλων ο Αθηναίος

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=40367&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #122541 από fritakos
Ο controler δίνει on όταν τα νερά είναι κάτω τις επιθυμητής και off όταν είναι πάνω. Στην ουσία κινεί την βανα διαρκώς μια που και η θερμοκρασια των νερών που παίρνει (προσαγωγής επιστροφής) διαρκώς αλλάζει Έτσι καταφέρνει να κρατάει τη θερμοκρασια + - 3 βαθμούς. Στην αρχή μένει on περισσότερο μια που τα νερά της επιστροφής είναι κρύα και μετα on off συνέχεια.
Για να αποφύγω άσκοπη χρήση της βανας με ένα ρελε την κλείνω όταν δεν ζητάει το σπιτι.
Δεν ξέρω τι θέλεις να κανείς και αν σε βοήθησα ... Στείλε μου το τηλ σου στο email να μιλήσουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.059 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ